• خانه
  • وبلاگ
  • موضوعاتی که باید در فصل درآمدهای آینده مراقب آنها باشید

موضوعاتی که باید در فصل درآمدهای آینده مراقب آنها باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
موضوعاتی که باید در فصل درآمدهای آینده مراقب آنها باشید


امروز شروع غیر رسمی فصل درآمد سه ماهه چهارم است. در یک ماه و نیم آینده، تقریباً تمام شرکت های بورسی در جهان آخرین گزارش های درآمد خود را منتشر خواهند کرد. جای تعجب نیست که بازارها در این دوره کمی بی ثبات تر می شوند. و نه تنها در بازار سهام، زیرا روندهایی که شرکت های بزرگ مشاهده می کنند می تواند پیامدهای مهمی برای بازارهای ارز داشته باشد.

تحلیلگران قبلاً محاسبه کرده‌اند که برای بسیاری از شرکت‌ها، به ویژه شرکت‌های با سرمایه‌ی کلان، چه انتظاری می‌رود، که می‌تواند بازار ارز را نیز حرکت دهد. در حال حاضر برخی انتظارات در مورد اینکه چگونه این فصل درآمد می تواند بر بازارها تأثیر بگذارد و برخی موارد که می تواند باعث چرخش ناگهانی بازارها شود وجود دارد.

تورم در مقابل رشد

یکی از موضوعات اصلی فصل درآمدهای گذشته، و ممکن است اکنون تکرار شود، چیزی است که می توان آن را “درآمد ارواح” نامید. سپس شرکت رشد فروش را گزارش می دهد، اما حجم کمتری دارد. که به نوبه خود به معنای افزایش سود اسمی است، اما شرکت در واقع درآمد کمتری دارد.

این به این دلیل است که وقتی شرکت ها قیمت ها را افزایش می دهند، درآمد آنها افزایش می یابد. اما اگر این بخشی از تورم باشد، ممکن است حجم واقعی فروش کاهش یابد. این بدان معناست که بدون تورم، فروش آنها در واقع کاهش یافته است. این یک علامت بد برای یک شرکت است، حتی اگر روی کاغذ خوب به نظر برسد. و اگر سود سریعتر از تورم افزایش نیابد، ارزش واقعی شرکت کاهش یافته است. بنابراین، بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند درآمدهای بالاتری داشته باشند، اما سهام ضعیف عمل می‌کند و بازارها به سمت پناهگاه‌های امن می‌روند.

ظهور شرکت های زامبی

طبق یک مطالعه اخیر، تعداد شرکت های زامبی به بالاترین حد خود رسیده است. شرکت زامبی زمانی است که سودی که شرکت باید بابت بدهی خود بپردازد بیشتر از سود باشد. این بدان معناست که او نمی تواند بدهی خود را بپردازد و حتی ممکن است مجبور شود بدهی بیشتری را فقط برای پرداخت بدهی های خود بپذیرد.

طبیعتاً با افزایش هزینه استقراض در سال گذشته، میزان سودی که شرکت ها باید بابت بدهی پرداخت می کردند نیز افزایش یافته است. این به طور قابل توجهی سودآوری آنها را کاهش داد و به طور بالقوه آنها را در مسیر ورشکستگی قرار داد. از آنجایی که این شرکت ها به سرمایه گذاری های پرریسک تبدیل می شوند، باید نرخ های بهره بالاتری برای جذب سرمایه گذاران بپردازند و یک چرخه معیوب ایجاد کنند. همچنین ریسک را در بازار افزایش می دهد و مردم را تشویق می کند تا به پناهگاه های امنی مانند طلا، ین و ارز سوئیس روی آورند.

تغییر تقاضای کاربر

بانک های بزرگ و خرده فروشان ارتباط مستقیمی با آنچه مصرف کنندگان می خرند و رفتار آنها دارند. با شروع تورم، انتظار می رود مردم کمتر هزینه کنند. این احتمالاً در شماره کارت های اعتباری گزارش شده توسط بانک های بزرگ منعکس خواهد شد. اگر اقتصاد در حال کند شدن باشد، خرده فروشان عمده شاهد کاهش حجم فروش خواهند بود (که نباید با فروش اشتباه شود، همانطور که در بالا ذکر شد، به دلیل تورم).

شرکت‌های لجستیکی مانند FedEx می‌توانند تاثیر زیادی بر بازار داشته باشند زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال سنجش مسائل زنجیره تامین و همچنین انعطاف‌پذیری تقاضا هستند. اگر UPS، Royal Mail و غیره گزارش رشد ارگانیک جامد و افزایش حجم بسته، این ممکن است به سرمایه گذاران اطمینان دهد که اقتصاد می تواند از رکود جلوگیری کند. اما اگر شرکت‌های لجستیکی در آینده نزدیک شاهد کاهش فروش باشند، می‌تواند نشانه دیگری از نزدیک شدن رکود باشد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده