پلتفرم معاملاتی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلتفرم معاملاتی چیست؟


تبدیل شدن به یک معامله گر موثر نیاز به یک استراتژی معاملاتی دارد که به بهترین وجه با مهارت ها، تجربه، تحمل ریسک و سبک معاملاتی شما مطابقت داشته باشد. یک استراتژی معاملاتی فارکس معمولا شامل تکنیک هایی است که برای انجام معاملات از آنها استفاده خواهید کرد. یک استراتژی موفق احتمالاً نتایج مطلوب را به همراه خواهد داشت.

پلتفرم معاملاتی چیست؟

انواع استراتژی های معاملاتی فارکس

معامله گران فارکس معمولا به یکی از روش های زیر معامله می کنند:

 • معامله گر روز: از چندین تکنیک برای باز کردن و بستن چندین معامله کوتاه مدت در یک روز استفاده می کند (معمولاً تمام پوزیشن ها را قبل از پایان روز معاملاتی می بندد تا ریسک یک شبه کاهش یابد). معامله گران روزانه معمولاً در تحلیل تکنیکال ماهر هستند. اگرچه معاملات روزانه می تواند سودآور باشد، اما معاملات روزانه با سطح قابل توجهی از ریسک همراه است و زیان احتمالاً خیلی سریع افزایش می یابد.
 • تاجر نوسان: تلاش برای کسب سود از نوسانات کوتاه مدت قیمت. تمایل به استفاده از تحلیل تکنیکال برای تصمیم گیری معاملات دارد، اما در صورت لزوم از تحلیل بنیادی استفاده می کند. او معمولاً برای بیش از یک روز، و گاهی تا چند هفته، موقعیت هایی را برای خرید در نوسان پایین و فروش در نوسان بالا (یا برعکس) حفظ می کند. معامله گر نوسانی در شب و در آخر هفته که ممکن است شکاف قیمتی رخ دهد در معرض ریسک بازار قرار دارد و در صورت وقوع تغییرات پیش بینی نشده بازار متحمل زیان قابل توجهی می شود.
 • موقعیت معامله گر: تغییرات کوتاه مدت قیمت را نادیده می گیرد و در عوض معاملات را برای مدت طولانی تری نگه می دارد. یک معامله گر موقعیت معمولاً از تحلیل تکنیکال و بنیادی برای شناسایی روندها و سرمایه گذاری استفاده می کند که از آن روند سود می برد. آنها همچنین سعی می کنند از قبل دستورات ورود و خروج صحیح را شناسایی کنند.
 • اسکالپینگ فارکس: سبکی از معاملات روزانه که شامل انجام چندین معامله کوتاه مدت برای کسب سود از معاملات کوچک و تکراری است. این امر مستلزم زمان قابل توجهی و استفاده از تحلیل تکنیکال است.
 • معامله گر الگوریتمی: تکنولوژی گرا، برای اجرای تراکنش ها به برنامه های نرم افزاری متکی است

تحلیل تکنیکال در مقابل تحلیل بنیادی؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی دو روشی هستند که برای مطالعه و پیش‌بینی حرکت سهام مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر دو مزایا و معایبی دارند.

 • تحلیل تکنیکال: راهی برای گمانه زنی در مورد حرکات سهام بر اساس داده های بازار مانند قیمت و حجم. بر الگوهای قیمتی تاریخی و/یا روند سهام به عنوان شاخصی از حرکات قیمت در آینده تمرکز دارد
 • تحلیل بنیادی: برای ارزش گذاری اوراق بهادار با اندازه گیری ارزش ذاتی دارایی (سهم) استفاده می شود. ارزش ذاتی با استفاده از یک مدل محاسباتی یا مالی (نه قیمت بازار معامله شده سهام) به دست می آید.
پلتفرم معاملاتی چیست؟

سیگنال های معاملاتی چیست؟

سیگنال های معاملاتی همان چیزی است که معامله گران برای تصمیم گیری در مورد خرید یا فروش استفاده می کنند. محرک ها با استفاده از معیارهای خاصی مانند گزارش های درآمد، افزایش حجم و سایر سیگنال های پیچیده تر ایجاد می شوند.

سبد یک معامله گر را می توان با استفاده از سیگنال های معاملاتی تنظیم کرد. این ممکن است شبیه به این باشد:

 • تغییر بخش (یعنی خرید بیشتر از یک بخش و کمتر از بخش دیگر)
 • تنظیم مدت نمونه کارها
 • تغییر در تخصیص طبقه دارایی (انتقال سرمایه بین مجموعه های مختلف، به عنوان مثال، کالاها، پول نقد، اوراق قرضه)

عناصر کلیدی استراتژی معاملات فارکس چیست؟

یک استراتژی معاملاتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از آنها در موثرتر کردن استراتژی نقش دارند. مولفه ها عبارتند از:

جفت ارز: معامله گر باید جفت ارزی را که می خواهد معامله کند انتخاب کند. این امر مستلزم تحقیق برای مهارت خواندن در بازار است.

اندازه موقعیت: این مقدار دلاری است که معامله گر مایل به معامله است. معمولاً بر اساس میزان ریسکی که معامله گر مایل به پذیرش آن است و اندازه حساب معامله گر تعیین می شود.

نقاط ورود و خروج: نقطه ورود قیمتی است که سرمایه گذار یا معامله گر در آن اوراق بهادار را خریداری یا بفروشد (باز کردن یک موقعیت خرید یا فروش در برابر یک جفت ارز). خروج زمانی است که سرمایه گذار یا معامله گر تصمیم به بستن (خروج) یک موقعیت خرید یا فروش می کند.

تجارت بلندمدت در مقابل تجارت کوتاه

تجارت طولانی: معامله‌گر حدس می‌زند که قیمت ارز در آینده افزایش می‌یابد و احتمالاً سود خواهد برد.

تجارت کوتاه: گمانه زنی مبنی بر کاهش قیمت جفت ارز در آینده.

اصلاح استراتژی های معاملاتی

معامله‌گران از تاکتیک‌های معاملاتی مختلفی برای اجرای معاملات استفاده می‌کنند که هرکدام دارای سطح ریسک و فرصت برای سود بالقوه هستند. اما مانند هر استراتژی دیگری، ممکن است زمانی فرا برسد که باید تنظیماتی انجام شود. این ممکن است به دلیل زیان های زیاد باشد یا به این دلیل که اهداف تجاری خاصی که معامله گر تعیین کرده است برآورده نشده است.

دلایل دیگری که چرا یک معامله گر ممکن است استراتژی معاملاتی خود را تغییر دهد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تغییرات غیر منتظره در روند بازار
 • عدم تطابق تحمل ریسک با سبک معاملاتی (مدیریت ریسک) یا
 • عدم درک صحیح اجرای استراتژی معاملاتی انتخاب شده، که منجر به عواقب شدید می شود

درک مدیریت ریسک در تجارت

به زبان ساده، مدیریت ریسک فرآیندی است که در آن ریسک برای یک تصمیم سرمایه گذاری مشخص می شود. این تلاشی است برای تعیین کمیت زیان های احتمالی در یک سرمایه گذاری و سپس برداشتن (یا عدم انجام) گام های مناسب نسبت به اهداف معامله گر یا تحمل ریسک.

درک صحیح مدیریت ریسک برای معامله گران ضروری است تا در مورد انواع معاملاتی که انجام می دهند و سطح ریسک (و هزینه) تصمیمات بهتری بگیرند.

بیایید تجارت فارکس را یاد بگیریم

یکی از راه‌هایی که یک معامله‌گر می‌تواند نحوه معامله در بازار فارکس (یکی از بزرگترین و نقدشونده‌ترین بازارهای جهان با حجم معاملات روزانه بیش از ۶ تریلیون دلار) را بیاموزد، افتتاح یک حساب آزمایشی با یک کارگزار فارکس قابل اعتماد CFD است.

یک حساب آزمایشی به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی معامله کند و استراتژی‌های معاملاتی مختلف را آزمایش کند تا نتایج بالقوه (زیان و/یا سود) را ببیند، گویی با پول واقعی معامله می‌کند. اکانت دمو:

 • یک محیط معاملاتی زنده را تقلید می کند
 • به معامله‌گر امکان دسترسی به داده‌های بازار در زمان واقعی و بینش‌های متخصص را می‌دهد
 • فرصتی را برای معامله گر فراهم می کند تا در مورد شرایط و مفاهیم مختلف بازار بیاموزد

اطلاعات بیشتر در مورد CFD ها

قراردادهای مابه التفاوت (CFD) بین یک کارگزار و یک معامله گر منعقد می شود تا مابه التفاوت قیمت یک دارایی از زمان گشایش قرارداد تا زمان بسته شدن آن را خریداری کند. یک معامله گر می تواند CFD ها را بر روی دارایی های زیربنایی مختلف بدون داشتن آنها معامله کند. در عوض، معامله گر در مورد حرکت قیمت دارایی گمانه زنی می کند.

پلتفرم معاملاتی چیست؟

معاملات سهام CFD

CFD های موجود در سهام یا سهام CFD هایی هستند که بر روی سهام شرکت های سهامی عام معامله می شوند. هنگامی که یک موقعیت CFD در سهام باز می کنید، موافقت می کنید که تفاوت قیمت سهام شرکت را بین زمان باز شدن و بسته شدن قرارداد معامله کنید.

CFD ها محصولات اهرمی هستند زیرا معامله گران می توانند موقعیت های بزرگ تری باز کنند زیرا می توانند بدون واریز ارزش کامل تراکنش با مارجین معامله کنند. برای باز کردن یک موقعیت اهرمی، یک معامله گر باید درصدی از ارزش موقعیت (حاشیه) را سپرده گذاری کند، در نتیجه به طور بالقوه سرمایه را برای معاملات اضافی آزاد می کند.

با این حال، اهرم با ریسک همراه است. به عنوان مثال، اگر بازار به طور نامطلوب علیه معامله گر حرکت کند، ضرر می تواند افزایش یابد. اینجاست که مدیریت صحیح ریسک و همچنین معاملات توقف ضرر کلیدی است.

تغییر از یک حساب آزمایشی به یک حساب معاملاتی واقعی

تصمیم گیری برای تغییر به یک حساب معاملاتی زنده به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • درک کاملی از سبک معاملاتی داشته باشید که بهترین گزینه برای یک معامله گر برای کاهش ریسک و دستیابی به نتایج دلخواه است.
 • برای چندین ماه تجارت مداوم برای به دست آوردن احساس خوب و درک مناسب از بازار فارکس به طوری که بتوانید نوسانات بازار و نوسانات قیمت را کنترل کنید.
 • معامله با حساب واقعی مستلزم واریز و معامله با پول واقعی است. یک معامله گر باید خطرات این امر را درک کند و احساسات خود را به خوبی کنترل کند تا بتواند نتایج منفی مانند ضررهای بزرگ را کنترل کند.
 • شما یک استراتژی معاملاتی قابل اعتماد دارید و می دانید چه زمانی ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد. این امر مستلزم آن است که تاجر به درستی بر معاملات خود نظارت داشته باشد و تمام معاملات خود را برای مرجع تاریخی ثبت کند.

انتخاب یک کارگزار فارکس CFD

یافتن یک کارگزار فارکس CFD با شهرت قوی، که به دلیل تخصص و قابلیت اطمینان در صنعت شهرت دارد، حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که کارگزار یک پلت فرم معاملاتی نوآورانه با دسترسی به طیف وسیعی از ابزارها و خدمات آموزشی، اخبار و بینش‌های فعلی بازار و ژئوپلیتیک، پشتیبانی مشتری با کیفیت بالا و اسپرد ارزان و ثابت ارائه می‌کند.

در نتیجه

کلید ایجاد یا انتخاب یک استراتژی معاملاتی موثر در فارکس، درک تفاوت‌های بین سبک‌های معاملاتی مختلف است تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. به همان اندازه مهم است که درک درستی از بازار فارکس داشته باشید، از جمله متغیرهایی مانند حرکات بازار، نوسانات قیمت، اخبار و رویدادهای مالی و ژئوپلیتیکی و غیره. علاوه بر این، استفاده از منابع آموزشی نیز به شما کمک می کند تا بهتر آگاه شوید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه ارتباطات بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.