• خانه
  • وبلاگ
  • نگرانی بعدی پس از توافق سقف بدهی آمریکا

نگرانی بعدی پس از توافق سقف بدهی آمریکا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نگرانی بعدی پس از توافق سقف بدهی آمریکا


در حالی که معامله بدهی تقریباً تأیید شده است، سؤال بعدی این است که انتشار بدهی چگونه ممکن است بر بازار ارز تأثیر بگذارد. تأثیر بر بازدهی ممکن است به توضیح تغییر در موضع فدرال رزرو کمک کند. اما همچنین عامل خطر بالقوه دیگری را باز می کند که می تواند بازارها را در هفته آینده متزلزل کند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

توافق سقف هزینه و بدهی که بین کاخ سفید و جمهوری خواهان کنگره در آخر هفته روز یادبود مذاکره شد، عمدتاً بدون تغییر به تصویب کنگره رسید. آخرین مانع اصلی عبور از سنا بود، جایی که 60 رای لازم بود و دموکرات ها فقط 51 کرسی اکثریت را دارند. اما این لایحه به راحتی با اکثریت تقریبا دو سوم به تصویب رسید. انتظار می رود رئیس جمهور بایدن امروز آن را امضا کند و به قانون تبدیل شود، به این معنی که وزارت خزانه داری می تواند از روز دوشنبه دوباره صدور بدهی را آغاز کند.

مشکل بدهی همچنان پابرجاست

ایالات متحده در 19 ژانویه به سقف بدهی خود رسید، به این معنی که خزانه داری ایالات متحده نمی توانست بدهی خود را از آن زمان افزایش دهد. ممکن است به فروش اوراق قرضه، اسکناس و اسکناس به عنوان بخشی از عملیات انتقال بدهی منظم خود ادامه دهد. اما از آن زمان به بعد مبلغ کل اوراق قرضه دولتی افزایش نیافته است.
در همین حال، فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه داد، یک بحران بانکی وجود داشت که باعث شد فدرال رزرو بخش قابل توجهی از QT خود را معکوس کند و نگرانی های اقتصادی روی هم انباشته شد. فقدان بدهی جدید از این دوره به طور قابل درک بر پویایی بازار اوراق قرضه تأثیر گذاشته است. این به نوبه خود بر قیمت دلار تأثیر می گذارد، زیرا بازده اوراق قرضه (و مسیر مورد انتظار آنها) یکی از بزرگترین محرک های جریان های نقدی به دلار و از دلار است.

در مورد چقدر صحبت می کنیم؟

خزانه داری ایالات متحده مقدار پول نقد موجود در حساب عمومی خزانه داری را پرداخت کرده است (که تقریباً معادل حساب جاری خزانه داری است). با نزدیک شدن به ضرب الاجل اول ژوئن، و سپس در 5 ژوئن، وزارت خزانه داری یک سری اقدامات حسابداری انجام داد که به آن اجازه داد تا بدون افزایش میزان بدهی خود، پرداخت ها را حفظ کند.

به طور کلی، تخمین زده می شود که خزانه داری ایالات متحده بیش از 700 میلیارد دلار کمتر از 19 ژانویه داشته باشد. این وجوه باید با صدور بدهی جدید جایگزین شود. علاوه بر این، از آن زمان بدهی های جدیدی به وجود آمده است، به علاوه هزینه خدمات بدهی موجود افزایش یافته است. به طور کلی، تخمین زده می‌شود که دولت طی سه ماه آینده باید حدود 1.0 تریلیون دلار بدهی جدید صادر کند. در همین حال، انتظار می رود فدرال رزرو به کاهش 90 میلیارد دلاری نقدینگی خود در ماه ادامه دهد. به طور کلی، این می تواند فشار قابل توجهی را بر بازار اوراق قرضه وارد کند و به طور بالقوه بازدهی را بسیار بالاتر ببرد.

روش در جنون

نحوه مدیریت خزانه داری این کشور احتمالاً کلیدی برای حفظ آرامش بازار در ماه های آینده خواهد بود، اما به ویژه در هفته آینده که معامله گران به دنبال شفافیت در مورد آنچه خزانه داری انجام خواهد داد. در انتظار امضای قرارداد، خزانه داری قبلاً یک حراج اضطراری بدهی را برای دوشنبه برنامه ریزی کرده است. این حراج شامل سررسید بدهی ظرف یک روز است، چیزی که بسیار نادر است. به نظر می رسد این تصور تمرکز بر صدور بدهی های کوتاه مدت برای کاهش هزینه های کلی است که می تواند وارونگی منحنی بازده را وادار به گسترش کند.

انتظار می رود جزئیات واقعی موضوع بدهی روز دوشنبه به روز شود. وزارت خزانه داری سپس اعلام کرد که 123 میلیارد دلار بدهی را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه منتشر خواهد کرد. در حالی که اعداد و ارقام حاکی از آن است که بازار می‌تواند بدهی‌ها را با دردسر کمی جذب کند، هر گونه سکسکه در این مسیر می‌تواند بازار را عصبی کند. ممکن است اشتهای ریسک آسیب ببیند و دلار به عنوان یک پناهگاه امن بازگردد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده