• خانه
  • وبلاگ
  • مشاغل کانادایی: آیا BOC مجدداً متوقف می شود؟

مشاغل کانادایی: آیا BOC مجدداً متوقف می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مشاغل کانادایی: آیا BOC مجدداً متوقف می شود؟


آمار مشاغل کانادایی معمولا تحت الشعاع داده های NFP ایالات متحده قرار می گیرد که در همان زمان منتشر می شود. اما با توجه به شرایطی که اخیراً در کانادا اتفاق افتاده است، داده های اشتغال می تواند انتظارات برای BOC را متزلزل کند. ماه اخیراً ضعیف شده است زیرا معامله گران بیشتری معتقدند که افزایش اخیر BOC یکباره خواهد بود.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

افزایش غیرمنتظره BOC در ماه گذشته پس از افزایش تورم، از دلار کانادا حمایت کرد. اما از آن زمان، داده های اقتصادی تصویر متفاوتی را ترسیم کرده اند. قیمت‌های پایین‌تر نفت خام علی‌رغم کاهش‌های عربستان سعودی و صادرات کندتر از روسیه نیز در چند هفته گذشته کار خود را برای تضعیف نفت خام انجام داده‌اند. تعداد مشاغل ضعیف تر از حد انتظار می تواند این روند را تسریع کند.

زمینه مهم

BOC تا حدودی به دلیل نگرانی از اینکه تورم می تواند یک اثر “سطح دوم” داشته باشد، نرخ ها را افزایش داد. سپس افزایش قیمت مصرف کننده شروع به افزایش هزینه های نیروی کار می کند. اگر بازار کار تنگ بماند، آنگاه این می‌تواند یک مشکل دائمی برای BOC باشد. اما اگر کل اشتغال کاهش یابد و نرخ بیکاری افزایش یابد، ممکن است BOC تحت فشار کمتری قرار گیرد. سایر شاخص‌های پیشرو نشان می‌دهند که اقتصاد در حال پراکندگی است که می‌تواند فشارهای تورمی را نیز کاهش دهد. این شامل تولید ناخالص داخلی آوریل است که در مقایسه با رشد انتظاری 0.2 درصد ثابت گزارش شده است. PMI تولید در ماه ژوئن نیز از 49.0 قبلی به 48.8 کاهش یافت. فردا Icey PMI که بیشتر دنبال می شود منتشر می شود که انتظار می رود همچنان در حال گسترش باشد اما از 53.5 قبلی به طور قابل توجهی به 52.3 کاهش یابد.

آنچه داده ها می گویند

هفته گذشته، CPI برای ماه می دقیقاً مطابق انتظار بود و نرخ سالانه از 4.4 درصد قبلی به 3.4 درصد کاهش یافت. این معیار که توسط BOC برای تصمیمات سیاستی خود به دقت تحت نظر بود، در واقع کمتر از انتظارات با 3.9 درصد بود، در مقایسه با انتظار 4.0 درصد و کمتر از 4.2 درصد گزارش شده قبلی. به نظر می رسد این روند نشان می دهد که فشارهای تورمی در حال کاهش است و به بانک مرکزی آمریکا دلیلی برای نگه داشتن نرخ ها می دهد.

انتظارات اجماع این است که تعداد مشاغل نیز با این برآورد مطابقت داشته باشد. پیش بینی می شود نرخ بیکاری به 5.4 درصد برسد از 5.2 درصد قبلی، این تصور که بازار تحت فشار است را کاهش داد. اگرچه انتظار می رود سطح مشارکت با یک اعشار کاهش یابد. پیش بینی می شود حدود 10000 شغل از بین برود. در مقایسه با -17.3K گزارش شده در آوریل.

یک چشم انداز بالقوه

مگر اینکه تعداد مشاغل به طور قابل توجهی بالاتر از حد انتظار باشد، می توان تایید کرد که BOC در جلسه بعدی از بازار خارج می شود. این بدان معنی است که لونی می تواند بیشتر تحت تأثیر قیمت نفت خام قرار گیرد.

چند روز پیش، عربستان سعودی اعلام کرد که کاهش تولید نفت خام خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز برای یک ماه دیگر تمدید می کند. قیمت نفت برای مدت کوتاهی افزایش یافت. اما کمتر از سه روز بعد، دستاوردها از بین رفت. به نظر می رسد که بازارها به دلیل کاهش رشد اقتصادی جهانی، در کاهش پیش بینی شده تقاضا قیمت گذاری کنند. این می تواند فشار نزولی بیشتری بر دلار کانادا ایجاد کند.

استراتژی خود را در مورد چگونگی تست کنید

باز کردن یک حساب زنده