• خانه
  • وبلاگ
  • پیامدهای غیرمنتظره فارکس وضعیت مسکن ایالات متحده

پیامدهای غیرمنتظره فارکس وضعیت مسکن ایالات متحده

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیامدهای غیرمنتظره فارکس وضعیت مسکن ایالات متحده


طی چند روز آینده یک سری داده ماهانه از بازار مسکن آمریکا دریافت خواهیم کرد. این داده ها پس از آخرین قرائت CPI دوباره مورد توجه قرار می گیرند، بنابراین می تواند تأثیری بر دلار داشته باشد.

به یاد داشته باشید، انتشار بعدی داده های CPI یک روز قبل از اعلام تصمیم FOMC است. این بدان معناست که بازارها زمان کمی برای تعدیل انتظارات بر اساس داده ها خواهند داشت. بنابراین هر مؤلفه ای که بتواند بینشی در مورد اینکه چه اتفاقی برای قیمت ها خواهد افتاد می تواند تأثیر زیادی بر بازارها بگذارد.

چرا الان مهمه

آخرین قرائت CPI هم در عنوان و هم در خواندن اصلی بسیار کمتر از حد انتظار بود. مورد دوم برای بازارها بسیار مهم است زیرا توسط فدرال رزرو نظارت می شود. نکته این است که بیشتر این شگفتی ناشی از کاهش هزینه سرپناه است که در عمل به معنای کاهش قیمت اجاره بها است. هزینه های اجاره کسری از نرخ اصلی تورم است. زیرا این فقط هزینه های غذا و انرژی را استثنا نمی کند.

ظاهراً تحلیلگران به آنچه در صنعت مسکن ایالات متحده می گذرد توجه کافی نداشته اند تا به اندازه کافی پیش بینی کنند که چه اتفاقی برای CPI می افتد. این ممکن است یک مشکل خارج از تورم باشد، زیرا بخش مسکن بزرگترین صنعت واحد در ایالات متحده است که بیشترین مواد خام را مصرف می کند. رکود در صنعت مسکن و اثرات بالقوه آن بر اقتصاد گسترده تر با بحران گران قیمت سال 2008 نشان داده شد.

چه اتفاقی افتاد و به کجا می رویم؟

همانطور که در ماه ژوئن در مورد آن صحبت کردیم، افزایش نرخ بهره، توانایی خرید مسکن را برای مردم سخت‌تر می‌کند که به نوبه خود بر قیمت مسکن فشار وارد می‌کند. شرکت‌های بزرگ مسکن قبلاً گزارش داده‌اند که تکمیل‌ها کاهش یافته است و انتظار دارند در ماه‌های آینده کمتر بفروشند. کاهش هزینه مسکن منجر به کاهش قیمت اجاره می شود. این علاوه بر از دست دادن درآمد قابل تصرف است که مانع از نقل مکان افراد به اجاره های گران تر یا جستجوی راه هایی برای کاهش هزینه های خارج از جیب مانند اشتراک در آپارتمان می شود.

پیش‌بینی می‌شود آخرین آمار بازار مسکن ادامه این روند را نشان دهد. پیش‌بینی می‌شود تعداد خانه‌های تازه‌ساخته در ایالات متحده از 1.44 میلیون در ماه اکتبر به 1.41 میلیون کاهش یابد. پیش بینی می شود پروانه های ساختمانی نسبت به ماه قبل 6.3- درصد کاهش یابد. این بدان معناست که خانه های جدید کمتری به بازار می آیند تا جایگزین خانه هایی شوند که خیلی قدیمی شده اند. در کوتاه مدت، این برای سازندگان خانه بد است. اما کمبود فزاینده مسکن می‌تواند به معنای رونق صنعت پس از کاهش نرخ بهره در بلندمدت باشد.

علامت نگران کننده تر

نگران کننده تر، داده های فردا در مورد فروش خانه های موجود است که تعداد بسیار بیشتری از ساختمان ها را نشان می دهد. ساخت و سازهای مسکونی جدید بیشتر به روند بازار پاسخ می دهد و مناطق رشد را هدف قرار می دهد. برای مثال، لزوماً روند اجاره بها را منعکس نمی کند، که برای پیش بینی های سیاست پولی مهم است.

پیش بینی می شود فروش خانه های موجود برای نهمین ماه متوالی منفی باشد و 8 درصد کاهش داشته باشد. این میزان فروش خانه را در ماه گذشته به 4.4 میلیون می رساند که این رقم در ماه اوت 4.7 میلیون بود.

استراتژی خود را در مورد عملکرد شاخص دلار آمریکا با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.