همه چیز را در مورد داو جونز بیاموزید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
همه چیز را در مورد داو جونز بیاموزید


با توجه به کاهش اخیر در بازار سهام، سرمایه گذاران بلندمدت باید بسیار هیجان زده باشند. وقتی سرمایه‌گذاران می‌خواهند بدانند بازار در یک روز معین چگونه است، اغلب به شاخص‌های سهام مانند میانگین صنعتی داوجونز روی می‌آورند، حتی اگر S&P 500 به طور گسترده‌ای بهترین شاخص کل بازار در نظر گرفته می‌شود و نزدک کامپوزیت برتر است. شاخص برای شرکت های فناوری

داو جونز Industrial Average 30 سهام از معروف ترین سهام بلوچیپ ایالات متحده را دنبال می کند، از سازنده تجهیزات سنگین کاترپیلار گرفته تا غول الکترونیکی اپل. این شاخص به دلیل فضای تیره اقتصاد کلان نسبت به سال گذشته نزدیک به 12 درصد کاهش یافته است. در واقع، داو در طول رکود فعلی بازار کمی بهتر از S&P 500 عمل کرده است. همانطور که قبلاً ذکر شد، سالانه تا به امروز 12 درصد در مقایسه با 15 درصد برای شاخص کل کاهش یافته است. به صورت سالانه، در 10 سال گذشته 9 درصد افزایش یافته است، در مقایسه با رشد 10.7 درصدی S&P 500 در مدت مشابه. با این حال، در دراز مدت، از S&P 500 عقب است.

ترس سرمایه گذاران اخیراً به دلیل تورم بالای بی سابقه، افزایش نرخ بهره تهاجمی توسط فدرال رزرو و نگرانی های ژئوپلیتیکی تقویت شده است. حتی بدتر از آن، برخی از تحلیلگران و سرمایه گذاران بر این باورند که ایالات متحده به زودی به سمت یک رکود عمیق پیش خواهد رفت. در حالی که چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد، رکود اقتصادی فرصت‌های خرید فوق‌العاده‌ای را برای معامله‌گران بلندمدت فراهم می‌کند.

برخی از اعداد با فلش های سبز و قرمز که به داو جونز اشاره دارند

سهام Home Depot، Target و Lowe’s سقوط کرد

پس از افزایش غیرمنتظره آخرین اعلامیه‌های تورمی، سهام شرکت‌های محبوب مانند Home Depot، Target و Lowe’s سقوط کرد. به نظر می رسد سرمایه گذاران نگران چشم انداز این خرده فروشان هستند. به عنوان مثال، Home Depot و Lowe به صنعت مسکن وابسته هستند و مواد را به پیمانکارانی که خانه های جدید می سازند یا خانه های موجود را بازسازی می کنند، ارائه می دهند. اگر صنعت مسکن کند شود، برخی از سرمایه گذاران آن را به عنوان یک ریسک احتمالی برای این شرکت ها می دانند. هر دو شرکت بسیار خوب عمل کرده اند و سود خود را افزایش داده اند یا فروش خود را به مشتریان حرفه ای خود افزایش داده اند. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه عملکرد Home Depot بیندازیم.

از آغاز سال 2022، سهام Home Depot (HD -6.59٪) 27٪ از ارزش خود را از دست داده است. به طور کلی، به نظر نمی رسد که نوسانات اخیر قیمت سهام شرکت بازتاب دقیقی از موفقیت عملیاتی آن باشد.

این شرکت در سه ماهه دوم (که در 31 ژوئیه به پایان رسید) انتظارات وال استریت را هم از نظر فروش و هم در سودآوری شکست داد. سود کاهش یافته هر سهم با 11.5 درصد افزایش به 5.05 دلار رسید. مجموع فروش سالانه 6.5 درصد افزایش یافته و به 43.8 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که فروش فروشگاه های مشابه 5.8 درصد افزایش یافت، حاشیه سود ناخالص و سود عملیاتی به ترتیب در حدود 33 درصد و 16 درصد در طول سال ثابت بود.

این شرکت همچنین پیش بینی خود را برای کل سال مالی به روز کرد. این تجارت انتظار دارد 3 درصد کل فروش و رشد فروشگاهی در سال 2022 و همچنین رشد متوسط ​​تک رقمی سود هر سهم را تجربه کند.

شنیدن اشاره مدیریت به تقاضای قوی برای اقلام بهبود خانه در طی آخرین تماس کنفرانسی درآمد، دلگرم کننده بود. Home Depot اغلب انتظار دارد زمانی که فضای کلان نامشخص می شود، فروش کاهش یابد، زیرا محصولات بهبود خانه جزء اصلی مصرف کنندگان نیستند. Home Depot یک شرکت چرخه ای است که با اقتصاد در نوسان است.

با توجه به اینکه حجم فروش آن ثابت است، می‌توانیم فرض کنیم که مصرف‌کننده همچنان قوی است، که خبر بسیار خوبی برای کل اقتصاد است. به نظر می رسد این شرکت در حال حاضر عملکرد خوبی دارد، اما جالب است که ببینیم آیا تقاضا برای اقلام بهبود خانه در آینده تغییر می کند یا خیر.

از زمان عرضه عمومی در سال 1981، Home Depot پنج دوره رکود را پشت سر گذاشته و در یک دوره ده ساله 423 درصد بازدهی داشته است.

به نظر می رسد این شرکت در موقعیت خوبی برای مقاومت در برابر هر فاجعه اقتصادی قرار دارد، اما بازارهای تاریخی لزوماً بازارهای آینده را پیش بینی نمی کنند. علاوه بر این، آخرین عملکرد سه ماهه آن نشان می دهد که هزینه های مصرف کننده در حال حاضر وضعیت خوبی دارد.

با 10.8 میلیارد دلار جریان نقدی آزاد در 12 ماه گذشته، صنعت بهبود خانه نشان داده است که نه تنها یک ماشین سودآور است، بلکه یک مولد پول نقد بسیار کارآمد است. علاوه بر این، در یک بازار ضعیف، سودآوری ثابت و تولید جریان نقدی در هر محیط اقتصادی حیاتی است.

انتظار کمی نوسان در کوتاه مدت داشته باشید، اما در بلندمدت، Home Depot به طور بالقوه می تواند به رشد خود ادامه دهد.

کلمه داو و یک فلش سبز که داو جونز را نشان می دهد

بیشتر سهام داو جونز

به دلیل نمایندگی گسترده داوجونز از شرکت های بزرگ کشور، وال استریت توجه زیادی به این شاخص دارد. از آنجایی که داو یک دایره رقابتی برای ورود است، می توان انتظار داشت که سهام آن در طول تلاطم بازار به خوبی حفظ شود.

بیایید نگاهی به برخی از اعضای داو جونز برای سال 2022 بیندازیم.

نایک

یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در ورزش و یک برند معروف در سراسر جهان، غول پوشاک نایک (NKE -5.93%) است. این کسب و کار در سال گذشته 46 میلیارد دلار درآمد داشت و در ده سال گذشته به طور متوسط ​​7 درصد رشد درآمد سالانه داشته است. به عبارت دیگر، علیرغم اندازه بسیار زیاد و سطح موفقیت فعلی، نایک با سرعتی مناسب به توسعه خود ادامه می دهد.

اما با کاهش 31 درصدی ارزش از ژانویه، این سهام از ابتدای سال منبع نگرانی سرمایه گذاران بوده است. اگرچه همیشه اینطور نیست، کاهش قیمت سهام گاهی اوقات می تواند به این معنی باشد که مشکلی در سازمان وجود دارد.

اینتل

اینتل (INTC -7.19%)، یکی از برترین تولیدکنندگان تراشه در جهان و پیشگام در واحدهای پردازش مرکزی (CPU) با فروش کل 73 میلیارد دلار در 12 ماه گذشته، یکی از برترین تجارت‌های فناوری جهان است.

سهام اینتل از ژانویه 43 درصد از ارزش خود را از دست داده است. این ممکن است به این دلیل باشد که شرکت در زمانی که اقتصاد ناپایدار است، هزینه های سنگینی را برای تأسیسات جدید تولید می کند. جاه طلبی های این شرکت می تواند بیشتر جریان نقدی آزاد اینتل را در چند سال آینده به خطر بیاندازد و ریسک کوتاه مدت سهام را افزایش دهد. با توجه به کاهش قیمت سهام، سهام تجدید ارزیابی شد.

اگرچه این سهام خبرساز شده اند و بسیار محبوب هستند، اما زمانی که تصمیم به شروع معاملات CFD در سهام دارید، خوب است که بر اساس مشخصات خاص، وجوه موجود و اهداف خود تحقیق کنید. بهترین راه این است که اخبار را بخوانید و به خصوص با اخبار بازارهای مالی همراه باشید تا بدانید که کدام سهام در حال حاضر روند دارند و کدام سهام برای شما مناسب است.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

همه چیز را در مورد داو جونز بیاموزید
همه چیز را در مورد داو جونز بیاموزید