• خانه
  • وبلاگ
  • وبلاگ فارکس – IronFX™ | رهبر جهان در تجارت آنلاین

وبلاگ فارکس – IronFX™ | رهبر جهان در تجارت آنلاین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وبلاگ فارکس - IronFX™ | رهبر جهان در تجارت آنلاین


WTI دیروز افزایش یافت، اما به نظر می رسد به طور کلی حرکت جانبی حول محور 79 دلار بدون تغییر باقی بماند. مسائلی که در چند روز گذشته معامله گران نفت را نگران کرده است، از جمله آزادسازی بخشی از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا، کاهش تولید در روسیه، مازاد ثبت شده در بازار نفت آمریکا و چشم انداز تقاضای نفت در چین است. یک سطح جهانی در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت WTI، ارزیابی چشم اندازهای آینده آن و نتیجه گیری با تحلیل تکنیکال در سطح روزانه است تا تصویر وسیع تری از حرکت قیمت کالا به دست آوریم.

داده های بازار نفت آمریکا در این هفته

ما با داده های هفتگی مربوط به بازار نفت ایالات متحده شروع می کنیم. جمعه گذشته تعداد سکوهای نفتی بیکر هیوز در ایالات متحده را داشتیم که نشان داد تعداد دکل های نفتی فعال 10 سکو افزایش یافته است. این افزایش قابل توجه بود زیرا به دوره 4 هفته ای کاهش مداوم پایان داد. انتشار این خبر حاکی از افزایش تقاضا بود زیرا تولیدکنندگان نفت مجبور به فعال کردن مجدد تعدادی از سکوهای نفتی شدند، اما گزارش هفتگی API در مورد ذخایر نفت خام در روز سه‌شنبه اولین تردید را در بازار نفت ایالات متحده ایجاد کرد زیرا این بازار 10 میلیون بشکه در ایالات متحده افزایش یافت. موجودی نفت ضعف ثبت شده در بازار نفت آمریکا با انتشار داده های مربوط به ذخایر نفت خام EIA در روز چهارشنبه نیز تأیید شد، زیرا از افزایش بیشتر ذخایر نفت این بار 16 میلیون بشکه خبر داد که روند افزایش نگرانی های بازار در مورد عرضه را در پی داشت. بیش از سطح تقاضا در بازار نفت آمریکا.

آژانس بین المللی انرژی انتظارات رشد تقاضای نفت را برای سال 2023 افزایش داد

با این حال، نگرانی‌های بازار در مورد کاهش رشد بازار نفت آمریکا کاهش یافت، حتی تا حدی معکوس شد، زیرا آژانس بین‌المللی انرژی انتظارات خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2023 به 2 میلیون بشکه در روز افزایش داد، زیرا این افزایش حدود 100000 بشکه در روز است. . به نظر می‌رسد که این افزایش به بازگشایی چین و ویژگی آن مربوط می‌شود که آژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید «اشتهای ریسک در ماه‌های اخیر به دلیل خوش‌بینی که بازگشایی چین رشد جهانی را تقویت می‌کند، فروکش کرده است. بهبود قابل توجه چشم انداز اقتصادی اروپا که با کاهش چشمگیر قیمت گاز طبیعی همراه بود، به روحیه خوش بینانه اضافه شد. در همان زمان، آژانس همچنین برآورد خود را برای رشد عرضه 200000 بشکه در روز به 1.2 میلیون بشکه در روز افزایش داد و انتظار می‌رود کشورهای غیراوپک مانند برزیل، ایالات متحده، نروژ و کانادا تامین‌کنندگان اصلی باشند. اما با این حال، به نظر می رسد تقاضا در حال حاضر بیشتر از عرضه است، بنابراین ممکن است بازار در بلندمدت در خطر تنگنا قرار گیرد که می تواند قیمت نفت را بالاتر ببرد.

ایالات متحده 26 میلیون بشکه نفت از SPR آزاد می کند

همانطور که رویترز و رسانه های دیگر روز دوشنبه گزارش دادند، دولت آمریکا اعلام کرد که 26 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت (SPR) را می فروشد، انتشاری که در سال های گذشته توسط کنگره آمریکا تصمیم گرفته شده بود. تحویل روغن از 1 آوریل می باشدSt تا 30 ژوئنهفتم بخشی از تقاضا را پوشش می دهد. با این حال، عرضه نفت ممکن است افزایش عرضه نفت را افزایش دهد، اما نسبت به سال‌های گذشته کاملاً محدود تلقی می‌شود و ممکن است تأثیر محدودی بر بازار نفت داشته باشد، اما با این وجود، تقویت دیگری برای سمت تولید این کالا محسوب می‌شود و روند رو به رشدی دارد. کمی روی قیمت نفت سنگینی کنید.

روسیه تولید خود را 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد

به گزارش رویترز، روسیه اعلام کرد که تولید نفت خود را در ماه مارس 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد، همانطور که الکساندر نواک، معاون وزیر این کشور اعلام کرد، در پاسخ به اعمال محدودیت قیمتی از سوی غرب برای نفت و محصولات نفتی روسیه. G7، اتحادیه اروپا و استرالیا توافق کردند که استفاده از بیمه دریایی، تامین مالی و دلالی نفت روسیه در دریای بالای 60 دلار در هر بشکه را ممنوع کنند.

به طور کلی، تحلیلگران تمایل دارند بر این احتمال تاکید کنند که اعضای اوپک ممکن است تمایلی به جبران کمبود عرضه نفتی که با تصمیم روسیه ایجاد می‌شود، با افزایش سطح تولید نداشته باشند، که بر نقش ایالات متحده و سایر تولیدکنندگان نفت غیراوپک تأکید می‌کند. .

تحلیل تکنیکال

نمودار روزانه نقدی WTI

وبلاگ فارکس - IronFX™ | رهبر جهان در تجارت آنلاین

پشتیبانی: 72.80 (S1)، 66.10 (S2)، 57.35 (S3)

مقاومت: 82.60 (R1)، 89.30 (R2)، 97.15 (R3)

ما تصمیم گرفتیم نگاهی گسترده‌تر به عملکرد قیمت WTI بیندازیم، بنابراین نمودار روزانه آن را ارائه می‌کنیم و خطوط حمایت و مقاومت آن را دوباره تنظیم می‌کنیم. ما توجه می کنیم که قیمت کالا حرکت جانبی بین خط مقاومت 82.60 (R1) و سطح حمایت 72.80 (S1) از 18 را حفظ می کند.هفتم ژانویه، با کاهش چشمگیر حرکت محدوده در هفته گذشته. همچنین با توجه به اینکه اندیکاتور RSI در حول 50 قرار دارد، که نشان دهنده بازار نسبتاً نامطمئن است و باندهای بولینگر در حال کاهش است، ما تمایل داریم فعلاً تمایل خود را نسبت به یک حرکت جانبی گسترده بین سطوح فوق الذکر حفظ کنیم. اگر گاوها دست بالا را بگیرند، ممکن است شاهد شکست قیمت کالا از خط مقاومت 82.50 (R1) باشیم، در این صورت مسیر رسیدن به سطح مقاومت 89.15 (R2) هموار خواهد شد. اگر خرس ها دست بالا را به دست آورند، ممکن است شاهد شکستن قیمت کالاها از خط حمایتی 72.80 (S1) باشیم که توقف احتمالی بعدی برای خرس ها، سد حمایتی 66.10 (S2) است.

اگر سؤال یا نظری کلی در مورد این مقاله دارید، لطفاً مستقیماً به تیم تحقیقاتی ما به آدرس [email protected] ایمیل بزنید.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه در عوض یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.