• خانه
  • وبلاگ
  • نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله

نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله


یادگیری نحوه خواندن نمودارهای معاملات فارکس یکی از اولین قدم هایی است که برای شروع تجارت آنلاین فارکس باید بردارید. نمودارهای معاملات فارکس، یا به طور خاص نمودارهای قیمت، جنبه مهمی از تحلیل تکنیکال هستند که به شما امکان می‌دهند حرکت‌های قیمت را تجزیه و تحلیل کنید، نقاط ورود و خروج تجارت را شناسایی کنید و به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید کجا سفارش‌های استاپ ضرر و سود کسب کنید.

اگر تازه شروع به معامله در بازار فارکس کرده اید، یادگیری استفاده از نمودارهای معاملات فارکس به شما در درک این موضوع کمک می کند تجارت آنلاین ارز و چگونه بازارها و معامله گران کار می کنند.

برای آشنایی با انواع اصلی نمودارهای معاملاتی و نحوه استفاده از آنها برای تجارت مطمئن بازار فارکس، به ادامه مطلب مراجعه کنید. کارگزار فارکس CFD.

نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله

نمودار معاملات فارکس چیست؟

نمودار فارکس یک نمایش بصری از قیمت یک جفت ارز در یک دوره زمانی معین است. اساساً نرخ مبادله بین دو ارز و چگونگی تغییر آن در طول زمان را به شما نشان می دهد. به عبارت دیگر، فعالیت معاملاتی را که در یک دوره معاملاتی انجام می شود، به تصویر می کشد. ممکن است 10 دقیقه، 4 ساعت، یک روز یا یک هفته باشد.

استفاده از نمودارها معمولاً آسان است، زیرا درک نحوه نمایش حرکات قیمت در طول زمان بسیار آسان است. با نمودار، به راحتی می توان حرکات و الگوهای یک جفت ارز را شناسایی و تحلیل کرد.

نمودار فارکس نرخ مبادله بین دو ارز و چگونگی تغییر آن در طول زمان را نشان می دهد. نمودارها همه فعالیت های میلیون ها شرکت کننده در بازار را در قالبی بصری ترکیب می کنند که مطالعه و تحلیل آن برای معامله گران فنی آسان است.

نمودارهای فارکس و فریم های زمانی

دوره زمانی نشان داده شده در نمودار ارز به بازه زمانی انتخاب شده بستگی دارد. بسیاری از نمودارهای ارزی به طور پیش‌فرض روی یک بازه زمانی روزانه تنظیم شده‌اند که داده‌های معاملاتی را برای یک دوره 24 ساعته نشان می‌دهند، اما می‌توانید بازه‌های زمانی دیگری مانند دقیقه یا ماه را نیز انتخاب کنید.

یادگیری خواندن نمودارهای پیشرفته زنده فارکس و نمودارهای معاملاتی زمان واقعی به شما کمک می کند روندها را شناسایی کرده و فرصت های معاملاتی را شناسایی کنید.

انواع مختلف نمودارهای معاملاتی فارکس

سه نوع از محبوب ترین نمودارهای قیمت، نمودار خطی، نمودار میله ای و نمودار شمعی هستند.

نمودارهای خطی ساده ترین نوع نمودار در بازارهای مالی هستند. آنها بر اساس خطوطی هستند که مستقیماً بین قیمت های بسته شدن ترسیم می شوند. اساساً می‌توانیم از نمودارهای خطی برای مشاهده حرکت کلی قیمت یک جفت ارز در یک دوره زمانی استفاده کنیم.

دنبال کردن آنها آسان است، اما نمودارهای خطی ممکن است جزئیات زیادی در مورد رفتار قیمت در دوره ارائه نکنند.

با این حال، آنها به شما کمک می کنند روندها را راحت تر ببینید و به صورت بصری قیمت پایانی را از یک دوره به دوره دیگر مقایسه کنید.

نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله

نمودارهای میله ای قیمت های باز و بسته شدن یک جفت ارز و همچنین بالا و پایین ها را نشان می دهد. با نمودارهای میله ای، می توانید محدوده قیمت را برای هر دوره زمانی (مانند یک روز یا یک هفته) مشاهده کنید. نمودارهای میله ای به عنوان نمودارهای OHLC نیز شناخته می شوند زیرا باز، زیاد، پایین و بسته را برای آن جفت ارز خاص نشان می دهند.

نمودارهای کندل استیک کمی پیچیده تر از نمودارهای خطی یا میله ای ساده هستند. آنها برای تعیین حرکت احتمالی قیمت بر اساس الگوهای گذشته استفاده می شوند. نمودارهای شمع

اطلاعات قیمتی مشابه نمودار میله ای را نمایش می دهد، اما در قالبی گرافیکی تر.

هر شمع نشان دهنده یک بازه زمانی مشخص است، برای مثال پنج دقیقه، یک ساعت یا یک روز. هر شمع همچنین قیمت بالا، پایین، باز و بسته شدن را برای دوره زمانی انتخاب شده نشان می دهد.

بدنه شمعدان قیمت های باز و بسته را نشان می دهد و فتیله های نازک نشان دهنده قیمت بالا و پایین است. اگر قیمت بالاتر از قیمت بسته شدن قبلی باشد، بدنه سبز رنگ می شود. از طرف دیگر، اگر قیمت پایین تر باشد، شمع قرمز می شود.

شمعدان بسته به جهت و رنگ می تواند نشان دهنده روندهای نزولی یا صعودی باشد.

در نمودارهای ارزی به جای سیاه و سفید از کندل های قرمز و سبز استفاده می شود.

اندیکاتورهای فارکس

اندیکاتورهای فارکس به معامله گران کمک می کند تا حرکات ارزی را که در نمودار فارکس می بینند تفسیر کنند. اندیکاتورهای مختلف فارکس زیادی وجود دارد، اما موارد زیر محبوب ترین آنها هستند.

  • میانگین متحرک ساده

رایج ترین اندیکاتور فارکس میانگین متحرک ساده است که نشان دهنده میانگین قیمت بسته شدن در چند روز معین است. به عنوان مثال، اگر قیمت های بسته شدن را برای یک دوره پنج ساعته جمع کنید و آنها را بر پنج تقسیم کنید، میانگین متحرک ساده را دریافت می کنید.

باندهای بولینگر سطوح مختلف بالا و پایینی را که قیمت اوراق بهادار به آن رسیده است و همچنین قدرت نسبی آن را نشان می دهد.

  • شاخص قدرت نسبی (RSI)

شاخص قدرت نسبی برای شناسایی شرایط خرید و فروش بیش از حد در بازار استفاده می شود. قرائت آن می تواند از 0 تا 100 متغیر باشد. خوانش زیر 30 نشان می دهد که دارایی بیش از حد فروخته شده یا کم ارزش شده است و بنابراین باید به خرید فکر کنید. خوانش های بالاتر از 70 نشان می دهد که یک دارایی بیش از حد خرید یا ارزش گذاری شده است و باید به فروش آن فکر کنید.

نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله

با IronFX مستقیماً از نمودارها معامله کنید

با ثبت نام برای یک حساب کاربری در یک کارگزار معتبر فارکس مانند IronFX، می توانید فرصت های معاملات فارکس را کشف کنید و استراتژی های خود را در نمودارهای معاملاتی ما تمرین کنید. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا امروز تجارت با IronFX را شروع کنید:

  • یک حساب آزمایشی یا زنده باز کنید.
  • ارزی را که می خواهید معامله کنید انتخاب کنید
  • پلت فرم معاملاتی خود را انتخاب کنید
  • یک موقعیت باز کنید، نظارت کنید و اولین معامله خود را ببندید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله
نحوه خواندن نمودارهای فارکس برای معامله