• خانه
  • وبلاگ
  • هزینه های مصرف کننده جهانی و میزان تورم باقی مانده است

هزینه های مصرف کننده جهانی و میزان تورم باقی مانده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هزینه های مصرف کننده جهانی و میزان تورم باقی مانده است


با افزایش قیمت ها در سراسر جهان، مصرف کنندگان می توانند با همان مقدار پول کمتر خرید کنند. برخی از کاربران توانایی افزایش هزینه ها را دارند. یا با قرض گرفتن پول، یافتن شغل جدید یا گرفتن ترفیع. اما از آنجایی که میانگین دستمزد در اکثر کشورهای توسعه یافته به صورت واقعی منفی است، مصرف کنندگان عموماً قدرت خرید کمتری دارند.

اقتصاد پایه حکم می کند که با کاهش قدرت خرید، تقاضا نیز کاهش می یابد. این پدیده زمانی که ناشی از تورم باشد، «تخریب تقاضا» نامیده می شود. به استثنای سیاست های پولی و مالی، این یک “استراحت” طبیعی برای تورم ایجاد می کند. این می تواند عاملی برای کمک به بانک های مرکزی برای کنترل تورم باشد. این بدان معناست که هزینه‌های مصرف‌کننده می‌تواند به ما هشداری زودهنگام درباره زمانی که بانک‌های مرکزی ممکن است شروع به کاهش نرخ بهره کنند، بدهد.

مراقب چه چیزی باشیم

جمعه داده های زیادی دارد زیرا آخرین روز ماه و سه ماهه است. در اینجا داده های کلیدی مربوط به رفتار مصرف کننده که می تواند بر بازارها تأثیر بگذارد، آمده است:

ژاپن: نکته عجیب در شرایط جهانی این است که با وجود کاهش ارزش ارز، تورم به میزان قابل توجهی از هدف فراتر نرفته است. اعتماد مصرف کننده به نظر می رسد کمی بهبودی از تابستان وجود دارد و همینطور است پیش بینی افزایش به 34.0 از 32.5 در ماه اوت. این دومین ماه متوالی افزایش است

آلمان: با افزایش قیمت ها، آلمانی ها مجبور به انجام کاری می شوند که واقعاً نمی خواهند انجام دهند: پس انداز خود را کاهش دهند. دستمزد واقعی در آلمان منفی است و به نظر می رسد آلمانی ها با بستن کیف پول خود واکنش نشان می دهند. انتظار می رود خرده فروشی ماهانه آلمان منفی 1% شود. در مقایسه با 1.9% در ماه جولای. انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی سالانه به -5.1 درصد برسد، در مقایسه با -2.6 درصد قبلی.

سوئیس: یکی دیگر از کشورهایی که توانست از فشار قیمت‌ها فرار کند، خرده‌فروشی در طول سال نسبتاً ثابت باقی ماند. نوسانات ماهانه طبیعی است، اما روندی مشابه با نرخ رشد تولید ناخالص داخلی معمولاً فشاری بر سیاست پولی وارد نمی‌کند. انتظار می رود فروش ماهانه خرده فروشی 0.6٪ افزایش یابد در مقایسه با -0.5٪. اما پیش‌بینی می‌شود فروش خرده‌فروشی سالانه 2.0 درصد باشد در حالی که قبلا 2.6 درصد بود.

ایالات متحده: دو چهره مهم برای ایالات متحده در حال ظهور است. اولین مورد هزینه های شخصی است که انتظار می رود گسترش یابد. با این حال، باید توجه داشت که این رقم برای تورم تعدیل نشده است، بنابراین افزایش هزینه‌ها احتمالاً بازتابی از همگامی آمریکایی‌ها با افزایش قیمت‌ها است، نه لزوماً نشانه‌ای از افزایش تقاضا. انتظار می رود هزینه های شخصی ایالات متحده در ماه اوت به 0.2٪ برسد. در مقایسه با 0.1 درصد قبلی.

نظرسنجی نگرش های مصرف کننده دانشگاه میشیگان قابل اعتمادترین معیار برای بررسی میزان احتمال ادامه خرید آمریکایی ها در نظر گرفته می شود. از آنجایی که تورم عمدتاً به دلیل کاهش قیمت بنزین شروع به معکوس کرده است، به نظر می رسد که مصرف کنندگان آمریکایی مایل به ادامه هزینه هستند. اما این با افزایش استفاده از کارت اعتباری همراه است، زیرا بدهی کارت اعتباری نزدیک به یک دهه بالاتر است.

انتظار می رود احساسات مصرف کننده در میشیگان از 58.2 قبلی به 59.5 افزایش یابد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.