نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان


تجارت آنلاین یک روش بسیار محبوب برای مبادله یا تجارت آنلاین محصولات مالی است. کارگزاران فارکس خدمات خود را به صورت آنلاین از طریق پلتفرم های معاملاتی ارائه می کنند که در آن مشتریان می توانند به طیف وسیعی از ابزارهای مالی از جمله فارکس، کالاها، معاملات آتی و بسیاری دیگر از طریق قراردادهای تفاوت (CFD) یا سایر مشتقات دسترسی داشته باشند.

در گذشته، خریداری که می‌خواست در سهام سرمایه‌گذاری کند، معمولاً با شرکت کارگزاری خود تماس می‌گرفت و درخواست می‌کرد تا درخواستی برای خرید سهام یک شرکت خاص به مبلغ مشخصی ارسال کند. سپس کارگزار قیمت بازار سهام را به او اطلاع داد و سفارش او را تایید کرد. قبل از ثبت سفارش در بورس، حساب معاملاتی کاربر، کارمزد کارگزار و مهلت سفارش باید تایید شود.

نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان

تجارت فارکس

یکی از محبوب ترین بازارها در بین معامله گران به دلیل حجم و نقدینگی، بازار فارکس است. معامله گران می توانند یک ارز یا ارزها را از طریق CFD معامله کنند و در مورد تغییرات نرخ مبادله برای کسب سود گمانه زنی کنند.

در حالی که بسیاری از تبدیل ارز یا انتقال پول توسط افراد و مشاغل هنگام ارسال پول به خانواده، مسافرت یا پرداخت حقوق کارمندان به خارج از کشور انجام می شود، اکثر معاملات در بازار ارز توسط موسسات بزرگ مانند بانک ها و همچنین تجار فردی انجام می شود. به امید کسب سود از نوسانات ارز.

چگونه به عنوان یک مبتدی تجارت را شروع کنیم

چه بخواهید ارز یا CFD را بر روی شاخص ها، کالاها و معاملات آتی معامله کنید، باید پیش بروید و یک حساب معاملاتی CFD باز کنید. همچنین می توانید یک حساب آزمایشی باز کنید و بدون خطر از دست دادن پول واقعی معامله کنید.

برای انتخاب کارگزار مناسب، چون تعداد زیادی آنلاین وجود دارد، باید کمی تحقیق کنید. کارگزاران CFD محصولات مختلفی را ارائه می دهند، برخی ممکن است پلتفرم ها یا برنامه های معاملاتی خود را داشته باشند، آموزش تجارت و غیره. بسته به اینکه چه می خواهید و چه خدماتی را می خواهید در دسترس داشته باشید، خوب است کارگزاری را پیدا کنید که هر آنچه را که نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد.

هنگامی که کارگزار مناسب را پیدا کردید، همچنین می توانید تصمیم بگیرید که چه ابزارهایی را می خواهید معامله کنید. مجدداً باید کمی تحقیق کنید، اخبار و تحلیل های بازار را بخوانید و بدانید که بهترین جفت ارزها، سهام یا شاخص ها برای معامله با CFD کدامند. برخی از جفت‌های ارز محبوب‌تر و نقدشونده‌تر هستند، به این معنی که می‌توانید از حرکات کوچک قیمت بهره ببرید و با استفاده از اهرم سود خود را افزایش دهید. بدیهی است که خطراتی وجود دارد و شما می توانید بیش از آنچه سپرده گذاری کرده اید ضرر کنید. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که کارگزار شما از تراز منفی محافظت می کند تا در صورت حرکت بازار علیه شما، از وجوه خود محافظت کنید.

نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان

هنگامی که ابزاری را برای معامله پیدا کردید، باید تصمیم بگیرید که آیا در حال فروش یا خرید هستید. اگر یک جفت ارز می‌خرید، باید تحقیق کنید و دریابید که آیا ارز پایه – اولین ارز فهرست شده در این جفت – ضعیف می‌شود یا تقویت می‌شود.

اگر فکر می‌کنید افزایش می‌یابد، می‌توانید بلند بروید و «خرید» یا کوتاه بیایید و اگر فکر می‌کنید کاهش پیدا می‌کند، «فروش».

کار دیگری که باید انجام دهید این است که یک برنامه ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. مطمئن شوید که استراتژی معاملاتی شما دارای یک برنامه مدیریت ریسک قوی است و اقدامات درستی را برای جلوگیری از ضرر بیشتر در صورت حرکت بازار علیه شما انجام داده اید. در صورت نیاز می توانید از دستور برداشت سود یا توقف ضرر استفاده کنید.

هنگامی که اولین معامله خود را انجام می دهید، باید با توجه به استراتژی معاملاتی خود در مورد نقاط ورود و خروج تصمیم بگیرید. استراتژی معاملاتی خود را دنبال کنید و زمانی که به محدودیت های از پیش تعیین شده شما رسید معامله را ببندید. پس از هر معامله ای که انجام می دهید، در مورد عملکرد خود فکر کنید تا ببینید چگونه می توانید پیشرفت کنید.

اهرم فارکس

وقتی با یک حساب معاملاتی CFD معامله فارکس می‌کنید، می‌توانید با اهرم معامله کنید. این به این معنی است که شما فقط باید بخشی از ارزش کامل معامله را برای باز کردن یک موقعیت واریز کنید. این همچنین به عنوان معاملات حاشیه شناخته می شود. وقتی با اهرم معامله می کنید، هم سود و هم ضرر افزایش می یابد، بنابراین اگر تازه شروع به کار کرده اید، مطمئن شوید که اهرم نسبتاً پایین تری را انتخاب کنید.

استراتژی های معاملاتی

اسکالپینگ فارکسشامل قرار دادن چندین معامله کوتاه مدت است تا بتوانید از معاملات کوچک و تکراری سود ببرید. این نیاز به زمان قابل توجهی دارد، بنابراین برای معامله گرانی که زمان دارند و می توانند از تحلیل تکنیکال نیز استفاده کنند، مناسب تر خواهد بود.

معاملات روزانههمچنین برای معامله گرانی که زمان ورود و خروج از معامله در یک روز را دارند و می خواهند از هزینه های یک شبه اجتناب کنند نیز مناسب است.

معاملات نوسانیبرای معامله گرانی که از ترکیب تحلیل بنیادی و تکنیکال استفاده می کنند مناسب است. آن‌ها ممکن است موقعیت‌های خود را برای روزهای زیادی باز بگذارند تا در «پایین‌های نوسانی» خرید کنند و در «بالاهای نوسانی» بفروشند یا برعکس.

معاملات موقعیتیشامل حفظ موقعیت ها برای دوره های طولانی تر است و برای آن دسته از معامله گرانی که تحلیل بنیادی را به جای تحلیل تکنیکال دوست دارند، بهتر است.

نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان

چند نکته معاملاتی برای مبتدیان

  • هر ابزاری که معامله می کنید، باید درک خوبی از بازار خاص داشته باشید و نیروهایی که آن را هدایت می کنند، مانند اطلاعیه های مالی، رویدادهای ژئوپلیتیک و هر جنبه دیگری که می تواند بر آن تأثیر بگذارد، درک کنید.
  • همانطور که گفته شد، داشتن یک برنامه معاملاتی و پایبندی به آن خوب است. اگرچه باید از انعطاف پذیری در هر جا که لازم است استفاده شود، به عنوان یک قاعده کلی خوب است که برنامه داشته باشید و از آن پیروی کنید. داشتن یک فرآیند ساختاریافته و برنامه معاملاتی شما را متمرکز نگه می دارد و ثبات را تضمین می کند. همچنین به شما کمک می کند تا احساسات خود را تحت کنترل داشته باشید.
  • هنگام معامله، به زمان نیاز دارید تا قدرت ذهنی و روانشناسی معاملاتی خود را تقویت کنید تا بدانید مراقب چه چیزی باشید و از چه سر و صدایی جلوگیری کنید. با کسب تجربه بیشتر، صبر خود را آزمایش خواهید کرد و از اشتباهات خود درس خواهید گرفت.
  • تجارت می تواند وسوسه انگیز باشد و می تواند شما را به سمت تصمیم گیری های بد سوق دهد، مانند گرفتن سود خیلی زود یا اجتناب از ریسک لازم. بهترین راه این است که استراتژی معاملاتی خود را دنبال کنید و از مدیریت ریسک استفاده کنید تا احساسات را از معاملات خود دور نگه دارید.
  • باز هم، یافتن یک کارگزار فارکس CFD که قابل اعتماد و قابل اعتماد باشد، با سالها تجربه در صنعت بسیار مهم است. ثبت نام با یک کارگزار آنلاین که شهرت خوبی ایجاد کرده است به این معنی است که به ابزارها و خدمات اثبات شده و آزمایش شده دسترسی خواهید داشت. به عنوان مثال، یک کارگزار قابل اعتماد یک پلت فرم معاملاتی مدرن و قابل اعتماد، مراقبت تخصصی مشتری و اسپرد ارزان و ثابت را برای شما فراهم می کند.
  • با افتتاح حساب معاملاتی در یک کارگزار آنلاین، می توانید طیف گسترده ای از ابزارهای مالی مانند ارز، فلزات، شاخص ها، سهام، آتی و کالاها را با استفاده از رایانه رومیزی یا دستگاه تلفن همراه خود معامله کنید.
  • می توانید معامله ابزار مورد علاقه خود را با MetatTrader 4 آغاز کنید که برای ویندوز، macOs، Android و آنلاین از طریق WebTrader در دسترس است. همچنین می توانید با کپی کردن معاملات معامله گران با تجربه، کپی با TradeCopier را امتحان کنید. قبل از شروع، ایده خوبی است که سعی کنید یک حساب آزمایشی باز کنید و تمرین کنید تا ببینید چگونه کار می کنید. باز و بسته کردن معاملات و ایجاد یک استراتژی معاملاتی را امتحان کنید.
  • برای به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر و ایجاد دانش خوب، همچنین باید بازاری را که قرار است معامله کنید، تحقیق و درک کنید. IronFX منابع آموزشی فراوانی از وبینارها گرفته تا پادکست ها، مقالات عمیق و تجزیه و تحلیل بازار را ارائه می دهد تا به شما در درک اصول اولیه و رشد بیشتر کمک کند. IronFX اتاق VIP را ایجاد کرده است که همچنین به معامله گران اجازه می دهد اطلاعات را مستقیماً از کارشناسان ما دریافت کنند و سؤالات خود را بپرسند و اطلاعات بیشتری را درخواست کنند. تحلیلگران ما تحلیل و چشم انداز روزانه طلا و نفت و همچنین سایر تحلیل های تحقیقاتی عمیق را ارائه می دهند، بنابراین شما همیشه از روندهای بازار جلوتر هستید. ایجاد و تقویت دانش خود، و همچنین ماندن در صدر اخبار بازار برای جلوتر ماندن از بازار و همیشه آماده برای حرکت بعدی بسیار مهم است.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان
نکات تجارت آنلاین برای مبتدیان