• خانه
 • وبلاگ
 • نحوه استفاده از سفارشات برای مدیریت ریسک معاملاتی مانند یک حرفه ای

نحوه استفاده از سفارشات برای مدیریت ریسک معاملاتی مانند یک حرفه ای

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از سفارشات برای مدیریت ریسک معاملاتی مانند یک حرفه ای


مدیریت ریسک با استفاده از سفارشات همچنان یک جزء حیاتی است تجارت در بازارهای مالی. استفاده از سفارشات، تعیین پارامترهای خاصی که نحوه اجرای معاملات را دیکته می کند، برای معامله گران رایج شده است. انواع مختلفی از سفارش ها برای ورود یا خروج از بازار استفاده می شود که هر کدام هدف و شرایط خاص خود را دارند. این همان چیزی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

نحوه استفاده از سفارشات برای مدیریت ریسک معاملاتی مانند یک حرفه ای

سفارشات توقف ضرر

یکی از محبوب ترین ابزارهای مدیریت ریسک که توسط معامله گران استفاده می شود دستور توقف ضرر است. در اصل، این دستورالعملی است برای فروش خودکار یک اوراق بهادار در صورتی که به یک سطح قیمت معین سقوط کند (“قیمت توقف”). معامله گران معمولاً از دستور توقف ضرر برای محدود کردن ضررهای احتمالی و کاهش ریسک های مرتبط با حرکات غیرمنتظره بازار استفاده می کنند.

اگرچه دستورات توقف ضرر به به حداقل رساندن احتمال زیان در بازارهای بی ثبات یا به دلیل نوسانات ناگهانی قیمت کمک می کند، اما تضمین نمی کند که به طور کامل از زیان جلوگیری شود. در شرایط خاص، مانند سقوط ناگهانی بازار، ممکن است امکان اجرای سفارش با قیمت مورد نظر وجود نداشته باشد و در نتیجه ضرر بیشتری به همراه داشته باشد.

چهار راه برای تعیین توقف

چهار روش متداول معامله‌گران برای تعیین توقف‌ها عبارتند از: توقف درصد، توقف نوسان، توقف نمودار و نقطه زمانی.

 • تعلیق درصدی زمانی است که دستور توقف ضرر با درصدی از پیش تعیین شده کمتر از قیمت خرید تعیین می شود.
 • نوسانات را متوقف کنید نوسان دارایی مورد معامله را در نظر می گیرد. دستور توقف ضرر در سطحی تنظیم می‌شود که مضرب معینی از میانگین دامنه واقعی دارایی (ATR) است که معیاری از نوسانات دارایی است.
 • توقف نمودار جایی است که یک معامله گر یک دستور توقف ضرر را در سطحی بر اساس تحلیل تکنیکال نمودار قیمت قرار می دهد.
 • زمان توقف جایی است که یک دستور توقف ضرر پس از ورود به معامله در یک نقطه مشخص انجام می شود. معامله‌گرانی که استراتژی‌های معاملاتی کوتاه‌مدت را اتخاذ می‌کنند، اغلب زمانی که می‌خواهند به سرعت از یک معامله خارج شوند، زمان‌بندی را متوقف می‌کنند.
نحوه استفاده از سفارشات برای مدیریت ریسک معاملاتی مانند یک حرفه ای

سفارشات محدود

سفارشات محدود شکل دیگری از استراتژی مدیریت ریسک است. با استفاده از یک سفارش محدود، یک معامله گر می تواند یک قیمت خاص (یا بهتر) را برای ورود یا خروج از یک موقعیت تعیین کند. آنها دستورالعملی برای اجرای معامله در سطحی هستند که نسبت به قیمت فعلی بازار ارجحیت دارد. سفارشات محدود می تواند با تعیین حداکثر قیمت خرید یا حداقل قیمت فروش به معامله گر کمک کند تا ریسک را کاهش دهد. به عبارت دیگر، این نوع سفارش ها یا برای فروش بالای بازار با قیمت مشخص و یا خرید زیر بازار انجام می شود.

دو نوع سفارش محدود وجود دارد، دستورات ورود (باز کردن موقعیت جدید) و دستورات بسته (بستن یک موقعیت باز). معامله‌گران معمولاً زمانی از سفارش‌های محدود استفاده می‌کنند که نیازی به ورود یا خروج از معامله نباشد. مزایای سفارشات محدود عبارتند از:

 • کاهش لغزش
 • کنترل بهتر بر هزینه هر اجرا
 • کاهش ریسک ضرر، حفاظت از سرمایه گذاری و سود معامله گر

دستورات توقف شناور

روش دیگری که معامله‌گران برای مدیریت ریسک استفاده می‌کنند، استفاده از دستور توقف است. این دستور معمولاً برای ردیابی روندهای صعودی در بازار و در عین حال محافظت در برابر افت شدید قیمت استفاده می شود.

یک توقف انتهایی معمولاً نسبت به نوسانات قیمت حرکت می کند. معمولاً در درصد یا مقدار معینی کمتر از قیمت بازار تعیین می شود، اما با افزایش قیمت یک ابزار به سمت بالا حرکت می کند. اگر بازار حرکت نامطلوب داشته باشد، دستور توقف شناور به طور خودکار معامله را می بندد تا معامله گر را از ضرر احتمالی محافظت کند.

مزایای دستور توقف شناور

 • با تنظیم خودکار سطح توقف ضرر، ضررهای احتمالی را محدود کنید
 • از آنجایی که معامله گران می توانند موقعیت خود را با شرایط متغیر بازار تنظیم کنند، انعطاف پذیری بیشتری را ارائه دهید
 • احساسات را از تصمیمات معاملاتی از طریق اتوماسیون حذف کنید

سفارشات مشروط

یک سفارش شرطی سفارشی است که توسط یک یا چند معیار مشخص ایجاد می شود. به عنوان مثال می توان به تغییر قیمت یک اوراق بهادار خاص، انتشار اخبار اقتصادی و غیره اشاره کرد. نمونه هایی از دستورات مشروط عبارتند از: محدودیت، توقف، حد مجاز و سفارشات مشروط. سفارشات مشروط معمولاً توسط همه انواع کارگزاران استفاده می شود.

دلایلی که معامله گران از سفارشات مشروط استفاده می کنند

 • معاملات را می توان بر اساس اهداف و نتایج احتمالی با تعیین شرایط خاص برای اجرای خودکار تنظیم کرد.
 • با اجازه دادن به معامله گران برای خروج خودکار از موقعیت های نامطلوب (بر اساس معیارهای خاص) به به حداقل رساندن ضرر کمک کنید.
 • به معامله گران اجازه دهید تا معاملات را از قبل برنامه ریزی کنند

ترکیب سفارشات مختلف

برخی از معامله گران از ترکیبی از سفارشات مختلف برای مدیریت موثر ریسک استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند از دستور توقف ضرر برای کاهش ریسک نزولی و یک دستور محدود برای استفاده از سودهای احتمالی استفاده کند. مثال دیگر استفاده از دستور توقف شناور در ترکیب با یک دستور محدود برای کسب سود و در عین حال محدود کردن ریسک نزولی است.

در نتیجه، در حالی که اجرای سفارش می‌تواند برای مدیریت ریسک در یک معامله موثر باشد، بی‌خطا نیست، بنابراین باید مراقب بود. بازارهای مالی می توانند نوسان داشته باشند و به سرعت تغییر کنند. سفارش‌ها ممکن است با قیمت‌هایی غیر از برنامه‌ریزی شده اجرا شوند، به‌ویژه در شرایط بازار بسیار نوسان یا نقدینگی پایین. معامله گران باید به طور مداوم معاملات خود را زیر نظر داشته باشند و در صورت لزوم برنامه های تجاری یا استراتژی های مدیریت ریسک خود را تنظیم کنند.

استفاده از سفارشات را با حساب معاملاتی آزمایشی تمرین کنید

استفاده از حساب معاملاتی آزمایشی برای تمرین معاملات خود و اجرای انواع مختلف سفارشات می تواند به شما کمک کند تا مهارت ها و تجربه های مهمی کسب کنید. ارائه یک محیط معاملاتی شبیه سازی شده، بدون خطر از دست دادن سرمایه شما، راهی برای آزمایش استراتژی ها و اندازه گیری نتایج معاملات به معامله گران می دهد. یک حساب معاملاتی آزمایشی از یک محیط زنده تقلید می کند و قبل از ارتقا به یک حساب معاملاتی زنده، تجربه معاملات واقعی را به معامله گران ارائه می دهد.

نحوه استفاده از سفارشات برای مدیریت ریسک معاملاتی مانند یک حرفه ای

با IronFX بیشتر بیاموزید

صرف نظر از سطح تجربه شما، کسب ادامه تحصیل در فضای فارکس برای تبدیل شدن به یک معامله گر استراتژیک مهم است. یادگیری یک فرآیند مداوم است، به ویژه هنگامی که در یک بازار فوق العاده فعال و بی ثبات حرکت می کنید که همچنین دائما در حال تغییر است. مدرسه IronFX یک فضای آنلاین است که در آن معامله‌گران جهانی می‌توانند به منابع و ابزارهای مهم آموزشی فارکس برای بهبود استراتژی‌ها و نتایج معاملات خود دسترسی داشته باشند. را مدرسه IronFX بینش های استراتژیک تجارت را ارائه می دهد از طریق پادکست های نوآورانه، وبینارها و سمینارهای آموزشی، ویدیوهای تجاری، تقویم اقتصادی، اخبار مالی و اخبار بازار فعلی.

چرا IronFX Trader؟

IronFX یک کارگزار جهانی برنده جوایز استارائه 10 عدد پلتفرم های معاملاتی و بیش از 300 ابزار قابل معامله در چندین کلاس دارایی. این شامل فارکس، فلزات، سهام، شاخص ها، آتی و کالاها می شود. تیم اختصاصی و چند زبانه IronFX به بیش از 1.5 میلیون مشتری در بیش از 180 کشور در سراسر اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین خدمات ارائه می دهد. را کارگزار فارکس همچنین انواع حساب های متعددی را برای مطابقت با نیازهای کارگزاران مختلف و سبک های معاملاتی ارائه می دهد.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید