• خانه
  • وبلاگ
  • چرا معامله گران دلار باید به درآمد بانک های ایالات متحده اهمیت دهند؟

چرا معامله گران دلار باید به درآمد بانک های ایالات متحده اهمیت دهند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا معامله گران دلار باید به درآمد بانک های ایالات متحده اهمیت دهند؟


چندین بانک بزرگ ایالات متحده درآمد خود را در روز جمعه گزارش خواهند داد. همراه با خطوط هوایی دلتا و UnitedHealth، شروع غیر رسمی فصل درآمد است. درآمد شرکت ها بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد است، بنابراین طبیعتا فصل سود بر بازار ارز تأثیر می گذارد.

اما با توجه به آنچه از نظر سیاست بانک مرکزی در سراسر جهان در حال رخ دادن است، درآمدهای بانکی ممکن است این بار به ویژه به ارزها مرتبط باشد. ایالات متحده یک مورد خاص است زیرا در سال گذشته فدرال رزرو نرخ بهره را با سریع ترین سرعت از اوایل دهه 1980 افزایش داده است. انواع و اقسام اثرات اقتصادی وجود داشته است، اما به ویژه بانک ها نسبت به کاری که بانک مرکزی انجام می دهد حساس هستند. این بدان معناست که ما می‌توانیم با نگاهی دقیق به گزارش‌های بانک‌های بزرگ ایالات متحده، درک اولیه‌ای از تأثیر سیاست فدرال رزرو بر ارز به دست آوریم.

مراقب چه چیزی باشیم

معمولا با افزایش نرخ سود، درآمد بانک ها افزایش می یابد. این به این دلیل است که بانک ها از طریق دریافت سود پول به دست می آورند. اما اگر نرخ بهره بیش از حد یا خیلی سریع افزایش یابد، اقتصاد می تواند تحت تأثیر قرار گیرد. این بدان معناست که افراد ممکن است شغل خود را از دست بدهند یا مشاغل ورشکسته شوند و سپس وام ها بازپرداخت نشوند.

اینها “زیان وام” هستند. و بانک ها معمولاً پیش از یک دوره پیش بینی شده عدم اطمینان اقتصادی، ذخایر می گیرند. این به قیمت گزارش درآمد کمتر تمام می شود، بنابراین بانک ها در انجام این کار مردد هستند. بنابراین، ذخایر تنها زمانی افزایش می‌یابد که بانک واقعاً نگران باشد که اقتصاد به این خوبی عمل نکند. بنابراین، اگر بانک‌های بزرگ در حال افزایش ذخایر در کل هستند، نشانه آن است که بانک‌ها روی رکود در آینده نزدیک شرط‌بندی می‌کنند.

علائم هشدار دهنده اولیه

قبل از اینکه کسی وام های خود را نکول کند، معمولاً از پرداخت های خود عقب می افتند. به این می گویند «جرم». «درصد وام های معوق» نشان می دهد که چند درصد از کل وام های بانک دارای تأخیر پرداخت است. اگر مردم برای تامین مخارج زندگی خود به مشکل برسند – نشانه‌ای از اینکه تقاضای مصرف‌کننده در حال تزلزل است – در این صورت از پرداخت وام عقب می‌مانند، که به نرخ‌های نکول بالاتر در بانک‌های بزرگ تبدیل می‌شود.

این وام‌هایی که پرداختی دریافت نمی‌کنند «وام‌های غیرجاری» یا NPL نامیده می‌شوند. نسبت NPL روش دیگری برای اندازه گیری اینکه آیا مشتریان بانک با مشکل مواجه هستند یا خیر است. اگر بانک ها شاهد افزایش نسبت NPL خود باشند، شروع به افزایش ذخایر خواهند کرد. هر دو نشانه هایی هستند که نشان می دهد اقتصاد با مشکل مواجه است، حتی اگر تعداد مشاغل هنوز ثابت باشد یا مصرف کنندگان همچنان خرج کنند.

پول کجاست

مدیر عامل جی پی مورگان در مورد هزینه ها به پدیده ای اشاره کرد که ممکن است توضیح دهد که چرا اقتصاد ایالات متحده در میان تورم بالا مقاوم مانده است. در طول همه گیری، آمریکایی ها توانستند پس انداز شخصی خود را افزایش دهند. اما با افزایش قیمت ها، این پس انداز به تدریج خشک شد. این در کل سپرده هایی که بانک ها دارند اندازه گیری می شود. با نرخ فعلی کاهش، انتظار می رود افزایش سپرده های مشاهده شده از زمان همه گیری در ماه اکتبر تمام شود، به این معنی که تقاضای مصرف کننده می تواند ضربه دیگری را وارد کند.

بالاخره بحث کارت های اعتباری مطرح می شود. اگر مصرف‌کنندگان هزینه‌های بالاتری را احساس کنند، اغلب به استفاده از کارت‌های اعتباری برای گذران زندگی خود بازمی‌گردند. بانک ها به طور منظم میانگین مانده کارت های اعتباری را گزارش می دهند زیرا در شرایط اقتصادی خوب با وام گرفتن بیشتر از مصرف کنندگان درآمد کسب می کنند. با این حال، اگر وضعیت اقتصادی بدتر شود، اگر مردم نتوانند بدهی کارت اعتباری خود را پرداخت کنند، ضرر بیشتری برای بانک خواهد داشت.

با توجه به ترکیبی از افزایش معوقات، کارمزدهای بالاتر و افزایش بدهی کارت اعتباری، همه اینها می تواند نشان دهنده بدتر شدن وضعیت اقتصادی باشد. از سوی دیگر، اگر بانک‌ها بهبود وضعیت را برای مشتریان خود گزارش کنند، ممکن است باعث افزایش خوش‌بینی برای بازار شود.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده