چرا شاخص های تجاری؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا شاخص های تجاری؟


معاملات شاخص، خرید و فروش یک شاخص خاص بازار سهام را توصیف می کند. یک شاخص عملکرد گروهی از سهام را نشان می دهد. وقتی قیمت گروهی از سهام افزایش می یابد، ارزش شاخص افزایش می یابد. اگر قیمت کاهش یابد، ارزش شاخص کاهش می یابد.

یکی از موثرترین و شناخته شده ترین شاخص های جهانی داو جونز است. میانگین صنعتی داوجونز عملکرد کلی 30 شرکت بزرگ در ایالات متحده را دنبال می کند. اگر میانگین قیمت 30 شرکت افزایش یابد، داو جونز نیز افزایش می یابد. اگه قیمت بره
پایین، داو جونز نیز سقوط خواهد کرد.

برای دانستن همه چیز در مورد معاملات شاخص، CFD های شاخص، چرایی تجارت شاخص ها و نحوه شروع به کار ادامه دهید.

یک نقشه جهانی در پشت نمودارهای خطی و شمعدان با کسی که به یک منطقه خاص مربوط به شاخص های تجاری اشاره می کند.

انواع شاخص های سهام

شاخص های سهام انواع مختلفی دارند. انواع اصلی شامل موارد زیر است:

شاخص های متمرکز بر کشور

شاخص های متمرکز بر کشور نشان دهنده بازارهای سهام کشورهای خاص است. به عنوان مثال، S&P 500 عملکرد 500 شرکت بزرگ فهرست شده در بورس های ایالات متحده را ردیابی می کند.

شاخص های سهام

شاخص های مبتنی بر سهام برای ردیابی سهام فهرست شده در یک بورس خاص طراحی شده اند. شاخص NASDAQ 100 سهام غیر مالی فهرست شده در بورس NASDAQ را دنبال می کند.

شاخص های سهام منطقه ای

شاخص های سهام منطقه ای مناطق جغرافیایی خاصی را نشان می دهند. به عنوان مثال، شاخص توسعه یافته آسیا و اقیانوسیه FTSE است که عملکرد سهام فهرست شده در کشورهای توسعه یافته در آسیا را دنبال می کند.

شاخص های بخش

شاخص‌های مبتنی بر بخش، بخش‌های خاصی از بازار سهام، مانند سهام مراقبت‌های بهداشتی یا سهام مالی را دنبال می‌کنند.

شاخص ها چگونه محاسبه می شوند؟

شاخص ها معمولاً وزن بازار یا قیمت دارند.

شاخص S&P 500 یک شاخص وزنی بازار است، به این معنی که هر سهم در این شاخص متناسب با ارزش کل بازار آن نشان داده می شود. اساساً، اگر ارزش کل بازار تمام 500 شرکت در S&P 500 10 درصد کاهش یابد، ارزش این شاخص نیز 10 درصد کاهش می یابد.

در شاخص‌های وزن‌دار قیمت، شرکت‌هایی که قیمت سهام بالاتری دارند، مانند میانگین صنعتی داوجونز، تأثیر بیشتری بر شاخص دارند.

صفحه نمایش با نمودار خطی و کندل های مربوط به شاخص های معاملاتی.

مزایای معاملات شاخص

معاملات شاخص راهی محبوب برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض بازارهای مالی بدون نیاز به سرمایه گذاری مستقیم در سهام، کالاها یا سایر دارایی های شرکت است.

نیاز به حاشیه کمتر

مارجین مورد نیاز اولیه برای معاملات شاخص کم است و اهرم می تواند بالا باشد. علاوه بر این، با CFD بر روی شاخص ها، می توانید از حرکات صعودی یا نزولی در قیمت شاخص بهره مند شوید.

تنوع بخشی

وقتی در مورد قیمت سهام چندگانه حدس و گمان می زنید، بیشتر در معرض بازار قرار می گیرید. اساساً، شما در حال تنوع بخشیدن به سبد معاملاتی خود هستید زیرا تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار نمی دهید. شاخص US_Tech100 بر اساس NASDAQ 100 به شما این امکان را می دهد که موفق ترین شرکت های فناوری جهان را متنوع کنید. بنابراین هنگامی که شما در طیف وسیعی از شرکت ها از طریق یک دارایی سرمایه گذاری می کنید، اگر یک یا چند شرکت شکست بخورند، شاخص همچنان می تواند بالا رود.

شاخص ها نسبت به ارزها روند ثابت تری دارند
حرکات بازار شاخص ها به حرکت قیمت سهام های اساسی در شاخص بستگی دارد. سهام در همان بخش تمایل به حرکت در یک جهت کلی دارند. بنابراین، در طول دوره‌های صعودی، معمولاً شاخص‌ها بر این اساس واکنش نشان می‌دهند و روند مشابهی را دنبال می‌کنند و آنها را قابل پیش‌بینی‌تر می‌کنند.

چه چیزی باعث افزایش قیمت های شاخص می شود؟

اگر قیمت سهام در شاخص افزایش یابد، شاخص افزایش می یابد، اما اگر قیمت ها کاهش یابد، شاخص کاهش می یابد. قیمت سهام می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد که در زیر نشان داده شده است:

 • حرکات ارز
 • بی ثباتی سیاسی
 • رویدادهای ژئوپلیتیک
 • نرخ بهره
 • اخبار اقتصادی
 • پیام های شرکت
 • احساسات سرمایه گذار

نحوه معامله شاخص ها

محبوب‌ترین راه برای معامله شاخص‌ها، معامله CFD (قرارداد برای تفاوت) در شاخص‌های نقطه‌ای است. CFD ها به شما این امکان را می دهند که از کاهش و افزایش قیمت ها سود ببرید. اگر فکر می کنید قیمت شاخص کاهش می یابد، می توانید یک موقعیت فروش (فروش) باز کنید. اگر فکر می کنید قیمت شاخص افزایش می یابد، می توانید یک موقعیت خرید (خرید) باز کنید.

اساساً، معاملات آنلاین شاخص CFD شامل حدس و گمان در مورد افزایش یا کاهش قیمت شاخص ها به جای مالکیت دارایی واقعی است.

پلت فرم معاملاتی شاخص خود را انتخاب کنید

پلتفرم های معاملاتی راه مناسبی را برای تجارت شاخص ها فراهم می کنند. می توانید شاخص ها را از طریق پلتفرم معاملاتی پیشرو MetaTrader 4 یا WebTrader معامله کنید. بهترین کارگزار بهترین پلتفرم های معاملاتی شاخص را ارائه می دهد و یک پلت فرم قابل اعتماد دسترسی سریع به تحلیل های فنی و بنیادی، یک سیستم امنیتی عالی، معاملات خودکار و همچنین ویژگی هایی مانند نمودارها و نمودارها را به شما ارائه می دهد.

فرصت های معاملات شاخص را با IronFX کاوش کنید

برای شروع معاملات شاخص ها آماده اید؟ IronFX را بررسی کنید و فرصت های معاملات شاخص را با یک کارگزار معتبر جهانی کشف کنید. برای شروع معاملات امروز مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دریابید که معاملات شاخص چیست و چگونه کار می کند
 • یک حساب آزمایشی یا زنده باز کنید
 • شاخصی را که می خواهید معامله کنید انتخاب کنید
 • پلت فرم معاملاتی خود را انتخاب کنید
 • یک موقعیت باز کنید، نظارت کنید و اولین معامله خود را ببندید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه در عوض یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

چرا شاخص های تجاری؟
چرا شاخص های تجاری؟