نحوه معامله CFD بر روی طلا و نقره

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه معامله CFD بر روی طلا و نقره


طلا و نقره صدها سال است که توسط بازرگانان انتخاب شده است. این فلزات همیشه مورد تقاضا هستند، به ویژه توسط تولید کنندگان جواهرات یا سایر بخش ها مانند الکترونیک یا بخش پزشکی. یک معامله گر فلزات معمولاً می تواند طلا یا نقره را به عنوان شمش یا سکه معامله کند.

برخی از معامله گران ترجیح می دهند فلزات فیزیکی را برای محافظت در برابر تورم یا تنوع بخشیدن به سبد معاملاتی خود نگهداری کنند. با این حال، این روش تجارت فلزات گرانبها بسیار پیچیده است. به همین دلیل است که رایج ترین راه در میان معامله گران، معامله CFD بر روی طلا و نقره است. این بدان معناست که آنها می توانند با استفاده از یک مشتق (CFD) در مورد افزایش یا کاهش قیمت طلا و نقره حدس و گمان کنند بدون اینکه واقعاً دارایی باشند.

CFD ها چیست؟

CFD به قراردادی بین یک معامله گر و یک کارگزار اشاره دارد. معامله گران CFD در مورد حرکت قیمت طلا یا نقره گمانه زنی می کنند. به عنوان مثال، در معاملات آنلاین طلا، آن دسته از معامله گرانی که معتقدند قیمت طلا افزایش می یابد، CFD می خرند. در سناریوی مخالف، آنها یک موقعیت باز را می فروشند.

تا پایان قرارداد، دو طرف درگیر باید تفاوت بین قیمت دارایی در زمان شروع قرارداد و قیمت دارایی در پایان را مبادله کنند. مابه التفاوت خالص این دو قیمت از طریق حساب معاملاتی تاجر تسویه می شود.

دو شمش نقره و یک شمش طلا در کنار یک سکه مربوط به نحوه معامله CFD بر روی طلا و نقره

نحوه انجام معاملات CFD طلا و نقره

برای درک بهتر نحوه عملکرد معاملات CFD، معامله گران می توانند یک حساب آزمایشی با یک کارگزار باز کنند تا مهارت های خود را در یک محیط بدون ریسک آزمایش کنند. افتتاح حساب معاملاتی با یک کارگزار همچنین به این معنی است که معامله گران به انواع مواد آموزشی و ابزارهای معاملاتی و همچنین آخرین تحقیقات و تجزیه و تحلیل بازار دسترسی خواهند داشت. سپس می توانید:

  • از میان طیف وسیعی از ابزارهای معاملاتی انتخاب کنید
  • خرید یا فروش با سفارش بلیط
  • اجرای استراتژی های مدیریت ریسک

همه اینها بدون خطر از دست دادن است. تجارت با یک حساب آزمایشی شاید ساده ترین راه برای آشنایی با نحوه عملکرد بازار و عواملی است که بازار را هدایت می کند.

مزایای تجارت CFD

همانطور که در بالا ذکر شد، بسیاری از معامله گران نقره یا طلا، طلا و نقره را به عنوان کالا از طریق CFDs معامله می کنند. دلیل اصلی این امر این است که آنها می توانند با اهرم معامله کنند، به این معنی که می توانند موقعیت های بزرگ تری را معامله کنند در حالی که سپرده اولیه نسبتاً کمی دارند، بنابراین به طور بالقوه درآمد خود را افزایش می دهند. با این حال، همیشه خطراتی وجود دارد.

مانند اختیار معامله و قراردادهای آتی، CFD ها مشتقه دیگری هستند که برای سفته بازی در قیمت کالاها استفاده می شود. برای مثال، فرض کنید یک معامله گر یک موقعیت CFD طولانی طلا را زمانی که قیمت 1500 پوند بود باز می کند و زمانی که قیمت به 1600 پوند می رسد، موقعیت را می بندد. اختلاف قیمت 100 پوندی سود معامله گر خواهد بود.

هنگامی که معامله گران CFD ها را بر روی طلا و نقره معامله می کنند، باید هزینه های معاملات را نیز در نظر بگیرند.

عوامل موثر بر قیمت طلا و نقره

عوامل زیادی وجود دارد که قیمت طلا و نقره را تعیین می کند. زیر را بخوانید تا راه هایی را که بازار فلزات تحت تاثیر قرار می دهد را بیابید.

برای شروع، عرضه و تقاضا باعث افزایش قیمت همه کالاها می شود. کمبود فلزات گرانبها یا افزایش تقاضا برای آنها چیزی است که فلزات را ارزشمندتر می کند. به عنوان مثال، اگر در یک منطقه بزرگ تولید نقره به دلیل مسائل سیاسی قطعی وجود داشته باشد، قیمت نقره ممکن است در کوتاه مدت افزایش یابد. با این حال، یک تکنیک استخراج جدید ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. به عنوان مثال دیگر، اگر افزایش تقاضا برای فلزاتی مانند طلا در بخش هایی مانند الکترونیک وجود داشته باشد، این نیز می تواند قیمت ها را افزایش دهد.

طلا یک فلز محبوب در بازار فلزات گرانبها محسوب می شود. بنابراین همانطور که انتظار می رود قیمت آن با سایر بازارها مانند بازار نقره مرتبط است. نقره یا پلاتین بیشتر به تغییرات قیمت طلا واکنش نشان می دهند تا برعکس. با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر قیمت طلا و نقره تأثیر می گذارد، مانند:

عدم اطمینان اقتصادی

از آنجایی که دو فلز گرانبها، طلا و نقره، به عنوان پناهگاه های امن در نظر گرفته می شوند، ممکن است در دوره های عدم اطمینان اقتصادی یا بی ثباتی سیاسی، قیمت آنها افزایش یابد. به همین ترتیب، در زمان تورم یا رکود بالا، ممکن است افزایش قیمت نیز وجود داشته باشد.

قدرت دلار

طلا به دلار آمریکا است. این بدان معناست که وقتی دلار کاهش می یابد، قیمت طلا نیز افزایش می یابد. دلار رقیب دارایی امن طلا است.

کاهش کمی

در زمان تورم، معامله گران بیشتر و بیشتری ممکن است جذب طلا و نقره شوند. تسهیل کمی که چاپ پول نیز نامیده می شود، ارزش یک ارز را تضعیف می کند. فلزات توسط معامله گران به عنوان مکانیزم پوششی در برابر تورم استفاده می شود.

تولید صنعتی

همانطور که قبلاً در این مقاله گفته شد، کاربردهای صنعتی زیادی برای طلا و نقره وجود دارد. تولید قطعات خودرو، تجهیزات پزشکی، جواهرات یا لوازم الکترونیکی از جمله این موارد است. علاوه بر این، برنامه های کاربردی جدید بیشتری در حال توسعه هستند. با افزایش تقاضا برای این کالاها، تقاضا برای فلزات گرانبها نیز افزایش می یابد.

شمش نقره و طلا مربوط به نحوه معامله CFD بر روی طلا و نقره

مزایای تجارت طلا و نقره با IronFX

  • بیش از 500 ابزار در 6 کلاس دارایی
  • پلت فرم معاملاتی MT4
  • انواع حساب های معاملاتی
  • مطالب آموزشی پیشرفته
  • تحقیق و تحلیل انحصاری توسط کارشناسان
  • پشتیبانی مشتری چندزبانه 24/5
  • ایده های آموزشی تخصصی برای مبتدیان و حرفه ای ها

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

نحوه معامله CFD بر روی طلا و نقره
نحوه معامله CFD بر روی طلا و نقره