• خانه
  • وبلاگ
  • پوند چشم انداز 2023 – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

پوند چشم انداز 2023 – وبلاگ تجارت فارکس Orbex

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پوند چشم انداز 2023 - وبلاگ تجارت فارکس Orbex


BOE در وضعیت بسیار دشواری قرار دارد و پیش بینی چشم انداز سیاست پولی بریتانیا را دشوارتر می کند. این کشور در مجموع با مشکلات اتحادیه اروپا و ایالات متحده مواجه است. اخیراً این امر منجر به شکاف در آرای MPC شده است زیرا اعضای مختلف راه حل های مختلفی برای رهایی از این آشفتگی ارائه می دهند. اینکه چگونه این نتایج رای‌گیری انجام می‌شود، می‌تواند تعیین‌کننده باشد که آیا پوند موفق می‌شود در سال جاری نوعی بهبود را انجام دهد یا در برابر یورو یا دلار قرار می‌گیرد.

برای اینکه واقعاً با این وضعیت کنار بیاییم، باید به یکی از خطرناک ترین اپیزودهای دهه ها در بازارهای سرمایه بریتانیا برگردیم:

شوک سپتامبر هنوز وجود دارد

سپس صدراعظم کوارتنگ «مینی بودجه» اکنون معروف خود را ارائه کرد. مشکل اصلی آن این است که به طور کامل نحوه تأمین بودجه اقدامات را توضیح نمی دهد. با توجه به این عدم اطمینان، نرخ بهره اوراق قرضه بلندمدت شروع به افزایش اندکی کرده است. به نوبه خود، این امر مجموعه ای از رویدادها را به وجود آورد زیرا صندوق های بازنشستگی از مقادیر زیادی از اوراق قرضه بلندمدت باثبات دیگر به عنوان پوشش استفاده کردند. آن‌ها با یک تریلیون پوند مارجین کال مواجه شدند که نشان می‌دهد نقدینگی کمی در بازار وجود دارد. پوند به طور طبیعی کاهش یافت.

سپس BOE مجبور شد وارد عمل شود و برای رفع مشکل مقداری تسهیلات کمی در اواسط چرخه انجام دهد. پوند پس از آن بهبود یافت زیرا وضعیت سیاسی نیز به نقطه اوج رسید و منجر به کوتاه‌ترین دولت تاریخ شد. بحران جلوگیری می شود، اما مشکل حل نمی شود.

رکود تورمی می تواند بدتر از رکود باشد

صندوق‌های بازنشستگی از تامین مالی مجدد بدهی‌های خود خودداری کردند، زیرا متوجه شدند که آن‌قدر بزرگ هستند که شکست بخورند. کل سناریو نشان داد که دخالت بانک مرکزی در بازار چقدر آن را مخدوش کرده است. به سادگی هیچ کس با پول نقد حاضر به خرید اوراق قرضه وجود نداشت. نه در شرایطی که نرخ های بهره واقعی (یعنی نرخ بهره منهای نرخ تورم) نزدیک به دو رقمی منفی باشد.

از آنجایی که تورم در بریتانیا همچنان بالاست، نرخ های بهره واقعی با وجود افزایش BOE هنوز واقعاً بسیار پایین است. اما اگر BOE به انقباض ادامه دهد، این خطر وجود دارد که بریتانیا را بیشتر به سمت رکود سوق دهد. این به معنای رشد اقتصادی کمتر، درآمد کمتر برای دولت و بازگشت کل مشکل مخارج دولت است.

دو جاده در جنگلی تاریک و نامطمئن از هم جدا شدند

کشورهایی که مانند بریتانیا سطح بدهی‌های خود را جمع‌آوری کرده‌اند، در گذشته به تورم به عنوان ابزاری برای نظم بخشیدن به امور مالی عمومی خود روی آورده‌اند. دیگران به ریاضت روی آوردند. اما بریتانیا در حال حاضر تورم بالایی دارد و عملاً در حالت ریاضت اقتصادی قرار دارد. هر دو گزینه فقط وضعیت را بدتر می کنند.

این گونه است که رای تقسیم به دو اردو شروع به ظهور می کند. کسانی که کاهش تورم را در اولویت قرار می دهند، حتی اگر به معنای رکود عمیق تر باشد، با اختلاف اکثریت هستند. این به حمایت از پوند ادامه خواهد داد و می توان جهش های «دو رقمی» بیشتری را انتظار داشت.

اقلیت از ایده گرم نگه داشتن تورم برای مدت طولانی تر، اما تسکین دادن به خانوارهای بریتانیایی و حمایت از امور مالی دولت حمایت می کنند. به نظر می رسد که دولت به سمت دومی متمایل شده است، زیرا مردم بریتانیا به طور فزاینده ای از وضعیت اقتصادی ناراضی هستند. این می تواند منجر به کاهش پوند و دوره طولانی رکود تورمی شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده