• خانه
  • وبلاگ
  • نتیجه کنگره ح‌ک‌چ در چین: تأثیر بر بازار

نتیجه کنگره ح‌ک‌چ در چین: تأثیر بر بازار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نتیجه کنگره ح‌ک‌چ در چین: تأثیر بر بازار


همه چیز در چین تا پایان کنگره حزب کمونیست چین در آخر هفته به حالت تعلیق درآمد. سپس سیل داده ها به راه افتاد و ما متوجه شدیم که چه چیزی توافق شده است. بازارها به وضوح نتیجه را دوست نداشتند، زیرا سهام چین به سطوحی سقوط کرد که از سال 2008 مشاهده نشده بود.

بنابراین چه اتفاقی افتاد و چه معنایی برای بازار گسترده‌تر دارد؟

اول، داده های کلیدی که در ابتدا قرار بود دوشنبه گذشته منتشر شوند، به طور غیرمنتظره ای به تعویق افتاد. مقامات محدودیت های کووید را به عنوان دلیل ذکر کردند و این داده ها سرانجام در پایان کنگره منتشر شد. برخی نگرانی‌ها در بازارها وجود داشت که تاخیر به این معنی است که داده‌ها کمتر از مطلوب هستند.

با این حال، به طور کلی، ارقام مالی کلیدی بالاتر از حد انتظار بودند، با تولید ناخالص داخلی سه ماهه 3.9٪ در مقایسه با 3.4٪ مورد انتظار. اما داده های ماه سپتامبر کمی ناامید کننده بود، با رشد خرده فروشی و تولید صنعتی، اما نه به آن سرعتی که انتظار می رفت. تراز تجاری ماه سپتامبر نیز بهتر از حد انتظار بود و واردات و صادرات بالاتر از حد انتظار بود. به طور کلی، داده ها چنین حرکت چشمگیری را در بازارها توضیح نمی دهند.

چه چیزی تغییر کرد؟

همانطور که انتظار می‌رفت، رئیس‌جمهور شی برای سومین دوره ریاست‌جمهوری چین به عنوان رئیس‌جمهور شی معرفی خواهد شد، که سابقه قبلی را شکست. اما این تغییرات در دفتر سیاسی و سایر دفاتر بود که توجه بازارها را به خود جلب کرد زیرا این حرکت ها به عنوان تحکیم قدرت در شی تلقی می شد. یکی از چهره‌های کلیدی نخست‌وزیر بود که با رهبر شانگهای جایگزین می‌شود که یکی از خشن‌ترین تعطیلی‌های سیاست صفر کووید را رهبری کرد.

هر دو نام خانوادگی دارند اما سیاست بسیار متفاوتی دارند. نخست وزیر فعلی لی کچیانگ طرفدار بازار در نظر گرفته می شود. در حالی که گمان می رود جانشین او، لی ژوانگ، این شغل را عمدتاً به دلیل وفاداری اش به شی به دست آورده است. نخست وزیر دومین عضو دفتر سیاسی است و مسئول اقتصاد و از همه مهمتر بازنگری در سیاست صفر کووید خواهد بود.

چه اتفاقی برای هنگ کنگ افتاد؟

رویداد بزرگ دیگری که در آخر هفته اتفاق افتاد به طور دقیق به کنگره مربوط نبود: گوانگژو حضور در مدرسه را پس از افزایش موارد کووید به حالت تعلیق درآورد. این اقدام امیدها را تقویت کرده است که سیاست کووید صفر پس از کنگره تغییر خواهد کرد. همچنین، گوانگژو از نظر استراتژیک در آن سوی مرز هنگ کنگ قرار دارد که در تلاش است تا محدودیت‌های کووید را کاهش دهد.

معاملات آتی جهانی هر چند اواخر روز یکشنبه با هضم معامله گران آنچه در چین اتفاق می افتد کاهش یافت، اما در اوایل روز دوشنبه دوباره با قیمت سبز شروع شد. در حالی که تحلیلگران حدس می زدند که تثبیت قدرت در اطراف شی، نگرانی های بالقوه ژئوپلیتیکی را برانگیخته است، داده های کلیدی چین در حد انتظار باقی ماند. تغییرات سیاست به خوبی تلگراف شد، بنابراین در خارج از کشور نتایج بعید است که مسیر کلی کالاها را تغییر دهد.

در عوض، امیدی برای تغییر جهت قابل توجهی به خصوص در مورد کووید و بازار مسکن وجود داشت. به طور معمول، با کاهش عدم اطمینان سیاسی، ماندن در مسیر بازارها را آرام می کند. ممکن است پس از اینکه سرمایه گذاران زمان لازم را برای هضم کامل وضعیت و چشم انداز داشته باشند، اصلاحاتی در بازارهای خاور دور رخ دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.