پلتفرم های محبوب معاملات فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلتفرم های محبوب معاملات فارکس


پلتفرم‌های معاملاتی فارکس برای کمک به معامله‌گران برای عبور از پیچیدگی‌های بازار فارکس، بزرگترین و فعال‌ترین بازار مالی در جهان، طراحی شده‌اند. آنها به طور کلی ابزارهایی را برای انجام معاملات و به حداکثر رساندن سود در اختیار معامله گران قرار می دهند. برخی از متداول ترین ویژگی های ارائه شده توسط پلتفرم های معاملاتی عبارتند از: ابزار نمودار، ابزار تجزیه و تحلیل، شاخص های فنی، اخبار و داده های بازار و موارد دیگر. در این مقاله، ما نگاهی دقیق تر به پلتفرم های محبوب معاملات فارکس خواهیم داشت که توسط معامله گران برای اتخاذ تصمیمات تجاری آگاهانه استفاده می شود.

متاتریدر 4

یکی از پرکاربردترین پلتفرم های معاملاتی در جهان متاتریدر 4 (MT4) است. MT4 که توسط MetaQuotes در سال 2005 توسعه یافت، امروزه یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی فارکس در بین معامله گران جهانی است. این تا حد زیادی به دلیل توانایی آن در پاسخگویی به سبک های مختلف معاملاتی و سطوح تجربه است. استفاده از این پلتفرم نیز آسان است و تقریباً هر چیزی که یک معامله گر فارکس نیاز دارد، دارد.

مزایای MT4

پلت فرم معاملاتی MetaTrader 4 ابزارهای بسیار قوی ارائه می دهد که استراتژی های معاملاتی با هر پیچیدگی را در خود جای می دهد.

 • این پلتفرم به طور گسترده ای برای آن شناخته شده است توانایی های تحلیلی که شامل 30 نشانگر فنی داخلی، 23 شیء تحلیلی، نقل قول های آنلاین و نمودارهای تعاملی با 9 تایم فریم است که امکان واکنش سریع به هرگونه تغییر قیمت را فراهم می کند.
 • MT4 تجارت را ساده می کند تجربه کاربری بصری تحویل می دهد. یک رابط کاربری آسان و قابل درک دسترسی سریع و آسان به ویژگی های مهم مانند نمودارها، قیمت ارز، سیگنال ها و نشانگرها را فراهم می کند.
 • پلتفرم متاتریدر 4 است بسیار انعطاف پذیر. این امر تجارت فارکس را آسان تر و راحت تر می کند. این سیستم 3 حالت اجرا و همچنین دو دستور بازار، 4 دستور در حال انتظار، 2 دستور توقف و یک توقف شناور را ارائه می دهد. معامله گران همچنین این امکان را دارند که با یک کلیک سفارشات را مستقیماً از نمودار ارسال کنند. تابع نمودار تیک داخلی روش دقیقی برای ایجاد نقاط ورود و خروج ارائه می دهد. تمام ابزارهای ارائه شده توسط سیستم معاملاتی MT4 به معامله گران راهی برای پیاده سازی استراتژی های معاملاتی مختلف با دشواری های متفاوت در بازار فارکس می دهد.
پلتفرم های محبوب معاملات فارکس
 • متاتریدر 4 است در چندین دستگاه قابل دسترسی است. اپلیکیشن‌های موبایل MT4 به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که تقریباً از هر نقطه‌ای در جهان با اتصال به اینترنت، بازار فارکس را معامله کنند. عملکرد نسخه های موبایل مشابه نسخه های دسکتاپ است. این شامل ابزارهای تحلیلی، نمودارهای نقل قول تعاملی، نظارت بر وضعیت تراکنش و حساب، خرید و فروش ابزارهای مالی با یک کلیک و موارد دیگر است. کاربران MAC همچنین می توانند پلتفرم معاملاتی MetaTrader 4 را در دستگاه مک خود با دسترسی به ابزارهای موجود برای ویندوز نیز دانلود کنند.
 • پلت فرم MT4 اجازه می دهد ربات های معاملاتی و معاملاتی الگوریتمی (اتوماتیک). (مشاوران متخصص یا EA). اتوماسیون به معامله گران اجازه می دهد تا مشاوران متخصص (ربات های معامله گر) و شاخص های فنی را توسعه، آزمایش و پیاده سازی کنند. تقریباً هر استراتژی معاملاتی را می توان به عنوان مشاوری که هر دو تحلیل بازار و معاملات را کنترل می کند، پیاده سازی کرد. ربات های معامله گر معاملات را با استفاده از سیگنال های فنی بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده انجام می دهند و جنبه احساسی معامله را حذف می کنند. اگرچه سرعت و دقت معاملات خودکار جذاب است، اما بدون ریسک نیست، بنابراین نظارت دقیق بر معاملات امری حیاتی است.

متاتریدر 5

متاتریدر 5 (MT5) یک پلتفرم چند دارایی است. از معاملات ارز، سهام و معاملات آتی پشتیبانی می کند. این تجارت کپی، ابزارهای نوآورانه تجزیه و تحلیل قیمت، برنامه های معاملاتی الگوریتمی مانند ربات ها و مشاوران معاملاتی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

مزایای اضافی MT5

 • متاتریدر 5 ارائه می دهد سیستم معاملاتی پایدار. این شامل عمق بازار و سیستمی برای گزارش جداگانه سفارشات و معاملات است. سیستم های حسابداری برای سفارشات شامل سیستم تور سنتی و سیستم اختیار پوشش ریسک می شود. آنها نیز در دسترس هستند 4 حالت انجام سفارش، یعنی اجرای فوری، اجرای سفارش، بازار و مبادله. سفارشات تجاری مختلف شامل سفارشات بازار، در حال انتظار و توقف، و همچنین توقف های شناور است.
 • MT5 چشمگیر ارائه می دهد ابزارهای تحلیل تکنیکال. یک معامله گر می تواند تا 100 نمودار قیمت ارز و سهام را به طور همزمان باز کند. 21 تایم فریم از تجزیه و تحلیل جامع و دقیق همه حرکات جزئی قیمت پشتیبانی می کند. این پلتفرم همچنین بیش از 80 شاخص فنی و ابزار تحلیلی را ارائه می دهد. معامله گران همچنین می توانند از بین هزاران اندیکاتور رایگان از Code Base انتخاب کنند، بیش از 2500 برنامه الگوریتمی آماده را از Marketplace خریداری یا اجاره کنند، یا اندیکاتورهای سفارشی را از برنامه نویسان حرفه ای سفارش دهند.
پلتفرم های محبوب معاملات فارکس

سایر پلتفرم های معاملاتی فارکس

در حالی که پلتفرم های معاملاتی فارکس MT4 و MT5 دو تا از معروف ترین پلتفرم های معاملاتی در سطح جهانی هستند، سایر پلتفرم های معاملاتی توسط معامله گران مختلف استفاده می شوند. این شامل cTrader می شود.

cTrader

cTrader توسط Spotware یک پلت فرم معاملاتی فارکس و CFD است. طیف وسیعی از ابزارهای نمودار، انواع سفارش، قیمت ها و موارد دیگر را ارائه می دهد. گفته می شود این پلتفرم دارای رابط کاربری جذاب و فناوری باطن است. همچنین در چندین دستگاه موجود است. ویژگی های دیگر عبارتند از:

 • معرفی و اجرای سریع.
 • پردازش سفارش همزمان، بنابراین چندین سفارش را می توان به طور همزمان پر کرد.
 • انتخاب روش های ماشه (سفارشات معلق، توقف ضرر).
 • قیمت گذاری درجه دوم
 • حفاظت از سفارش پیشرفته
 • دو نوع توقف (Smart Stop-out و Fair Stop-Out).
 • نکات حجم و اطلاعات نماد.
 • تصویر بازار و احساس بازار

چرا با IronFX تجارت کنید؟?

پلت فرم معاملاتی MetaTrader 4 IronFX به معامله گران اجازه می دهد تا استراتژی های خود را بدون در نظر گرفتن سطح پیچیدگی آزمایش کنند. معامله گران به بیش از 300 ابزار قابل معامله در 6 کلاس دارایی دسترسی فوری دارند. آنها می توانند صدها دارایی CFD مانند سهام، شاخص ها، فارکس، معاملات آتی، فلزات و کالاها را معامله کنند. IronFX اهرم انعطاف پذیر، برخی از محدودترین اسپردها، قیمت گذاری و اجرای عالی، تجارت موبایلی، تجزیه و تحلیل عمیق و تحقیقات بازار با کیفیت بالا و موارد دیگر را ارائه می دهد.

پلتفرم های محبوب معاملات فارکس

با IronFX به یک معامله گر خبره تبدیل شوید

بیاموزید که چگونه مهارت های معاملاتی خود را از طریق طیف متنوعی از منابع آموزشی مانند فیلم ها، مقالات، وبینارها، پادکست ها و پرسش های متداول بهبود بخشید. همچنین باز کردن یک حساب معاملاتی آزمایشی از طریق IronFX را در نظر بگیرید تا تجارت را در یک محیط معاملاتی شبیه سازی شده بدون به خطر انداختن سرمایه واقعی تمرین کنید. از حساب آزمایشی برای موارد زیر استفاده کنید:

 • استراتژی های مختلف معاملات فارکس را اعمال کنید و نتایج را اندازه گیری کنید.
 • سطوح تحمل ریسک خود را تعیین کنید.
 • انواع مختلف معاملات را با توجه به ریسکی که می خواهید بپذیرید باز کنید.

بعد از اینکه مدتی معاملات را تمرین کردید، به یک حساب کاربری زنده تغییر دهید تا چیزهایی را که یاد گرفته‌اید عملی کنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.