• خانه
  • وبلاگ
  • نشانه هایی مبنی بر اینکه BOJ می تواند YCC را خاتمه دهد

نشانه هایی مبنی بر اینکه BOJ می تواند YCC را خاتمه دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نشانه هایی مبنی بر اینکه BOJ می تواند YCC را خاتمه دهد


کازوئو اوئدا، فرماندار BOJ بارها گفته است که هیچ تغییری در سیاست پولی در حال حاضر برنامه ریزی نشده است، اما داده ها تصویر متفاوتی را نشان می دهد. BOJ اعلام کرد که در حال انجام یک بررسی سیاست پولی است که انتظار نمی رود تا سال آینده تکمیل شود. اظهارنظرهای بانک مرکزی این روایت را دوچندان کرد که تا زمانی که بررسی کامل نشود، تغییری رخ نخواهد داد. اما غیرعادی نیست که واقعیت برنامه های بانک مرکزی را مختل کند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

آخرین گزارش ها

این هفته اطلاعات زیادی را از ژاپن در آستانه انتشار آمار تورم فردا به همراه داشت. بسیاری از آنها در جهت مثبت غافلگیر شدند و هم تحلیلگران و هم سیاستمداران را ناآماده گذاشتند. نتایج خیلی خوب هستند، در واقع، گمانه زنی های فراوانی وجود دارد که نخست وزیر کیشیدا ممکن است یک انتخابات عمومی برگزار کنداین خبر را بلافاصله پس از نشست گروه هفت در ژاپن در روز یکشنبه اعلام کرد.

یکی از بخش های کلیدی آخرین داده ها، عملکرد شگفت آور قوی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول بود. تولید ناخالص داخلی سالانه به 1.6 درصد رسید، دو برابر انتظار 0.8 درصد. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که BOJ با آن مواجه است و دلیل پایین نگه داشتن نرخ‌های بهره، ایجاد «تورم ارگانیک» است. در حالی که رشد سالانه 1.6% بر اساس استانداردهای سایر کشورها دقیقاً خیره کننده نیست، این یک تغییر اساسی نسبت به میانگین قبلی است و می تواند نوید دهنده تغییر در سیاست BOJ باشد.

نوع “خوب” تورم

ژاپن اخیراً دچار تورم شد، اما به دلیل اینکه تورم “اشتباه” بود، روند کاهش BOJ را متزلزل نکرد. آنچه BOJ در تلاش برای دستیابی به آن بود، گسترش طبیعی پایه پولی است که در زمان رشد اقتصاد رخ می دهد. رشد اقتصادی مستلزم گردش سریعتر پول است که قیمت ها را افزایش می دهد. مشکل بسیاری از بانک های مرکزی دیگر این است که اقتصاد با سرعت بالا در گردش پول در حال رشد است. این بدان معناست که آنها نرخ های بهره را برای “سرد کردن” اقتصاد افزایش می دهند.

تورم کم مداوم در ژاپن به دلیل عدم رشد است. “سقوط” تورم بالا در سال گذشته عمدتا ناشی از کاهش ناگهانی ارزش ین بود که افزایش قیمت محصولات داخلی را تسریع کرد. علاوه بر این، قیمت سوخت به شدت افزایش یافت. اکنون که ین در حال قوی تر شدن است و قیمت نفت خام در حال کاهش است، تورم در ژاپن در حال کاهش است.

آنچه انتظار می رود

اگرچه تورم در حال کاهش است، اما هنوز به هدف خود بازنگشته است. انتظار می رود تورم سالانه ژاپن در ماه آوریل نسبت به ماه قبل بدون تغییر در 3.2 درصد باقی بماند.. انتظار می رود تورم اصلی کمی افزایش یابد و از 3.1 درصد به 3.2 درصد برسد. BOJ احتمالاً این را همچنان نوعی تورم “اشتباه” می‌داند و نشان می‌دهد که بعید است سیاست آن در واکنش به تغییر تغییر کند. بانک مرکزی ژاپن همچنان انتظار دارد که تورم همچنان به کاهش خود ادامه دهد و قیمت ها را ثابت نگه دارد.

مشکل افزایش دستمزدهای اخیر بوده است که تقاضای مصرف کنندگان ژاپنی را افزایش داده است. کسب‌وکارها همچنین در آخرین فصل سود، سودهای بی‌سابقه‌ای را ثبت کردند که ممکن است نشانه‌ای از شروع دوباره اقتصاد باشد. این بدان معناست که تورم “اشتباه” را می توان با تورم “درست” جایگزین کرد و سپس بانک ژاپن مجبور به اقدام خواهد شد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده