معاملات ارز واقعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معاملات ارز واقعی


بازار معاملات ارز یا ارزهای خارجی به عنوان تجارت ارز یا تجارت ارز خارجی یا FX شناخته می شود. بزرگترین بازار در جهان، فارکس، و آنچه در آن اتفاق می افتد، بر زندگی روزمره واقعی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، حرکات غیرقابل پیش‌بینی قیمت، کاهش ارزش یک ارز یا افزایش ارزش یک ارز دیگر می‌تواند بر قیمت کالاهای روزمره تأثیر بگذارد، واردات یا صادرات را ارزان‌تر کند و بر قدرت خرید مصرف‌کنندگان تأثیر بگذارد. پول واقعاً دنیا را می چرخاند و تأثیر قابل توجهی بر زندگی ما دارد.

معاملات ارز واقعی

تجارت فارکس چیست؟

معامله گران فارکس معمولاً با یک کارگزار فارکس CFD یا کارگزاران فارکس که شهرت زیادی در صنعت ایجاد کرده اند ثبت نام می کنند. بسیاری از کارگزاران و معامله گران فارکس آنلاین باید یکی را انتخاب کنند که تمام منابع و ابزارهای مورد نیاز آنها را فراهم کند یا آنها را ضروری می دانند و یکی را انتخاب کنند که بتواند خدماتی را به کشورشان ارائه دهد. کارگزاران آنلاین معتبر فارکس تمام اطلاعات مورد نیاز برای افتتاح حساب و تجارت با آنها را در وب سایت های خود ارائه می دهند و معمولاً پشتیبانی مشتری را ارائه می دهند که می تواند به معامله گران در مورد تمام سؤالات آنها کمک کند.

بازار ارز یک بازار جهانی است که به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته برای معاملات ارز باز است. تمام معاملات ارز در خارج از بورس (OTC) است، به این معنی که هیچ صرافی فیزیکی وجود ندارد و بازار توسط یک شبکه جهانی از بانک ها و سایر سازمان های مالی تنظیم می شود.

معامله گران نهادی، از جمله کسانی که توسط بانک ها، مدیران صندوق ها و سازمان های چند ملیتی استخدام می شوند، عمده ترین معامله گران بزرگ در بازار ارز هستند. این معامله‌گران در برابر نوسانات بالقوه نرخ ارز سفته‌بازی می‌کنند یا از آنها محافظت می‌کنند. آنها در واقع خودشان ارزها را نمی خرند تا صاحب آنها شوند.

اگر یک معامله گر فارکس باور داشته باشد که ارزش دلار افزایش می یابد و او می تواند CFD های پوندی بیشتری در آینده بخرد، می تواند CFD های دلاری بخرد (و CFD های پوندی بفروشد).

نحوه معامله ارزها

به هر ارز یک کد سه حرفی اختصاص داده می شود. بنابراین دلار آمریکا دارای کد USD و پوند GBP است. اگرچه بیش از 170 ارز دیگر در جهان وجود دارد، اما دلار آمریکا یا همان دلار آمریکا که توسط معامله گران ارز نیز شناخته می شود، در اکثر معاملات ارزی استفاده می شود. یورو دومین ارز پرطرفدار در بازار ارز است.

سایر ارزهای رایج عبارتند از: ین ژاپن (JPY)، پوند بریتانیا (GBP)، دلار استرالیا (AUD)، دلار کانادا (CAD)، دلار نیوزلند (NZD)، و فرانک سوئیس (CHF).

هنگامی که معامله گران در فارکس معامله می کنند، همیشه CFD ها را بر روی جفت ارز می خرند یا می فروشند. جفت ارزهای اصلی یا عمده، جزئی و عجیب و غریب وجود دارد. جفت ارزهای اصلی شامل USD و هفت جفت ارز زیر هستند:

یورو/دلار آمریکا

USD/JPY

GBP/USD

AUD/USD

USD/CAD

USD/CHF

NZD/USD

معاملات ارز واقعی

جفت ارز در معاملات فارکس

هر جفت ارز آخرین نرخ مبادله هر دو ارز را نشان می دهد. با استفاده از GBP/USD یا نرخ مبادله پوند به دلار به عنوان مثال، در اینجا نحوه خواندن این جفت نشان داده شده است. واحد پول سمت چپ (پوند) ارز پایه است. واحد پول سمت راست (دلار آمریکا) ارز مظنه است.

با محاسبه نرخ مبادله ای، می توانید تعیین کنید که برای خرید یک واحد ارز پایه، چه مقدار از ارز مظنه شده مورد نیاز است. در نتیجه، ارز مظنه بسته به بازار و میزان خرید 1 واحد ارز پایه متفاوت است. ارز پایه همیشه 1 واحد بیان می شود. اگر نرخ مبادله GBP/USD 1.08 باشد، به این معنی است که 1 پوند، 1.08 دلار خواهد خرید (یا برای خرید 1 پوند، 1.08 دلار هزینه خواهد داشت).

اگر نرخ مبادله پوند/دلار آمریکا افزایش یابد، به این معنی است که یک پوند دلار بیشتری می‌خرد و نشان می‌دهد که ارزش ارز پایه نسبت به ارز مظنه‌شده افزایش یافته است.

از سوی دیگر، اگر نرخ ارز کاهش یابد، ارزش ارز پایه نیز کاهش می یابد.

در هر جفت ارز ابتدا ارز پایه و در مرحله دوم ارز مظنه نمایش داده می شود.

چگونه تجارت آنلاین فارکس را شروع کنیم

بیشتر معاملات فارکس تنها با هدف استفاده از نوسانات قیمت با حدس و گمان در مورد افزایش یا کاهش ارزش یک ارز خاص انجام می شود. اگر تاجری باور داشته باشد که ارز افزایش پیدا می کند، آن را می خرد و اگر معتقد است که سقوط می کند، آن را می فروشد. برای درک نحوه عملکرد بازار و اینکه بتوانید با اطمینان در مورد تغییر ارزش ارز حدس و گمان بزنید، خوب است در مورد ارزها مطالعه کنید و تقویم اقتصادی را به دقت دنبال کنید. با آگاهی از تمام اخبار و رویدادهایی که بازار را به حرکت در می آورند، می توانید در محدوده های معقول پیش بینی کنید که ارزش یک ارز بالا می رود یا کاهش می یابد. به عنوان مثال، زمانی که احساسات بازار جهانی ضعیف است و معامله گران تمایل دارند از ارزهای پرخطر اجتناب کنند، معمولا CFD های دلاری ایمن می خرند. در دوره‌های عدم اطمینان سیاسی و نگرانی‌های اقتصادی جهانی، دلار و ین ژاپن تمایل به تقویت دارند زیرا هر دو ارزهای امنی هستند.

معاملات فارکس در بازارهای لحظه ای، آتی و آتی

بازار نقدی اصلی ترین بازار ارز است که در آن CFD های جفت ارز بر اساس عرضه و تقاضا در زمان واقعی مبادله می شوند.

بازار آتی به بازاری اطلاق می شود که با قراردادهای آتی برای خرید یا فروش CFD با مقدار ثابت ارز با نرخ ارز مشخص در آینده سر و کار دارد.

بازار فوروارد به بازاری اطلاق می شود که با قراردادهای حمل و نقل کالا سروکار دارد. قراردادهای فوروارد را می توان برای پوشش ریسک و سفته بازی استفاده کرد، اما می توان آنها را با نیازهای مشتری تنظیم کرد.

بیایید در فارکس صحبت کنیم: چند اصطلاح مفید

اگر قصد دارید تجارت فارکس را شروع کنید، باید زبان را یاد بگیرید یا حداقل با برخی اصطلاحات اولیه شروع کنید.

پیپ

Pips که مخفف درصد در پیپ است، نشان دهنده کوچکترین تغییرات قیمتی است که می تواند در یک جفت ارز رخ دهد. یک پیپ برابر با 0.0001 است زیرا نرخ های ارز حداقل با چهار رقم اعشار نقل شده است.

Bid-Ask گسترش یافت

بیشترین مبلغی که خریداران مایل به پرداخت برای یک ارز هستند، قیمت پیشنهادی است و کمترین مبلغی که فروشندگان می فروشند، قیمت درخواستی است. این دو عامل تعیین کننده نرخ ارز هستند. اسپرد پیشنهاد و تقاضا تفاوت بین این دو مقدار و قیمتی است که معامله با آن انجام می شود.

زیاد

مقدار زیادی تعداد استاندارد شده واحدهای دارایی است، در مورد ما یک ارز، که معامله می شود.

چه چیزی بر قیمت ارز تاثیر می گذارد؟

هنگام معامله در فارکس، باید از نیروهای بازار و عواملی که باعث افزایش قیمت ارز می شوند، آگاه باشید. قیمت ارز تحت تأثیر عرضه و تقاضای فروشندگان و خریداران است، بلکه تحت تأثیر تصمیمات بانک مرکزی و جلسات سیاستگذاری، رویدادهای ژئوپلیتیکی و داده های کلان اقتصادی است که نشان می دهد اقتصاد یک کشور چقدر خوب است.

معامله‌گران معمولاً با داده‌های بازار و اعلامیه‌های اقتصادی هماهنگ هستند و همیشه بازارهای مالی، سیاست‌ها و رویدادهای مهمی را که می‌توانند باعث افزایش یا کاهش شدید ارزها شوند، زیر نظر دارند.

اهرم در معاملات فارکس

هنگام معامله ارز از طریق CFD، معامله گران می توانند از اهرمی استفاده کنند که می تواند سود و زیان شما را چند برابر کند. معامله گران باید از اهرم و میزان استفاده از آن آگاه باشند، به خصوص زمانی که تازه شروع به معامله می کنند. هنگامی که قیمت ارز به شدت افزایش یا کاهش می یابد، معامله گران می توانند چندین معامله را با استفاده از اهرم انجام دهند و سود بالقوه را هدف قرار دهند. با این حال، از آنجایی که بازار غیرقابل پیش بینی است و ارزها می توانند کاهش یا افزایش یابند، خیلی یا خیلی کم، معامله گران باید مراقب باشند و یک برنامه مدیریت ریسک داشته باشند.

چرا تجارت فارکس اهمیت دارد؟

اگر به تجارت فارکس علاقه دارید و می خواهید آن را امتحان کنید، باید مطمئن شوید که بازار مناسب شماست و زمان و بودجه لازم برای کشف آن را دارید.

در اینجا برخی از دلایلی که توسط معامله گران برای جذابیت تجارت فارکس برای آنها ارائه شده است:

  • این یک بازار بزرگ و جهانی است که روزانه تریلیون ها دلار مبادله می شود
  • حساب های آزمایشی رایگان
  • کم هزینه
  • قدرت نفوذ
  • نقدینگی بالا
  • نوسانی که می تواند فرصت های معاملاتی را فراهم کند
  • فن آوری های مدرن و پلت فرم های تجاری خوب

علاوه بر این، کارگزاران شناخته شده و قابل اعتماد طیف گسترده ای از محتوای آموزشی از جمله وبینارها، مقالات سفارشی فارکس و تحقیقات را برای تمام سطوح معامله گران و موارد دیگر ارائه می دهند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، به وب‌سایت IronFX بروید و Trading School و سایر منابع آن را بررسی کنید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است

اشتراک گذاری:

معاملات ارز واقعی
معاملات ارز واقعی