همه چیز در مورد FOMC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
همه چیز در مورد FOMC


کمیته بازار آزاد فدرال، یا FOMC که بیشتر شناخته می شود، معمولاً زمانی که اقتصاد ایالات متحده به خوبی کار می کند، در صدر قرار ندارد. با این حال، با شروع نوسانات اقتصادی بر مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و کارگران، تمرکز بر FOMC و فعالیت های آن معطوف می شود.

همه چیز در مورد FOMC

FOMC چه می کند؟

FOMC بخشی از سیستم فدرال رزرو (FRS) است که مسئول مدیریت سیاست های پولی در ایالات متحده است. این کار را با کمک OMO (عملیات بازار باز) که خرید و فروش اوراق بهادار دولتی است انجام می دهد.

تصمیمات FOMC بر عرضه پول و نرخ های وجوه فدرال در ایالات متحده تأثیر می گذارد که به نوبه خود بر رشد اقتصادی کشور تأثیر می گذارد. این شامل نرخ بهره بلندمدت و کوتاه مدت، نرخ ارز و نرخ وام و همچنین سطوح اشتغال، ثبات قیمت و قیمت کالاها و خدمات است.

بر اساس «بیانیه اهداف بلندمدت فدرال رزرو و استراتژی سیاست پولی»، FOMC به ترویج اشتغال بالا، قیمت‌ها و نرخ‌های بهره پایدار در بلندمدت اختصاص دارد.

FRS چیست؟

FRS به عنوان بانک مرکزی ایالات متحده عمل می کند. همچنین به عنوان Fed شناخته می شود، هدف اصلی آن نظارت بر سیاست پولی است. این کار را با استفاده از 3 ابزار انجام می دهد. یعنی OMO، نرخ بهره و ذخایر بانکی. سایر کارکردها شامل تنظیم امور بانکی، اطمینان از سلامت و ایمنی موسسات مالی و سیستم های پرداخت، عمل به عنوان وام دهنده به سایر بانک ها و دولت ایالات متحده، و ارتقای ثبات مالی در کشور است. هیئت مدیره فدرال رزرو، هیئت حاکمه فدرال رزرو است.

منظور ما از سیاست پولی چیست؟

به بیان ساده، سیاست پولی افزایش یا کاهش عرضه پول در یک کشور برای دستیابی به اهداف اقتصادی خاص را توصیف می کند. این کنترل در اختیار بانک مرکزی است. در آمریکا، فدرال رزرو از FOMC برای اجرای سیاست های پولی از طریق OMO استفاده می کند.

سیاست پولی نقش مهمی در تثبیت اختلالات اقتصاد ناشی از نوسانات سطح اشتغال، تورم و نرخ بهره بلندمدت دارد. سیاست پولی همچنین به دنبال تعدیل هرگونه پیامد اقتصادی ناشی از این متغیرها است.

بنابراین چه کسی FOMC را تشکیل می دهد؟

FOMC متشکل از 7 عضو شورای حکام FRS و پنج رئیس بانک فدرال رزرو است. کارشناسان اقتصاد و سیاست پولی، این 12 عضو 8 بار در سال گرد هم می آیند تا در مورد تغییرات احتمالی در سیاست پولی بحث و رأی گیری کنند.

در طول جلسه FOMC، اعضا تحولات بازارهای مالی در سراسر جهان و پیش‌بینی‌های اقتصادی و مالی را بررسی می‌کنند. آنها در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده در طول دوره ای که در آن جلسه برگزار می شود، تبادل نظر می کنند و در مورد نوع سیاست پولی که معتقدند بیشترین سود را برای کشور دارند، پیشنهاداتی ارائه می دهند.

رویدادهای ژئوپلیتیکی نیز در جلسات بحث و تصمیم گیری اعضای FOMC لحاظ می شود. این شامل جنگ‌ها، بحران‌هایی مانند همه‌گیری کووید و سایر تحولات بزرگ یا ناآرامی‌های سیاسی در کشورهایی است که قدرت تأثیرگذاری بر بازارهای جهانی را دارند.

رؤسای بانک های ذخیره بدون رأی نیز در جلسات FOMC شرکت می کنند و در موضوعات مورد بحث مشارکت می کنند. آنها ورودی به ارزیابی های اقتصادی و تغییرات سیاست FOMC ارائه می دهند. اعضای منتخب FOMC سپس در مورد سیاستی که برای آن دوره حمایت می کنند رأی می دهند.

همه چیز در مورد FOMC

جلسات FOMC چگونه برگزار می شود؟

جلسات معمولاً هر 6 تا 8 هفته در واشنگتن دی سی برگزار می شود. گاهی اوقات می توان جلسات اضافی را از راه دور برگزار کرد. جلسات حضوری معمولاً یک یا دو روز طول می کشد، معمولاً از روز سه شنبه ساعت 8:30 صبح شروع می شود و در ظهر به پایان می رسد. تصمیمات سیاستی معمولاً بلافاصله پس از شمارش آرا و پایان جلسه به اطلاع عموم می رسد. بیانیه ای منتشر می شود که آیا این سیاست تغییر کرده است یا خیر.

جلسات FOMC به صورت عمومی برگزار نمی شود زیرا حضور محدود است. با این حال، در چند سال اخیر، لحظاتی از یک ملاقات برای استفاده عمومی در دسترس بودند.

کدام اعضای FOMC حق رای دارند؟

حق رای در اختیار هفت فرماندار FRS و تنها پنج نفر از 12 رئیس بانک ذخیره است.

رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک و رئیس شورای حکام اعضای دائمی رای دهنده هستند. آنها همراه با 4 رئیس بانک رزرو که به طور متناوب از 4 گروه زیر رای می دهند، رای می دهند:

  • گروه 1: بوستون، فیلادلفیا، ریچموند
  • گروه 2: شیکاگو، کلیولند
  • گروه 3: آتلانتا، دالاس، سنت لوئیس
  • گروه 4: کانزاس سیتی، مینیاپولیس، سانفرانسیسکو

هدف از این کار این است که اطمینان حاصل شود که اعضای رای‌دهنده از بخش‌های مختلف ایالات متحده می‌آیند و منصفانه نمایندگی می‌کنند. این چهار گروه موقعیت های چرخشی یک ساله را اشغال می کنند.

نتایج رای گیری چگونه اعلام می شود؟

تصمیمات سیاستی FOMC در ساعت 2:15 بعد از ظهر پس از پایان رای گیری به صورت عمومی اعلام می شود. پیام شامل اطلاعاتی مانند:

  • نرخ وجوه فدرال هدف
  • گزارشی که اقدامات انجام شده را توصیف می کند
  • تعداد آرا و اسامی کسانی که رای داده اند
  • روش عمل ترجیحی کسانی که با نتیجه رای موافق نیستند

به طور خلاصه، این اطلاعیه دلیل تغییر سیاست پولی، نحوه رأی دادن اعضا و دلایل هر گونه رأی مخالف را توضیح می دهد.

صورتجلسه رسمی جلسه 3 هفته پس از برگزاری جلسه توسط FOMC منتشر می شود. این صورتجلسه توصیف عمیق تری از دیدگاه های مختلف اعضای کمیته ارائه می دهد. این به این دلیل است که عموم مردم بتوانند درک بهتری از دیدگاه‌های FOMC و نحوه اتخاذ تصمیم‌های سیاست پولی کسب کنند.

FOMC چگونه کار می کند؟

قدرت مورد نیاز برای سفت کردن یا کاهش عرضه پول ایالات متحده در اختیار فدرال رزرو است. عرضه با استفاده از OMO تنظیم می شود، نرخ تخفیف (بهره) را اصلاح می کند و الزامات ذخیره را ایجاد می کند.

نرخ بهره و ذخایر مورد نیاز توسط شورای حکام فدرال رزرو کنترل می شود. FOMC مسئول OMO است.

این فعالیت ها چگونه انجام می شود؟

خوب، اگر هدف کاهش عرضه پول است، باید پولی که در اختیار بانک ها است کاهش یابد. برای تحقق این امر، فدرال رزرو اوراق بهادار دولتی را برای کاهش سرمایه در سیستم بانکی می فروشد. از سوی دیگر، برای افزایش عرضه پول، فدرال رزرو در عوض از بانک ها اوراق قرضه (اوراق بهادار) خریداری می کند. این به نوبه خود باعث تزریق سرمایه به سیستم بانکی می شود.

اوراق بهادار خریداری شده توسط FOMC در حساب بازار باز سیستم فدرال رزرو (SOMA) قرار می گیرد. SOMA شامل دارایی هایی است که از طریق فعالیت های بازار آزاد به دست آمده است. پرتفوی آن شامل اوراق بهادار داخلی (اوراق قرضه دولتی ایالات متحده و اوراق بهادار آژانس فدرال) و سرمایه گذاری های ارز خارجی به یورو و ین ژاپن است.

معاملات SOMA تحت تأثیر میز بازار باز بانک فدرال رزرو نیویورک قرار دارد. اوراق بهادار تا زمانی که سررسید یا زمانی که FOMC مناسب ببیند آنها را بفروشد در اختیار FOMC قرار دارد. هر یک از 12 بانک ذخیره منطقه ای نیز مالک بخشی از دارایی های SOMA هستند. تمام معاملات بازار آزاد توسط بانک فدرال رزرو نیویورک انجام می شود. با این حال، تصمیم گیری در مورد این معاملات بر عهده FOMC است.

پس از تصمیم گیری FOMC چه اتفاقی می افتد؟

نتایج جلسه FOMC به مدیر SOMA داده می شود که به میز معاملات فدرال رزرو نیویورک اطلاع می دهد. دفتر بازرگانی نیز به نوبه خود اوراق بهادار دولتی را در بازار آزاد معامله می کند تا زمانی که دستور FOMC محقق شود.

آیا سیاست های پولی FOMC بر اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد؟

پاسخ کوتاه به آن بله است. به عنوان بزرگترین اقتصاد در جهان، منطقی است که نوسانات اقتصادی در ایالات متحده تأثیر موجی بر بانک های مرکزی و بازارهای سراسر جهان از جمله بازار فارکس خواهد داشت.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه ارتباطات بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

همه چیز در مورد FOMC
همه چیز در مورد FOMC