نحوه معامله CFD در سهام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه معامله CFD در سهام


SDR روی سهام به شما امکان می دهد به برخی از محبوب ترین شرکت ها مانند آمازون، گوگل و مایکروسافت با گمانه زنی در مورد حرکت قیمت سهام.

با افزایش محبوبیت CFD ها، معامله گران بیشتری ترجیح می دهند به جای سرمایه گذاری در سهام سنتی، سهام را از طریق CFD معامله کنند. این به دلیل مزایای آن است معاملات CFD مانند اهرم و توانایی طولانی و/یا کوتاه شدن.

برای یادگیری همه چیز در مورد CFD های سهام، معاملات آنلاین سهام و نحوه معامله CFD های سهام، ادامه مطلب را بخوانید.

مردی قیمت‌های Bid and Ask را روی تبلت و شمعدان‌ها و نمودارهای خطی را روی مانیتور بررسی می‌کند که به نحوه خرید سهام مربوط می‌شود.

CFD ها چیست؟

CFD ها (قراردادهای تفاوت) ابزارهای مالی هستند که برای تجارت آنلاین سهام استفاده می شوند. با CFD ها، شما در مورد نوسانات قیمت گمانه زنی می کنید.

قرارداد مابه التفاوت یک توافق متقابل بین دو طرف برای مبادله تفاوت بین قیمت افتتاح و بسته شدن دارایی پایه است. CFD ها محصولات مشتقه هستند زیرا به شما امکان می دهند در بازارهای مالی بدون در اختیار گرفتن مالکیت دارایی های اساسی سفته بازی کنید.

قدرت نفوذ

CFD ها محصولات اهرمی هستند، به این معنی که معامله گران می توانند با مارجین معامله کنند. به طور کلی، شما می توانید تنها با پرداخت حاشیه ای از ارزش قرارداد وارد معامله شوید. شما می توانید مقدار کمی پول (معروف به مارجین) برای کنترل مقدار قابل توجهی بزرگتر سرمایه گذاری کنید.

معاملات CFD به شما این امکان را می دهد که موقعیت های خرید و فروش را باز کنید و به شما این فرصت را می دهد که از بازارهایی که قیمت آنها در حال کاهش و همچنین افزایش است سود ببرید. این به این دلیل است که هنگام معامله CFD نیازی به مالکیت سهام اصلی ندارید.

بسیار مهم است که در نظر داشته باشید که اهرم علاوه بر داشتن پتانسیل افزایش سود، در صورت حرکت بازار علیه شما، ضرر شما را نیز افزایش می دهد.

صفحه کلید یک دکمه خرید سبز رنگ مربوط به نحوه خرید سهام را نشان می دهد.

اشتراک CFD چیست؟

معاملات آتی سهام به طور خاص برای سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس انجام می شود. هنگامی که یک موقعیت CFD در سهام باز می کنید، موافقت می کنید که تفاوت قیمت سهام شرکت را بین زمان باز شدن و بسته شدن قرارداد معامله کنید.

بازارهای CFD دو قیمت را فهرست می کنند. اولی قیمت پیشنهادی یا قیمت پیشنهادی و دومی قیمت پیشنهادی (قیمت درخواستی). تفاوت بین قیمت خرید و فروش اسپرد نامیده می شود. قیمت CFD شما بر اساس قیمت ابزار اصلی است.

اگر فکر می کنید که قیمت CFD شما در یک سهام در بازار سهام افزایش می یابد، شما خرید می کنید (قیمت سهام پایه را طولانی کنید). اگر فکر می‌کنید ارزش بازار سهام کاهش می‌یابد، می‌فروشید.

چه قیمت ها در حال افزایش یا کاهش باشند، فرصتی برای سود بردن از معاملات CFD وجود دارد.

بهترین پلتفرم معاملات سهام

متاتریدر 4 بهترین پلتفرم معاملاتی روزانه برای مبتدیان در نظر گرفته می شود و تمام ابزارهای ضروری را که معامله گران برای تجارت آنلاین موفق نیاز دارند را ارائه می دهد. می توان آن را بر اساس نیازهای تجاری و نیازهای تجاری شما به راحتی سفارشی کرد.

معامله گران به دلایل زیر MT4 را بهترین پلت فرم معاملات سهام می دانند:

کاربر پسند

رابط کاربر پسند و ساده MT4 آن را برای انواع معامله گران مناسب می کند. تنها با چند کلیک، معامله گران می توانند به اطلاعات ضروری مانند نمودارها، شاخص ها یا قیمت ها دسترسی داشته باشند.

یک پلت فرم معاملات سهام قابل اعتماد

MT4 یک انتخاب قابل اعتماد برای معامله گران در سراسر جهان به دلیل عملکرد پایدار و عملیات ایمن پلت فرم است.

دانلود آسان

یکی دیگر از دلایلی که MT4 به عنوان بهترین پلتفرم معاملات سهام در نظر گرفته می شود این است که می توان آن را به راحتی در هر دستگاهی دانلود کرد. معامله گران می توانند MT4 را در ویندوز، اندروید، آیفون و هر مرورگر وب تنها در چند مرحله آسان دانلود کنند. آن‌ها می‌توانند به سادگی وارد حساب تجاری خود شوند و پلتفرم را راه‌اندازی کنند و موقعیت‌های خود را حتی در دستگاه تلفن همراه خود در حین حرکت مدیریت کنند.

مردی به صفحه ای نگاه می کند که قیمت ها و نمودارهای مختلفی را نشان می دهد که به نحوه خرید سهام مربوط می شود.

مزایای معامله CFD در سهام؟

مردم CFD ها را بر روی سهام به عنوان راهی برای قرار گرفتن در معرض رشد اقتصادی جهانی و همچنین شرکت های فردی معامله می کنند.

ما قبلاً به اهرم برای معاملات CFD سهام نگاه کرده ایم، اما اجازه دهید به برخی از مزایای دیگر CFD های سهام نگاه کنیم.

CFD ها را می توان در هر دو موقعیت خرید و فروش خرید و فروش کرد. این بدان معنی است که شما در حال سفته بازی در مورد افزایش و کاهش قیمت سهام هستید. به عنوان مثال، اگر اخباری منتشر می شود که فکر می کنید تأثیر منفی بر قیمت سهام یک شرکت خاص خواهد داشت، می توانید با استفاده از CFD روی سهام، یک موقعیت فروش باز کنید. اگر قیمت سهام شرکت کاهش یابد، از این حرکت قیمتی نزولی سود خواهید برد.

مشتقات اهرمی مانند CFD (قراردادهای مابه التفاوت) به شما این امکان را می دهد که در مورد تغییرات قیمت سهام بدون داشتن مالکیت فیزیکی سهام حدس و گمان کنید. برای اینکه در معرض دید کامل بازار قرار بگیرید، فقط باید یک سپرده کوچک واریز کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، اگرچه اهرم پتانسیل افزایش سود شما را فراهم می کند، اما می توانید ضرر خود را نیز افزایش دهید.

CFDهای سهام نیز روشی مناسب برای پوشش سبد سرمایه گذاری بلندمدت با اتخاذ موقعیت های کوتاه مدت متضاد در طول دوره های نوسان یا عدم اطمینان هستند.

چگونه CFD ها را روی سهام معامله کنیم؟

  1. دانلود و نصب پلت فرم MT4.
  2. با یک حساب موجود وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید باز کنید.
  3. انتخاب کنید کارگزار فارکس.
  4. یا واقعی خود را وارد کنید حساب آزمایشی اعتبار ورود به سیستم (نام کاربری و رمز عبور ارائه شده در ایمیل خوش آمدگویی شما).
  5. تجارت را شروع کنید CFD در سهام

آیا می خواهید امکان معامله CFD در سهام با یک کارگزار مورد اعتماد را بررسی کنید؟

  • فرصت های معاملات سهام را با یک کارگزار معتبر جهانی مانند IronFX کاوش کنید. برای شروع معاملات امروز مراحل زیر را دنبال کنید:
  • یک حساب آزمایشی یا زنده باز کنید
  • سهام CFD را که می خواهید معامله کنید انتخاب کنید
  • پلت فرم معاملاتی خود را انتخاب کنید
  • یک موقعیت باز کنید، نظارت کنید و اولین معامله خود را ببندید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است

اشتراک گذاری:

نحوه معامله CFD در سهام نحوه معامله CFD در سهام