• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع

نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع


نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) کلاس خاصی از نفت خام است که همراه با نفت خام برنت و دبی یکی از سه معیار اصلی برای قیمت گذاری نفت است. WTI یک روغن کمی شیرین در نظر گرفته می شود زیرا چگالی کمی دارد (وزن مخصوص) و حاوی بین 0.24٪ تا 0.34٪ گوگرد است که آن را “شیرین” می کند.

نفت خام WTI را می توان از طریق قراردادهای لحظه ای و آتی معامله کرد و نمودارهای قیمت نفت WTI را می توان در پلتفرم های کارگزاران سفارشی کرد.

WTI معمولاً برای اشاره به قرارداد آتی نفت خام WTI که در بورس کالای نیویورک (NYMEX) معامله می شود، استفاده می شود، که نفت با کیفیت بالا و به راحتی تصفیه می شود.

نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع

تاریخچه نقدی WTI

WTI معیار اصلی نفت برای آمریکای شمالی است زیرا از ایالات متحده، به ویژه حوضه پرمین تولید می شود.

مدل اندازه‌گیری و قیمت‌گذاری نفت خام وست تگزاس اینترمدیت بیشترین استفاده را در ایالات متحده دارد و یکی از کالاهای مورد معامله در بسیاری از پلتفرم‌ها است. اگرچه در یک میدان نفتی تولید نمی شود، هر نفت خام با ترکیب مشابه را می توان به عنوان WTI طبقه بندی کرد.

WTI از لحاظ تاریخی با تولید و تجارت در تگزاس و اوکلاهاما مرتبط بوده است، اگرچه اکنون در سطح بین المللی گسترش یافته است.

توسعه بازار فیزیکی WTI

در 28 ژانویه 1981، دولت ایالات متحده قیمت نفت WTI را غیرقانونی کرد و بازار فیزیکی نفت WTI را ایجاد کرد. نفت خام WTI در محدوده قیمت‌های نقطه‌ای فروخته می‌شود که توسط سقف قیمت‌ها بر اساس قانون سابق امداد اضطراری نفت ایالات متحده در سال 1973 اعمال شده است.

نفت خام WTI در کوشینگ، اوکلاهاما، میدلند، تگزاس و هیوستون، تگزاس پس از کاهش قیمت به قیمت‌های لحظه فروخته می‌شود. سقوط قیمت نفت در سال های 1985-1986 به طور چشمگیری تولید نفت داخلی کوشینگ را کاهش داد و در عین حال عرضه نفت خام ساحل خلیج فارس را به منطقه کوشینگ محدود کرد. بازار WTI.

افزایش در بازار نقدی WTI با افزایش WTI همزمان شد بازار آتی. با توجه به نوسانات قیمت‌های نقدی WTI، تولیدکنندگان و پالایشگاه‌ها در سراسر جهان قراردادهای آتی WTI ایجاد کردند و از آن‌ها به عنوان ابزار پوشش ریسک استفاده کردند که منجر به پذیرش جهانی قیمت‌های فیزیکی تخمینی WTI به عنوان قیمت‌گذاری نفت خام شد.

نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع

نقدینگی WTI به عنوان معیار بازار نفت

در بخش نفت، معیار مهم است زیرا به عنوان یک قیمت مرجع برای خریداران و فروشندگان نفت خام عمل می کند. قیمت نفت wti به طور مرتب در رسانه ها با استفاده از معیارهای نفت نقل می شود. با وجود این واقعیت که برنت و WTI رایج ترین معیارهای مورد استفاده هستند، قیمت آنها مرتباً مقایسه می شود. اسپرد Brent-WTI به تفاوت قیمت بین برنت و WTI اشاره دارد.

WTI پرکاربردترین معیار در سطح جهان نیست. این عنوان متعلق به برنت است که به عنوان معیار در دو سوم کل قراردادهای نفتی در سراسر جهان استفاده می شود. با این حال، هر دو روغن با کیفیت بالا در نظر گرفته می شوند و بنابراین دو استاندارد مهم نفتی در جهان هستند. WTI دارای غلظت گوگرد از 0.24٪ تا 0.34٪ است، در حالی که برنت دارای غلظت گوگرد بین 0.35٪ تا 0.40٪ است.

هر چه سطح گوگرد در روغن کمتر باشد، تصفیه آن آسان تر است و بنابراین جذابیت بیشتری دارد. شیرینی به عنوان سطح گوگرد زیر 0.5٪ تعریف می شود. WTI برای بنزین بهترین است در حالی که برنت برای دیزل بهترین است.

با توجه به کیفیت نفت خام WTI، باید نسبت به نفت خام برنت با قیمت بالاتری معامله شود، اما همیشه اینطور نیست. اگرچه ممکن است دو نوع نفت خام با یک قیمت معامله شوند، اما هر کدام بازار عرضه و تقاضای خاص خود را دارند، بنابراین قیمت آن منعکس کننده ویژگی های خاص بازار است.

پس از رونق شیل در ایالات متحده تولید WTI را افزایش داد، قیمت WTI کاهش یافت و اکنون با تخفیف نسبت به برنت معامله می شود. علاوه بر این، انتقال WTI در فراساحل به بازار نفت خام برنت می‌تواند گران باشد و WTI قادر به رقابت در قیمت‌گذاری با نفت خام برنت نباشد.

نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع

تجارت کالا از طریق CFD

قراردادهای مابه التفاوت برای تجارت کالا ایده آل هستند. هنگام معامله CFD ها در کالاهای رایج نقطه ای مانند نفت خام، شکر یا قهوه، اهرم بیشتری در دسترس است. در این حالت، معامله‌گران می‌توانند پول کمتری خرج کنند و بیشتر در معرض ابزار اصلی قرار بگیرند.

حاشیه مورد نیاز می تواند بین 5 تا 10 درصد از ارزش کل قرارداد متغیر باشد. این به طور قابل توجهی کمتر از میانگین حاشیه سایر گروه های دارایی است.

  • تحت تاثیر تورم و نقدینگی نیست

این طبقه دارایی به دلیل نقدینگی قوی و عدم تاثیر تورم فزاینده برای معامله گران تازه کار و با تجربه جذاب است.

کالا معاملات CFD همچنین یک استراتژی عالی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی شما و محافظت در برابر خطرات است.

  • CFD های روغن به طور فزاینده ای محبوب می شوند.

CFD های نفت یک قرارداد کالایی رایج هستند. از آنجایی که نفت به عنوان شاخصی از سلامت اقتصاد جهانی در نظر گرفته می شود، معامله گران در مورد قیمت آن گمانه زنی می کنند که با رشد اقتصاد افزایش می یابد.

  • خرید و فروش 24 ساعته

اکثر بازارهای کالا تقریباً 24 ساعت در روز باز هستند، که معمولاً CFD ها نیز در این زمان معامله می شوند.

CFD های کالا نقطه ورود کم هزینه ای را ارائه می دهند که به معامله گران بیشتری اجازه می دهد تا کالاها را نسبت به گذشته معامله کنند.

  • اسپردها تنگ و پورسانت ها حداقل است.
  • معاملات CFD کالا به شما امکان می دهد از اسپردهای محدود و حداقل هزینه ها سود ببرید.
نحوه سرمایه گذاری در نفت WTI: راهنمای جامع

تجارت نفت خام با IronFX

به دلیل همبستگی های کم یا منفی و سودهای بالقوه زیاد، CFD ها فعال می شوند کالاهای نقطه ای یک روش عالی برای شرکت در بازارهای کالا و یک گزینه معاملاتی فوق العاده است. این کلاس دارایی، هنگامی که با محیط معاملاتی IronFX ترکیب شود، می تواند فرصت های استثنایی را فراهم کند و تنوع استراتژی های معاملاتی را برای مشتریان ما افزایش دهد.

بدون اینکه خود را در معرض ریسک ارزی اضافی قرار دهید، می توانید CFD ها را در کالاهای لحظه ای با بهترین اسپرد بازار و اجرا بخرید و بفروشید. آوانگارد ما متاتریدر 4 پلتفرم معاملات آنلاین، که در چندین دستگاه قابل دسترسی است، به معامله گران اجازه می دهد تا در کالاهای نقطه ای به سرعت و کارآمد سرمایه گذاری کنند، بدون اینکه مظنه مجدد قیمت گذاری کنند. شما می توانید با اطمینان وارد دنیای تجارت شوید و به بیش از 500 ابزار معاملاتی از شش کلاس دارایی موجود در یک پلت فرم دسترسی سریع داشته باشید. شما می توانید با دریافت تحلیل و تحقیقات روزانه بازار از تیم حرفه ای متخصصان بازار، تنگ ترین اسپرد، بهترین قیمت و اجرا را معامله کنید.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.