• خانه
  • وبلاگ
  • چرا معامله گران فارکس باید در این سه ماهه توجه ویژه ای به بازار سهام داشته باشند؟

چرا معامله گران فارکس باید در این سه ماهه توجه ویژه ای به بازار سهام داشته باشند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


همه ما می دانیم که بازارهای فارکس و سهام به هم مرتبط هستند، بنابراین مطمئناً ایده خوبی برای معامله گران فارکس است که مراقب فعالیت سهام باشند. اما شرایط متعددی وجود دارد که در این سه ماهه اتفاق می افتد که این رابطه را به ویژه برجسته می کند. بازار سهام، به‌ویژه در ایالات متحده، می‌تواند به ما بینشی در مورد انتظارات در بازارهای ارز بدهد.

چه اتفاقی می افتد؟

برای درک بهتر وضعیت، باید به یاد داشته باشیم که یکی از راه های کلیدی که بازار سهام و ارز به هم متصل می شوند، اوراق قرضه است. به عنوان مثال، وقتی قیمت اوراق قرضه کاهش می یابد، سرمایه گذاران برای خرید در آن ارز انباشته می شوند. این باعث افزایش قیمت ارز نسبت به سایرین می شود. همزمان، سرمایه گذاران در حال خروج از بورس برای خرید اوراق هستند. این یعنی بازار سهام در حال سقوط است.

چشم انداز بازار سه ماهه اول 2023 بین بنر متنی

از این رو رابطه معکوس استاندارد بین ارزها و بازار سهام وجود دارد. اکنون، این همیشه دقیقاً مطابقت ندارد زیرا بستگی به این دارد که چرا قیمت اوراق قرضه کاهش یافته است. عامل اصلی دیگر ریسک اشتها است. سهام ریسک بالاتری دارند، بنابراین سرمایه گذاران از بازار سهام خارج می شوند و زمانی که بازاری بدون ریسک وجود داشته باشد، اوراق قرضه می خرند.

چه چیزی بازار اصلی را هدایت می کند

مشکل این است که در حال حاضر بازار اوراق قرضه به ویژه در ایالات متحده و ژاپن دچار انحراف شدید شده است. این به این دلیل است که در چند سال گذشته، رگولاتورها در بازار دخالت کرده اند. تقریباً همه بانک‌های مرکزی و دولت‌ها این کار را انجام داده‌اند، اما برخی بیشتر از دیگران. بنابراین، ممکن است در واکنش ارزها ناهماهنگی وجود داشته باشد.

در طول کووید، دولت ها مقادیر زیادی بدهی را در قالب اوراق قرضه منتشر کردند. این به طور معمول نرخ بهره را به دلیل عرضه و تقاضا افزایش می دهد. اما بانک‌های مرکزی وارد عمل شدند تا اوراق قرضه را برای کاهش نرخ بهره بخرند. این یک وضعیت مصنوعی در بازار اوراق قرضه ایجاد می کند.

ردیابی اعوجاج

وضعیت طبیعی این است که بازده اوراق نشان دهنده ریسک نسبی است. این بدان معنی است که هر چه مدت اوراق قرضه طولانی تر باشد، نرخ بهره نیز بالاتر است. این منحنی بازده اوراق قرضه نامیده می شود. اما بانک های مرکزی برای “کنترل” منحنی بازدهی، مانند BOJ یا BOE، وارد عمل شده اند. منحنی اوراق قرضه ایالات متحده “معکوس” شده است. یعنی بدهی کوتاه مدت دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به بدهی بلندمدت است که منعکس کننده انتظارات از سیاست بانک مرکزی است.

چرا مهم است

سرمایه گذاران پول خود را در جایی قرار می دهند که معتقدند بهترین نسبت ریسک به پاداش را دارد. اوراق قرضه در مقایسه با سهام کم ریسک هستند، بنابراین هر چه نرخ بهره بالاتر باشد، علاقه به فروش سهام بیشتر می شود. اگر بانک مرکزی بازار را مخدوش کند، سرمایه گذاران ساختار انگیزشی متفاوتی دارند. این می تواند منجر به افزایش سهام شود، مانند سال های 2020-2021 که شرایط چندان خوب نیست. و سپس کاهش در بازار سهام هنگامی که شرایط بهبود یابد، مانند سال 2022.

بنابراین سیاست بانک مرکزی می تواند داده های اقتصادی را نادیده بگیرد. انتظار می رود فدرال رزرو در این سه ماهه افزایش نرخ بهره را کند یا متوقف کند. زمانی که فدرال رزرو سیاست ثابتی را حفظ کند، پویایی طبیعی بازار می تواند بازگردد. این بدان معناست که بازار سهام می تواند به نقش معمول خود در پیش بینی احساسات بازگردد. که به نوبه خود ایده ای از میزان تقاضا برای اوراق قرضه و اینکه آیا یک ارز خاص افزایش یا تضعیف می شود را ارائه می دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده