• خانه
  • وبلاگ
  • چرا آخرین نظرات پاول بازار را تکان داد؟

چرا آخرین نظرات پاول بازار را تکان داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا آخرین نظرات پاول بازار را تکان داد؟


دیروز با سخنرانی پاول در باشگاه اقتصادی واشنگتن، بازارها متزلزل شدند. ریسک پذیری نوسان کرد و دلار تغییر کرد. تند شدن منحنی بازدهی که کمتر مورد توجه قرار گرفت، اما شاید بیشتر نشان دهنده روندهای بلندمدت دلار و سایر بازارهای ارز بود. این به حمایت از کالاها و ارزهای مربوطه آنها کمک کرد.

میزان حرکت بازار پس از تنها چند اظهار نظر رئیس فدرال رزرو نشان می دهد که چقدر از حرکت بازار به انتظارات سیاست پولی در مقابل چشم انداز اقتصادی بستگی دارد. در واقع، محرک اصلی قدرت یا ضعف دلار این نیست که آیا ایالات متحده وارد رکود خواهد شد یا خیر. این در مورد چگونگی واکنش فدرال رزرو در یک سناریوی بالقوه رکود است.

دو راه رسیدن به دلار

فدرال رزرو اصرار دارد که ایالات متحده از یک رکود تمام عیار یا “فرود سخت” اجتناب خواهد کرد. پاول اذعان کرد که “درد” وجود خواهد داشت، اما استدلال کرد که، حداقل از نظر فنی، ایالات متحده به رشد خود ادامه خواهد داد. تحلیلگران (و به ویژه سیاستگذاران) می توانند در مورد اینکه آیا رشد آنقدر کند خواهد بود که به عنوان “رکود” شناخته شود، بحث کنند. اما مهمتر از همه، تا زمانی که رکودی رخ ندهد، فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش نخواهد داد.

بازار نگران رکود نیست، بلکه نگران این است که آیا رکود به قدری بد خواهد بود که فدرال رزرو را به سمت خود برگرداند. یعنی شروع به پایین آوردن نرخ بهره، کاهش قیمت پول و اجازه دادن به سهام برای اوج گیری کنید. این انتظار با کاهش بازده اوراق قرضه باعث تضعیف دلار می شود.

خبر خوب خبر بد است

واکنش اولیه به آخرین داده‌های مشاغل با این نوع تفکر مطابقت داشت: اگر کارفرمایان استخدام می‌کنند، به این معنی است که انتظار کمتری برای رکود وجود دارد. این بدان معناست که فدرال رزرو فضای زیادی برای ادامه مبارزه با تورم دارد. این نشان می دهد که بازار سهام ضعیف تر است، حتی اگر اقتصاد بهتر عمل کند. در حقیقت، زیرا انتظار می رود اقتصاد بهتر عمل کند، بازار سهام ضعیف عمل خواهد کرد. اما دلار قوی تر خواهد شد.

وقتی پاول در باشگاه اقتصادی اظهارات خود را بیان کرد، اساساً خطوطی را که پس از تصمیم فدرال رزرو ارائه شد، تکرار کرد. بازار در ابتدا این را به عنوان یک علامت صعودی در نظر گرفت (و دلار تضعیف شد) زیرا به این معنی بود که پاول اساساً می‌گفت که آخرین داده‌های شغلی بر چشم‌انداز فدرال رزرو برای نرخ‌های بهره که انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت کاهش می‌یابد، تأثیری نداشته است.

تغییر در دیدگاه

هنگامی که به طور خاص در مورد تعداد مشاغل تحت فشار قرار گرفت، پاول اذعان کرد که اگر تورم همچنان بالا بماند یا اگر گزارش های شغلی بیشتری در مسیر مشابه وجود داشته باشد، فدرال رزرو احتمالا به افزایش خود ادامه خواهد داد. چیزی که نباید برای بازارها تعجب آور باشد زیرا این فرض اساسی برای فدرال رزرو است. نکته این است که پاول گفت داده ها این ایده را تایید می کند که هنوز راه زیادی برای شکستن تورم وجود دارد. در حالی که این انتظارات را برای مسیر افزایش نرخ تغییر نداد، ظاهراً بازار آن را به عنوان نشانه‌ای تعبیر کرد که فدرال رزرو می‌تواند نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد.

این به جابه‌جایی منحنی بازده کمک کرد، با اندکی سقوط انتهای کوتاه در حالی که انتهای بلند افزایش یافت. این “سفت شدن” مقداری از وارونگی را به ارمغان آورد (منحنی هنوز معکوس است) و دلار را تقویت کرد. زیرا اساساً بازار با احتمال کمتری برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در کوتاه مدت قیمت گذاری می کرد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده