• خانه
  • وبلاگ
  • چرا گروه بین المللی آمریکایی (AIG) برای شکست بسیار بزرگ بود؟

چرا گروه بین المللی آمریکایی (AIG) برای شکست بسیار بزرگ بود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا گروه بین المللی آمریکایی (AIG) برای شکست بسیار بزرگ بود؟


را گروه بین المللی آمریکا، شرکت (AIG) یک سازمان بیمه جهانی است که مقر آن در نیویورک و لندن است. شرکت‌های عضو AIG که در سال 1919 به‌عنوان Underwriters آسیایی آمریکایی در شانگهای چین تأسیس شد، امروزه طیف گسترده‌ای از تلفات اموال، بیمه عمر، راه‌حل‌های بازنشستگی و سایر خدمات مالی را به مشتریان در حدود 70 کشور و حوزه قضایی ارائه می‌کنند. سهام عادی AIG در بورس اوراق بهادار نیویورک پذیرفته شده است.

بحران مالی 2008

AIG در طول تاریخ خود با چالش‌های زیادی روبرو بوده است که معروف‌ترین آن‌ها نزدیک به فروپاشی آن در سال 2008 است که ثبات مالی کل ایالات متحده را تهدید می‌کند. در واقع، AIG به یکی از ذینفعان کمک های دولتی برای مؤسسات مختلفی تبدیل شد که «بسیار بزرگ برای شکست» تلقی می شدند.

چه چیزی AIG را به ورشکستگی نزدیک کرد؟

در حدود سال 2008، یک محصول مالی جدید به نام تعهد بدهی وثیقه یا CDO وارد بازار شد. فرض این محصول ترکیب انواع مختلف بدهی (بدون در نظر گرفتن ریسک)، به نام ترانچ، در یک بسته واحد بود که سپس به سرمایه گذاران فروخته می شد. CDO ها توسط تعداد قابل توجهی از مؤسسات بزرگ که اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن دارند ایجاد می شوند. با این حال، بسیاری از آنها از وام های پرخطر تشکیل شده اند، به عنوان مثال. وام مسکن در دوران حباب مسکن به افرادی که توانایی پرداخت آن را نداشتند.

AIG Financial Products (AIGFP)، بخشی از این شرکت، بیمه در برابر زیان های سرمایه گذاری می فروشد. AIGFP با استفاده از محصولی به نام مبادله پیش فرض اعتباری، به سرمایه گذاری بر روی روند ادامه داد و CDO ها را در برابر نکول بیمه کرد. در آن زمان فرض بر این بود که بازپرداخت این بیمه بسیار بعید است، زیرا AIG معتقد بود که نکول این وام‌ها احتمالاً ناچیز است. این اتفاق حتی در حالی رخ داد که بخش بزرگی از CDOهای بیمه شده از وام‌های مسکن بسته‌بندی شده تشکیل می‌شدند، با پایین‌ترین بخش‌هایی که از وام‌های زیرمجموعه تشکیل می‌شد.

با ترکیدن حباب مسکن و افزایش اقساط وام مسکن به بالاترین حد بی سابقه ای، AIG مجبور شد به وعده خود عمل کند. در نتیجه پرداخت های بی سابقه، AIGFP در مجموع حدود 25 میلیارد دلار خسارت متحمل شد. زیان های مالی اضافی به دلیل کاهش رتبه اعتباری شرکت رخ داد و AIG را مجبور کرد تا برای دارندگان اوراق قرضه خود وثیقه بگذارد.

چرا گروه بین المللی آمریکایی (AIG) برای شکست بسیار بزرگ بود؟

چرا بود گروه بین المللی آمریکایی برای شکست بسیار بزرگ به نظر می رسد؟

AIG به دلایل متعددی برای اقتصاد جهانی بسیار مهم تلقی می شد تا خطر بسته شدن آن را تهدید کند. به طور خاص، بسیاری از صندوق های مختلف (مشترک، بازنشستگی، پوشش ریسک) یا توسط شرکت بیمه می شوند و/یا در آن سرمایه گذاری می شوند. علاوه بر این، CDOهای نگهداری شده توسط بانک های سرمایه گذاری که توسط AIG بیمه شده اند، می توانند میلیاردها دلار از دست بدهند، مانند Goldman Sachs Group, Inc. علاوه بر این، صندوق‌های بازار پول نیز در صورت سقوط AIG با ضررهای بزرگ تهدید می‌شوند، زیرا بسیاری از آنها در اوراق قرضه AIG سرمایه‌گذاری کرده بودند.

در نتیجه، دولت ایالات متحده وارد عمل شد تا از طریق کمک مالی، اوضاع را کاهش دهد. به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده، در طول بحران مالی، کل حمایت دولت از AIG حدود 182 میلیارد دلار بود. این شامل نزدیک به 70 میلیارد دلار است که توسط خزانه داری از طریق TARP و 112 میلیارد دلار توسط بانک فدرال رزرو نیویورک (FRBNY) به عهده گرفته شده است.

گروه بین المللی آمریکا امروز

AIG از آن زمان به بعد از بحران 2008 خارج شده و امروزه به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت بیمه باقی مانده است.

AIG Q4 و نتایج سال 2022 کامل

طبق یک بیانیه مطبوعاتی AIG به تاریخ 15 فوریه 2023، این نتایج قابل توجه اعلام شده است:

  • بیمه عمومی قوی ترین سودآوری پذیره نویسی را که AIG تا به حال به دست آورده است، ارائه کرد، زیرا درآمد سال 2022 از پذیره نویسی تقریباً دو برابر شد و به 2.0 میلیارد دلار نسبت به سال قبل رسید.
  • نسبت بیمه عمومی ترکیبی برای سه ماهه چهارم 2.5 واحد نسبت به سه ماهه سال قبل بهبود یافته و به 89.9 درصد رسیده است. نسبت ترکیبی کل سال با 3.9 واحد بهبود به 91.9 درصد رسید.
  • AIG در سه ماهه چهارم 779 میلیون دلار سهام عادی و 1.8 میلیارد دلار از اوراق بهادار ارشد را بازخرید کرد. برای کل سال، AIG بیش از 6.1 میلیارد دلار را از طریق 5.1 میلیارد دلار در بازخرید سهام عادی و 1.0 میلیارد دلار در سود سهام به سهامداران بازگرداند. سهام عادی موجود در پایان سال 2022 نسبت به سال قبل 10 درصد کمتر بود.

رتبه بندی فیچ

در 27 فوریه 2023، رتبه‌بندی فیچ رتبه‌بندی قدرت مالی بیمه‌گر (IFS) شرکت‌های تابعه بیمه دارایی/تلفات (P&C) شرکت American International Group، Inc را ارتقا داد. (AIG) به A+ (قوی) از A (قوی). فیچ همچنین رتبه پیش‌فرض بلندمدت صادرکننده (IDR) AIG را در «A-» تأیید کرد، شرکت Corebridge Financial Inc. از ‘A-‘ و رتبه بندی IFS شرکت های تابعه بیمه عمر آن در ‘A+’ (قوی ).

Blackstone و AIG

در 2 فوریه 2023، یک مقاله بلومبرگ گزارش داد که Blackstone Inc. به گفته افراد مطلع، با خرید دارایی های AIG به مبلغ 3.6 میلیارد دلار با وام های تضمین شده موافقت کرده است. گفته می شود که این خرید بلک استون را به بزرگترین مدیر CLO در بازار جهانی 1.2 تریلیون دلاری تبدیل می کند که وام های اهرمی را مجدداً در اوراق قرضه بسته بندی می کند. بر اساس گزارش‌ها، بلک‌استون، همراه با CLO شرکت AIG، حدود 51 میلیارد دلار از این دارایی‌ها را مدیریت خواهد کرد که اندکی جلوتر از Carlyle Group Inc.

چرا گروه بین المللی آمریکایی (AIG) برای شکست بسیار بزرگ بود؟

ابتکارات فناوری AIG

مخارج فناوری اطلاعات این شرکت در سال 2021 حدود 2.3 میلیارد دلار گزارش شده است که بیشتر آن برای دستیابی به سخت افزار، نرم افزار و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در نظر گرفته شده است. گفته می شود که این شرکت بر روی ظهور تمرکز دارد فن آوری ها مانند بلاک چین، ابر و داده های بزرگ برای بهبود کارایی عملیاتی، ساده سازی فرآیندهای عملیاتی و افزایش عرضه محصولات. این شامل استفاده از هوش داده های پیشرفته و فناوری های مدل سازی پیش بینی برای پیش بینی ریسک است.

American International Group Inc. حمایت های ورزشی (AIG).

AIG حامی اصلی مسابقات آزاد زنان AIG است، یک مسابقات قهرمانی گلف زنان در سطح بین المللی با تاکید بر ورزشکاران زن برجسته. این شرکت همچنین حامی رسمی بیمه PGA آمریکا است که با هم برای پیشرفت بازی گلف و حمایت از متخصصان اعضای PGA تلاش می کنند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.