پایان رالی تابستانی؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پایان رالی تابستانی؟


در اواخر ژوئن، ما در مورد مشاهده یک رالی در بازار نزولی و اینکه چگونه بازار در تابستان تمایل به صعود دارد صحبت کردیم. از آن زمان، بیشتر بازارهای سهام در سراسر جهان افزایش یافتند و نزدک حتی توانست پس از 20 درصد رشد، از نظر فنی به بازار صعودی بازگردد. حال سوال این است که آیا این افزایش ها ادامه خواهد داشت (و دلار به طور بالقوه ضعیف می شود)، یا همه چیز در شرف پایان است؟

در طول تابستان، حجم معاملات معمولاً کمتر است زیرا بسیاری از بازارسازان اصلی به تعطیلات می روند. اوت همچنین زمانی است که اکثر بانک های مرکزی به استراحت می پردازند. این حجم کمتر، فضایی را برای معامله‌گران کوچک‌تر فراهم می‌کند که تمایل دارند صعودی‌تر باشند تا به افزایش بازار کمک کنند. آفتاب بیشتر، بهبود تولید و مجموعه‌ای از عوامل دیگر وارد عمل می‌شوند، که معمولاً به این معنی است که بازارها در تابستان بالاتر می‌روند.

حالا چی؟

در ایالات متحده، روز کارگر، انتقال غیر رسمی از تابستان به پاییز برای بازارها است. دقیق نیست، اما تا آن زمان معامله‌گران بزرگ از تعطیلات خود بازگشته‌اند، فصل درآمد به پایان رسیده است و تمرکز روی نحوه انجام کارها برای بقیه سال است. در سه ماهه سوم، شرکت‌های بزرگ راهنمایی‌های خود را تعدیل می‌کنند و با توجه به شرایط اقتصادی، این احتمالاً به معنای اخراج است. به طور کلی، خوش بینی در حال برداشتن یک قدم به عقب است.

همیشه تعیین زمان حرکت بازار دشوار است. اگر راه مطمئنی برای دانستن زمان چرخش بازار وجود داشت، دیگر نیازی به معامله‌گران نبود. بنابراین هر چیزی که به تاریخی نزدیک می‌شود که بازار معکوس می‌کند باید با احتیاط کامل برخورد شود.

من سعی می کنم یک حدس علمی بکنم

تمام حرکات عمومی بازار منجر به نوعی اصلاح در طول مسیر می شود. پس از نزدیک به دو ماه از روند صعودی بازار، تعجب آور است که حداقل یک اصلاح در راه است. این بدان معناست که پیگیری پویایی هایی که از حرکت فعلی پشتیبانی می کنند بسیار مفید است و سپس مشاهده می کنیم که آیا آنها به عنوان پیشرو بالقوه برای تغییر جهت تغییر می کنند یا خیر.

پایان رالی تابستانی معمولاً با تغییر در احساس ریسک مصادف می شود، به این معنی که احتمالاً بازارهای ارز نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. در واقع، با دور شدن معامله گران از دارایی های پرریسک و افزایش بازده اوراق، بازارهای ارز حتی ممکن است منادی تغییر باشند. اخیراً در ایالات متحده، بازده اوراق قرضه در حال افزایش بود، اما دقایق FOMC باد را از بادبان آنها خارج کرد. این ممکن است به این معنی باشد که زمانی که احساسات ریسک معکوس می شود تاخیر وجود دارد و ممکن است زمانی که بازارها تغییر می کنند کمی دیرتر از حد معمول باشد. از سوی دیگر، لحن پرخاشگر فدرال رزرو می تواند چرخش را تسریع کند.

ترتیب احتمالات

مشکل اصلی زمانی که بازارها معکوس می کنند، تلاش برای کشف این است که آیا این روند از سرگیری روند نزولی است یا یک اصلاح. همانطور که در ماه ژوئن اشاره کردیم، تا زمانی که این اتفاق نیفتاده باشد، نمی‌توان مطمئن بود.

اما افزایش بلندمدت در بحبوحه داده‌های ضعیف اقتصادی و وعده فدرال رزرو برای ادامه انقباضات طبیعی نیست. در واقع، این هرگز قبلاً اتفاق نیفتاده است. خوش‌بینی می‌تواند بازار را برای دوره‌های زمانی کوتاه بالا ببرد، اما نمی‌تواند برای همیشه با عوامل بنیادی مبارزه کند. با شروع افزایش حجم در اوایل سپتامبر، نگاه دقیق به داده ها می تواند به تشخیص اینکه آیا تغییر در احساسات بازار موقتی است یا شروع یک سطح پایین تر دیگر کمک می کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.