هفته آینده – یک نقطه عطف؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هفته آینده - یک نقطه عطف؟


نمودار

USDJPY با افزایش تورم در ژاپن در نوسان است

نمودار USDJPY

ین ژاپن افزایش یافت زیرا افزایش تورم می تواند بر بانک مرکزی آمریکا فشار بیاورد تا به زودی اقدام کند. یکی از موضوعات اصلی سال 2023 می تواند عادی شدن سیاست پولی ژاپن باشد. قیمت‌های مصرف‌کننده به‌طور پیوسته در سرتاسر کشور در حال افزایش است، به‌طوری‌که آخرین CPI در توکیو به 4 درصد رسید، بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی برای هفت ماه متوالی.

چشم انداز بازار سه ماهه اول 2023 بین بنر متنی

تغییر ارزش دلار آمریکا از بالاترین سطح 32 ساله خود در برابر ین نشان می دهد که بازار معتقد است تورم موقتی نیست و از اظهارات هاروهیکو کورودا، فرماندار این کشور، چشم پوشی کرده است. پایین ترین سطح ماه مه گذشته 126.50 پشتیبانی بعدی است و 134.50 مقاومت فوری است.

USDCAD با بهبود احساسات ریسک مبارزه می کند

نمودار USDCAD

با تغییر بازارها به سمت ریسک، دلار کانادا بهبود یافت. در داخل کشور، گزارش قوی مشاغل در ماه دسامبر، پشتوانه افزایش دیگری نرخ بهره توسط بانک کانادا است که انتظار می رود بازار 25 واحد افزایش یابد. با این حال، حال و هوای عمومی ابتدای سال ممکن است ماه حساس به ریسک را حمل کند. خروجی از دلار امن ایالات متحده به این معنی است که همتایان با بتا بالاتر می توانند از بهبودی پایدار برخوردار شوند. در همین حال، قیمت نفت، یکی از اصلی‌ترین کالاهای صادراتی کانادا، برای چند روز متوالی در فضای سبز قرار گرفت و حمایت مؤثری از این ارز ارائه کرد. ماه نوامبر کم است 1.3230 یک پشتیبان کلیدی است و 1.3680 اولین مقاومت است.

XAUUSD بهتر از دلار نرم تر است

نمودار XAUUSD

با کاهش ارزش دلار آمریکا پس از CPI، طلا افزایش یافت. معامله‌گران در ماه‌های آینده برای یک فدرال‌رزرو شیک‌تر تغییر موقعیت می‌دهند، که با افزایش ۲۵ واحد پایه در ماه فوریه آغاز می‌شود. کاهش مداوم در CPI ایالات متحده در نهایت بانک مرکزی را وادار می کند تا در موضع سیاست خود تجدید نظر کند. تنها سوال میلیارد دلاری این است که چه زمانی. عملکرد ضعیف دلار آمریکا، طلا را در سکوی پرشی قرار داد. از آنجایی که دلار در سودهای خود محبوس شده است، معامله گران به این فکر می کنند که آیا اصلاح فعلی به سمت معکوس حرکت می کند، که به نوبه خود به نفع فلز گرانبها خواهد بود. قیمت به 1930 با 1830 به عنوان یک تکیه گاه تازه

30 ریباند ایالات متحده به دلیل کاهش CPI امیدهای اساسی را دوباره زنده می کند

نمودار US30

شاخص داوجونز 30 در حالی افزایش یافت که بازار در بحبوحه تورم ملایم تر، شرط خود را برای تغییر سیاست به زودی افزایش داد. علیرغم اصرار مکرر فدرال رزرو برای لغو پیش از موعد انقباضات، سرمایه گذاران شرط می بندند که به زودی شاهد کاهش نهایی نرخ بهره خواهند بود، که گویای اعتماد به سیاست گذاران است. کاهش مستمر قیمت‌های مصرف‌کننده در دسامبر، امیدها را برای بازگشت کم‌اهمیت بانک مرکزی، احتمالاً در نشست فوریه، تقویت کرد. چشم انداز تثبیت نرخ های بهره به این معنی است که بازارهای سهام ممکن است در انتهای تونل نور را ببینند، یا حداقل این چیزی است که گاوها می خواهند باور کنند. 34800 مانع بعدی است و 32800 اولین پشتیبانی

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده