نشست FOMC: آخرین موج؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نشست FOMC: آخرین موج؟


اجماع تقریباً متفق القول وجود دارد فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش خواهد داد در پایان نشست FOMC فردا. بنابراین آنچه که ممکن است بازارها را هدایت کند کمی پیچیده تر است. بیانیه همراه و به دنبال آن نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، می تواند کلید عملکرد بازارها باشد. و پس از آن روز بعد، اطلاعات کلیدی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده منتشر می شود.

همه نگاه ها به سپتامبر است

مشکل اصلی دوباره تفاوت دیدگاه ها بین بازار و فدرال رزرو است. پس از آخرین جلسه FOMC، فدرال رزرو اعلام کرد که در سال جاری 2 افزایش نرخ دیگر وجود خواهد داشت که نرخ نهایی را به 5.50 درصد رساند. از سوی دیگر، بازار بر این باور است که فدرال رزرو امسال فقط یک بار دیگر افزایش خواهد یافت که فردا خواهد بود.

صادقانه بگویم، برخی از افراد در فدرال رزرو نیز موافق هستند. 4 عضو از 16 عضو FOMC انتظار دارند که نرخ ها تا فردا بدون تغییر باقی بماند. سرمایه گذاران علاقمند خواهند بود ببینند که آیا این عدد با انتشار ماتریس نقطه تغییر می کند یا خیر. انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو مجدداً افزایش نخواهند داد، طبیعتاً به مثابه نابخردانه تلقی می شود.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

سوپرایز کجاست؟

سوال دیگر تنها این نیست که آیا راهپیمایی برگزار می شود یا نه، بلکه این است که چه زمانی راهپیمایی برگزار می شود. اقتصاددانان نگران هستند که افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو، اقتصاد را در برابر رکود آسیب پذیر کرده است. فدرال رزرو با «از دست دادن» افزایش نرخ در آخرین جلسه، ممکن است تصمیم بگیرد که اکنون نرخ ها را افزایش دهد و سپس دوباره متوقف شود. این بدان معناست که نرخ بهره در ماه سپتامبر افزایش نمی یابد، اما در نوامبر افزایش می یابد. نرخ نهایی یکسان است، اما نرخ رشد کندتر ممکن است توسط بازارها به عنوان “اعتدال” تلقی شود.

سناریوی پایه این است که فدرال رزرو پیش بینی خود را برای افزایش مجدد نرخ پس از آن حفظ کند. بسیار بسیار بعید است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را بیشتر از این پیش بینی کند، زیرا این به معنای افزایش متوالی است. و تورم در حال کاهش است.

چرا کارها را ادامه دهید؟

اگرچه درست است که تورم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما هنوز در محدوده هدف قرار ندارد. سایر بانک های مرکزی متوقف شدند و پس از آن مجبور شدند با افزایش دوباره تورم، افزایش ها را از سر بگیرند. فدرال رزرو در مورد “اعتبار” خود در کاهش تورم بسیار نگران است و بسیار مایل است از شروع مجدد افزایش ها اجتناب کند.

به ویژه با توجه به اینکه برآورد فعلی اقتصاددانان این است که اقتصاد همچنان در حال رشد است. پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه دوم 1.8 درصد، کمی کمتر از 2.0٪ در سه ماهه اول. پیش بینی های خود فدرال رزرو رشد سالانه تولید ناخالص داخلی 2.4 درصدی را نشان می دهد. این همچنان فضا را برای ادامه سفت شدن می دهد. به خصوص که بازار کار همچنان قوی است.

مهمترین چیز برای بازار احتمالا این است که لفاظی برای افزایش ماه سپتامبر چقدر قوی است. برخی استدلال می‌کنند که فدرال رزرو می‌خواهد اکنون دو افزایش پشت سر هم انجام دهد تا آن را به پایان برساند، و سپس متوقف شود. برخی دیگر به سمپوزیوم جکسون هول اشاره می کنند که در «تعطیلات اوت» برگزار می شود. این معمولاً زمانی است که فدرال رزرو خود را با جهت گیری سیاست جدید تنظیم می کند. این بدان معناست که فدرال رزرو می تواند این بار در زبان پیش بینی خود مبهم باشد و منجر به نوسانات بیشتر در بازارها شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده