• خانه
  • وبلاگ
  • چرا طلا به عدم قطعیت واکنش نشان نمی دهد؟

چرا طلا به عدم قطعیت واکنش نشان نمی دهد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا طلا به عدم قطعیت واکنش نشان نمی دهد؟


دلایل زیادی برای سرمایه گذاران برای جستجوی پناهگاه های امن وجود دارد، به خصوص اخیرا. اما طلا برای رسیدن به سطح 1900 دلار در هر اونس تلاش می کند. حتی اگر ممکن است در نهایت به آن بالا برسد، هنوز قابل توجه است که این مدت زمان زیادی طول می کشد. برخی چیزهای اساسی در جریان است که می تواند این پدیده را توضیح دهد، و همچنین برخی چیزهای غیرعادی دیگر در فضای فارکس در حال وقوع است.

ابرها جمع می شوند

گاوهای نر طلا می توانند فهرستی طولانی از دلایل برای حمایت از موقعیت خود ارائه دهند. از انتظارات بلندمدت از رکود اقتصادی گرفته تا نگرانی های فوری تر در مورد “بحران حباب” آمریکا و چین. در واقع، پس از تایید ایالات متحده که در چند روز گذشته چهار “شیء” را ساقط کرده است، ریسک پذیری افزایش یافته است. بازار سهام به قیمت پناهگاه های امن از جمله طلا رشد کرد.

حتی اگر دلار اخیرا ضعیف شده باشد، طلا هنوز به اندازه مورد انتظار رشد نکرده است. تحولات دیگری نیز در فضای طلا وجود دارد که کمتر تبلیغاتی دارند، مانند کاهش تولید فری پورت در اندونزی به دلیل سیل. در همین حال، چین در ماه گذشته بیش از 5 میلیارد دلار طلا خرید و به ذخایر خود افزود. این سومین ماه متوالی رشد ذخایر چین بود و در راستای گسترش ذخایر فلزات گرانبها توسط بانک های مرکزی جهانی است.

قیمت ها کند می شود

بنابراین، با توجه به عوامل بنیادی، کاملاً منطقی است که انتظار داشته باشیم قیمت طلا حرکت صعودی داشته باشد. اما این بدان معنا نیست که ممکن است در این راه تاخیری وجود داشته باشد. یکی از آنها می تواند انتشار مورد انتظار داده های CPI ایالات متحده در اواخر امروز باشد. همانطور که بحث شد، انتظار می رود تورم دوباره کاهش یابد.

به طور کلی، طلا به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر گرفته می شود. مشمول تورم نیست بنابراین در دوره‌هایی که انتظار می‌رود تورم افزایش یابد، طلا معمولا سود بیشتری به دست می‌آورد. اما اگر تورم به اوج خود برسد و شروع به کاهش کند، این علاقه شروع به کاهش می کند. به خصوص در یک محیط نرخ بهره بالاتر که می تواند بسیاری از ضررهای ناشی از تورم مورد انتظار را جبران کند.

در حال حاضر اوضاع کمی کج شده است

بیشتر از طلا به طور خاص، سایر مکانیسم های قیمت گذاری در وضعیتی هستند که در حال حاضر از نظر اقتصادی غیرمنطقی است. این می تواند منجر به این حرکات تا حدی متناقض یا تا حدودی آشفته در دارایی هایی مانند طلا شود. اما همچنین چیزهایی مانند نفت خام، مس و حتی ارز. به ویژه دلار که مبنای قیمت گذاری بسیاری از دارایی ها در سراسر جهان است.

مسئله این است که در شرایط عادی، بدهی باید بازگشت سرمایه را ایجاد کند. یعنی نرخ سود باید بیشتر از تورم باشد. این یک “نرخ بازده واقعی مثبت” است. هر چه بدهی طولانی‌تر باشد، تورم بالاتری را باید بپردازد. اما اکنون تورم بالاتر از نرخ بهره است، به این معنی که هر کسی که نقدینگی را نگه دارد، پول خود را از دست می دهد. به عنوان مثال، خرید گنج، ضرر خالص ایجاد می کند. این بدان معناست که سرمایه گذاران باید به دنبال جایگزین های سرمایه گذاری بدون بدهی باشند.

انتظارات برای امسال این است که نرخ فدرال رزرو بالای 5.0 درصد باقی بماند، اما تورم به حدود 3.0 درصد کاهش یابد. این بدان معناست که انتظار می رود “عقلانیت” بازارهای بدهی احیا شود. اما قبل از آن، بازارها باید تعدیل کنند، که می‌تواند به معنای شرایطی باشد که ریسک افزایش می‌یابد اما قیمت طلا افزایش نمی‌یابد تا مدتی ادامه یابد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. باز کن

باز کردن یک حساب زنده