مزایا و معایب معامله CFD در سهام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایا و معایب معامله CFD در سهام


مزایا و معایب تجارت آنلاین سهام CFD

بسیاری از معامله گران اغلب از خود می پرسند که چه تفاوت هایی بین معاملات CFD در سهام و معاملات سهام وجود دارد. اگرچه این دو مشابه هستند، اما تفاوت های مهمی نیز وجود دارد. معاملات سهام شامل خرید و فروش سهام شرکت ها برای کسب درآمد از تغییرات روزانه قیمت است. معامله گران با مشاهده نوسانات کوتاه مدت قیمت برخی از سهام، اقدام به خرید پایین و فروش بالا می کنند. برخلاف سرمایه گذاران سنتی بازار سهام که تمایل دارند در بلندمدت در آن حضور داشته باشند، معامله گران کوتاه مدت سهام بر روی سودهای سریع تمرکز می کنند.

از سوی دیگر، وقتی سهام را از طریق CFD یا قراردادهای مابه‌التفاوت معامله می‌کنید، معامله‌گر هرگز در واقع مالک دارایی پایه، در این مورد سهام شرکت نیست.

مزایا و معایب معامله CFD در سهام

CFD ها چیست؟

برای کسانی از شما که در مورد CFD ها یا معاملات آنلاین سهام و اینکه معاملات CFD چیست مطمئن نیستید، به طور مختصر این مفهوم را توضیح خواهیم داد.

قراردادهای مابه التفاوت (CFD) قراردادهایی بین یک کارگزار و یک معامله گر برای خرید تفاوت در قیمت یک دارایی از زمان گشایش قرارداد تا زمان بسته شدن آن است. معامله CFD ها بر روی دارایی های مختلف بدون داشتن مالکیت واقعی امکان پذیر است. شما صرفاً در مورد حرکت قیمت دارایی گمانه زنی می کنید.

CFD های سهام چیست؟

وقتی در مورد CFD های سهام یا سهام صحبت می کنیم، منظور CFD هایی است که بر روی سهام شرکت های سهامی عام معامله می کنند.

CFD های سهام ارزش سهام یک شرکت را ردیابی می کنند، بنابراین وقتی یک موقعیت را باز می کنید، تفاوت قیمت سهام شرکت را از زمان باز کردن تا زمان بسته شدن قرارداد معامله می کنید.

CFD های سهام کاملاً متفاوت از سهام شرکت های تجاری هستند و در قسمت های بعدی به مزایا و معایب معاملات CFD سهام می پردازیم.

مزایا و معایب معامله CFD در سهام

قدرت نفوذ

یکی از ویژگی های کلیدی معاملات آنلاین سهام CFD و عنصر ضروری برای بسیاری از معامله گرانی که برای معامله CFD انتخاب می کنند، توانایی معامله با استفاده از اهرم است.

از آنجایی که CFD ها محصولات اهرمی هستند، معامله گران می توانند موقعیت های بزرگ تری را نسبت به آنچه در غیر این صورت می توانستند باز کنند، زیرا آنها می توانند با مارجین معامله کنند و نیازی به واریز ارزش کامل معامله ندارند. یک معامله گر باید درصدی از ارزش موقعیت را که به عنوان مارجین شناخته می شود، برای باز کردن یک موقعیت اهرمی سپرده گذاری کند.

اهرم می تواند برای یک معامله گر بسیار مفید باشد. معامله گران می توانند دسترسی خود را به موقعیت های بزرگتر افزایش دهند و سرمایه را برای انجام معاملات بیشتر آزاد کنند. زمانی که بازار به نفع آنها تغییر کند، از سود بیشتری بهره مند خواهند شد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که در حالی که اهرم توانایی افزایش سود را دارد، در صورت حرکت بازار علیه شما، می تواند ضرر را نیز افزایش دهد. در نتیجه، با در نظر گرفتن این موضوع، اهرم باید همیشه با دقت مورد استفاده قرار گیرد.

لوریج این پتانسیل را دارد که سود و زیان را به طور مساوی افزایش دهد، بنابراین خطر از دست دادن پول بیشتر از آنچه در معامله می گذارید وجود دارد. با توجه به این موضوع، مدیریت ریسک به طور مناسب، از جمله معاملات همیشه با توقف ضرر، حیاتی است.

تفاوت های کلیدی بین معاملات آنلاین سهام و معاملات سهام CFD

علاوه بر آنچه قبلاً ذکر کردیم، تعدادی تفاوت مهم بین CFD و معاملات سهام وجود دارد. این تفاوت ها همراه با مزایا و معایب معامله CFD در سهام در این بخش مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مزایای تجارت آنلاین سهام CFD

بیایید به برخی از مزایای اضافی استفاده از CFD به جای سهام نگاه کنیم.

در مورد فروش کوتاه مدت، شما نیازی به تولید دارایی پایه ندارید، زیرا CFD ها می توانند هم بلند مدت و هم کوتاه مدت معامله شوند. توانایی سفته‌بازی در مورد افزایش و کاهش قیمت سهام یکی از ویژگی‌های CFD‌های سهام است که آن‌ها را برای معامله‌گران بسیار جذاب می‌کند.

به عنوان مثال، در صورت فاش شدن اخباری که به نظر شما تأثیر منفی بر قیمت سهام یک شرکت خاص خواهد داشت، می توانید از CFD ها برای ایجاد یک موقعیت فروش استفاده کنید. در صورتی که حق با شما باشد و قیمت سهام آن شرکت کاهش یابد، از کاهش قیمت سود خواهید برد.

مزایا و معایب معامله CFD در سهام

معایب معامله CFD در سهام

تجارت آنلاین سهام با اهرم CFD می تواند ابزار مفیدی باشد همانطور که قبلاً گفته شد. با این حال، اگر یک معامله CFD سهم اهرمی یک شبه باز بماند، کارگزار سود دریافت می کند. زیرا وقتی با اهرم معامله می کنید، کارگزار اساساً پول شما را برای ایجاد موقعیت بزرگتر قرض می کند.

کارمزد «سوآپ» همان چیزی است که ما به این هزینه می گوییم. نرخ توسط کارگزار شما تعیین می شود و معمولاً بر اساس ارزش کامل بازار موقعیت باز است.

البته اگر با پول خود سهام بخرید مشمول این کارمزد نخواهید شد. این بدان معناست که استفاده از CFD بر روی سهام، در صورتی که بخواهید سهام بخرید تا آنها را برای مدت زمان طولانی‌تری نگهداری کنید، کارمزد بالایی را به همراه خواهد داشت.

از آنجایی که سهام شرکت اصلی در واقع مالکیت ندارد، این یکی دیگر از معایب عمده تجارت CFD بر روی سهام است. در بیشتر موارد، سهامداران یک شرکت دارای امتیازات اضافی هستند، مانند توانایی رای دادن در زمانی که تصمیمات مهم توسط شرکت گرفته می شود. به دلیل نداشتن وضعیت سهامدار، معامله گرانی که CFD بر روی سهام معامله می کنند، از این مزیت برخوردار نیستند.

معاملات CFD کوتاه مدت است یا بلند مدت؟

هنگام بررسی معاملات آنلاین سهام CFD یا صرفاً معاملات سهام، معامله گران اغلب بر اساس اینکه می خواهند کوتاه مدت یا بلند مدت معامله کنند، انتخاب می کنند. CFD ها برای بلند مدت مناسب در نظر گرفته نمی شوند.

معامله گران معمولاً CFD ها را منحصراً به عنوان ابزار معاملاتی کوتاه مدت در نظر می گیرند، زیرا در صورت نگهداری طولانی مدت هزینه های قابل توجهی را متحمل می شوند.

هنگام مقایسه CFD در سهام در مقابل سهام برای سرمایه گذاری، می توان نتیجه گرفت که سهام برای سرمایه گذاری های بلندمدت به دلیل معایب CFD هایی که در بالا ذکر شد، ارجحیت دارند.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله، درک بهتری از تفاوت های اصلی CFD و معاملات سهام داشته باشید. در حالی که هر دو روش معامله دارای مزایا و معایب خود هستند، توجه به این نکته مهم است که نسل جوان معامله‌گران تجارت CFD را ترجیح می‌دهند زیرا می‌توانند فوراً با هزینه‌های کمتر به بازارها دسترسی پیدا کنند. CFD ها روش مدرن و راحت تری برای تجارت ارائه می دهند و به ویژه پس از همه گیری محبوبیت پیدا کرده اند.

بهترین پلتفرم معاملات سهام

هنگامی که مبتدیان می پرسند بهترین پلت فرم معاملات روزانه برای مبتدیان چیست یا بهترین پلت فرم معاملات آنلاین برای خرید CFD سهام چیست، پاسخ ساده MT4 است. متاتریدر 4 استاندارد و محبوب ترین پلت فرم معاملاتی برای معاملات آنلاین سهام با CFD یا هر CFD دیگری است. دسترسی سریع و ایمن به بازارهای مالی را فراهم می کند و در عین حال طیف وسیعی از ابزارهای پیشرفته و ویژگی های مفید را برای کمک به شما در تجارت شما ارائه می دهد. MetaTrader WebTrader همچنین یک راه عالی برای دسترسی فوری به بازارها بدون نیاز به دانلود چیزی در دستگاه شما است.

مزایا و معایب معامله CFD در سهام

معاملات CFD در سهام با IronFX

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر می‌خواهید تجارت را شروع کنید، IronFX طیف گسترده‌ای از حساب‌ها و همچنین یک حساب آزمایشی را برای تمرین قبل از ورود به بازار واقعی ارائه می‌دهد. با طیف گسترده ای از ابزارها و شرایط معاملاتی برتر، IronFX برترین کارگزار انتخابی برای بیش از 1.5 میلیون معامله گر است.

علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت هستید؟

در IronFX ما میزبان وبینارهای منظمی هستیم که طیف گسترده ای از موضوعات تجاری را پوشش می دهد. تلویزیون زنده ما همچنین آخرین بینش های بازار را از تحلیلگران ما در اختیار معامله گران قرار می دهد. این جلسات زنده توسط کارشناسان تجارت هدایت می شوند و کاملا رایگان هستند!

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

مزایا و معایب معامله CFD در سهام
مزایا و معایب معامله CFD در سهام