مزایا و معایب معامله CFD در سهام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایا و معایب معامله CFD در سهام


معامله گران اغلب می پرسند که چه تفاوت هایی بین معاملات CFD در سهام و معاملات سهام وجود دارد.

معاملات سهام شامل خرید و فروش سهام شرکت برای کسب درآمد از تغییرات روزانه قیمت است. معامله گران نوسانات کوتاه مدت قیمت برخی از سهام را تماشا می کنند و سپس سعی می کنند با تمرکز بر سودهای سریع، پایین بخرند و بالا بفروشند.

وقتی سهام را با استفاده از CFD (قراردادهایی برای تفاوت) معامله می‌کنید، معامله‌گر هرگز مالک دارایی پایه، به عنوان مثال سهام شرکت نیست.

CFD ها چیست؟

CFD ها قراردادهایی بین یک کارگزار و یک معامله گر برای خرید مابه التفاوت قیمت یک دارایی از زمان گشایش قرارداد تا زمان بسته شدن آن هستند. شما می توانید CFD ها را بر روی دارایی های مختلف بدون داشتن آنها معامله کنید. شما صرفاً در مورد حرکت قیمت دارایی گمانه زنی می کنید.

CFD های سهام چیست؟

CFD های موجود در سهام یا سهام CFD هایی هستند که بر روی سهام شرکت های سهامی عام معامله می شوند. CFD های سهام ارزش سهام یک شرکت را ردیابی می کنند، بنابراین وقتی یک موقعیت را باز می کنید، تفاوت قیمت سهام شرکت را از زمان باز شدن قرارداد تا زمان بسته شدن قرارداد معامله می کنید.

قدرت نفوذ

یکی از ویژگی های کلیدی معاملات آنلاین سهام CFD استفاده از اهرم است.

از آنجایی که CFD ها محصولات اهرمی هستند، معامله گران می توانند موقعیت های بزرگ تری را باز کنند زیرا می توانند با مارجین معامله کنند و نیازی به واریز ارزش کامل معامله ندارند. یک معامله گر باید درصدی از ارزش موقعیت (حاشیه) را برای باز کردن یک موقعیت اهرمی سپرده گذاری کند.

اهرم می تواند به معامله گران کمک کند تا دسترسی خود را به موقعیت های بزرگتر افزایش دهند و سرمایه را برای معاملات بیشتر آزاد کنند. زمانی که بازار به نفع آنها تغییر کند، از سود بیشتری بهره مند خواهند شد. اگر بازار بر خلاف معامله گر حرکت کند، اهرم می تواند زیان را افزایش دهد. بنابراین، مراقب باشید که ریسک خود را به درستی مدیریت کنید و همیشه با توقف ضرر معامله کنید.

مزایا و معایب معامله CFD در سهام

تفاوت های کلیدی بین معاملات آنلاین سهام و معاملات سهام CFD

تفاوت های متعددی بین CFD ها و معاملات سهام وجود دارد. ما آنها را همراه با مزایا و معایب معامله CFD در سهام بررسی خواهیم کرد.

مزایای تجارت آنلاین سهام CFD

در صورت فروش کوتاه مدت، نیازی به تولید دارایی پایه ندارید، زیرا CFD ها می توانند هم بلند مدت و هم کوتاه مدت معامله شوند. توانایی سفته‌بازی در مورد افزایش و کاهش قیمت سهام چیزی است که CFD روی سهام را برای معامله‌گران جذاب می‌کند.

معایب معامله CFD در سهام

هنگامی که یک معامله CFD سهم اهرمی یک شبه باز می ماند، کارگزار سود را دریافت می کند. این به این دلیل است که وقتی با اهرم معامله می کنید، کارگزار اساساً پول شما را برای ایجاد موقعیت بزرگتر قرض می کند. کارمزد «سوآپ» همان چیزی است که ما به این هزینه می گوییم. نرخ توسط کارگزار شما تعیین می شود و معمولاً بر اساس ارزش کامل بازار موقعیت باز است.

یکی دیگر از معایب این است که معامله گران CFD سهام از امتیازات مشابه سهامداران شرکت برخوردار نیستند، به عنوان مثال از حق رای در تصمیمات تجاری. این به این دلیل است که آنها مالک سهام شرکت اصلی نیستند.

بهترین پلت فرم معاملات سهام چیست؟

پاسخ ساده MT4 (MetaTrader 4) است، یک پلت فرم معاملاتی محبوب برای تجارت آنلاین سهام با CFD یا هر CFD دیگر. MT4 WebTrader دسترسی سریع و ایمن به بازار را بدون نیاز به دانلود برنامه ارائه می دهد.

معاملات CFD در سهام با IronFX IronFX طیف گسترده ای از حساب ها را ارائه می دهد، از جمله یک حساب آزمایشی برای تمرین تجارت قبل از ورود به بازار واقعی. این کارگزار انتخابی پیشرو برای بیش از 1.5 میلیون معامله گر است.