نفت خام WTI چقدر می تواند پایین بیاید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نفت خام WTI چقدر می تواند پایین بیاید؟


قیمت نفت خام WTI بار دیگر به زیر مرز 70 دلار در هر بشکه رسید. این بار، برای اولین بار در نزدیک به یک ماه، زیر آن سطح بسته شد. پس از بسته شدن ایالات متحده، یک تجمع کوتاه توسط PMI چین متوقف شد. این پیش از نشست مهم اوپک پلاس که در آخر هفته برگزار می شود، صورت می گیرد. چه چیز دیگری بر قیمت نفت خام سنگینی می کند؟

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

بهبودی زیاد نیست

دو هفته پیش، آمریکا اعلام کرد که خرید نفت را برای تکمیل ذخایر استراتژیک خود آغاز خواهد کرد. این بسیار پیش بینی می شد زیرا دولت در ابتدا اعلام کرد که خرید را با قیمت 70 دلار در هر بشکه آغاز خواهد کرد. اما این اعلامیه برای پیشنهادهایی بود که تا اوت تکمیل نمی شد. در همین حال، دولت به فروش SPR ادامه می دهد.

یکی دیگر از مشکلات قیمت نفت کاهش تقاضا در آخر هفته بود. با پیش بینی افزایش تقاضا که معمولاً در آخر هفته روز یادبود مشاهده می شود، موجودی به ایستگاه های تحویل کشیده شد. این معمولاً شروع فصل “رانندگی” در ایالات متحده است. اما تقاضا نسبت به سال قبل 1.3 درصد کاهش داشته است. آمریکایی ها کمتر رانندگی می کنند زیرا ابرهای طوفانی بر اقتصاد ایالات متحده آویزان شده است.

بخشودگی بدهی ها هنوز به اینجا نرسیده است

وقت سیاستمداران برای یافتن توافقی برای افزایش سقف بدهی تمام شده بود. واکنش مثبت اولیه به اعلام توافق در آخر هفته جای خود را به نگرانی در مورد روند طولانی، سیاسی و بوروکراتیک تصویب لایحه 99 صفحه‌ای داد. اگرچه کاخ سفید و رهبران کنگره به تصویب این لایحه خوش بین هستند، اما برخی صداهای پر سر و صدا مخالف آن هستند.

این احتمال وجود دارد که این واقعاً با گذشت زمان از بین برود، اما ممکن است تا زمانی که رای تایید صادر شود، بازار در حاشیه باشد. آخرین مهلت اکنون 5 ژوئن است، زمانی که انتظار می رود دولت ایالات متحده پول خود را تمام کند. انتظار می‌رود این لایحه امروز در مجلس نمایندگان به رای گذاشته شود و تا جمعه از مجلس سنا خارج شود و تنها به دو روز استراحت بدون کار اجازه دهد.

مشکلات اوپک پلاس در حال افزایش است

در همین حال، در آخر هفته، اوپک پلاس به صورت حضوری در وین ملاقات خواهد کرد، که معمولاً نشانه ای از تلاش برای ایجاد تغییرات در توافق تولید فعلی است. بر اساس گزارش ها، دو بازیگر اصلی، عربستان سعودی و روسیه، با هم اختلاف دارند. روسیه علیرغم وعده های کاهش تولید همچنان به حفظ تولید خود ادامه می دهد و خشم عربستان سعودی را برانگیخت که تلاش می کند تولید را کاهش دهد تا قیمت ها را افزایش دهد. این بن‌بست به‌طور بالقوه می‌تواند منجر به اعلام هیچ کاهش شغلی با وجود کاهش تقاضای جهانی شود.

شاخص های PMI تولیدی چین در شب گذشته آخرین نشانه از کند شدن فعالیت اقتصادی جهانی بود. بخش صنعتی چین دومین ماه متوالی رکود خود را تجربه کرد. چند ساعت قبل، نظرسنجی فدرال رزرو دالاس نشان داد که تقاضای صنعتی ایالات متحده با سرعتی بسیار سریعتر از حد انتظار کاهش یافته است. دو خریدار بزرگ نفت (ایالات متحده بزرگترین مصرف کننده، چین بزرگترین واردکننده) نشانه هایی از ضعف اقتصادی نشان می دهند، که می تواند به این معنی باشد که پیش بینی ها از تقاضای بالاتر در سال جاری ممکن است دقیق نباشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، اکنون انتظار می رود که فدرال رزرو به افزایش خود ادامه دهد، که از دلار حمایت می کند و ترس از رکود را افزایش می دهد. داده های مشاغل روز جمعه به عنوان کلیدی برای تعیین انتظارات برای آنچه که فدرال رزرو در جلسه بعدی خود انجام خواهد داد، تلقی می شود.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد WTI با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده