مزایا و معایب تجارت خودکار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایا و معایب تجارت خودکار


مشاوران متخصص (EA) برنامه های خودکاری هستند که بر روی پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 (MT4) یا متاتریدر 5 (MT5) اجرا می شوند. آنها الگوریتم هایی هستند که می توانند برای نظارت و تجارت بازارهای مالی مورد استفاده قرار گیرند. بر اساس پارامترهایی که انتخاب می کنید، EA ها می توانند معاملات بالقوه را جستجو و شناسایی کرده و اعلان ارسال کنند. آنها همچنین می توانند یک موقعیت را بر اساس شرایط از پیش تعیین شده، مانند توقف یا توقف، باز و بسته کنند. EA ها برای نظارت بر بازارها از طرف شما و اطلاع رسانی از فرصت های تجاری بالقوه ایده آل هستند. آنها همچنین می توانند روزانه چندین موقعیت را بدون نیاز به دخالت انسانی مدیریت کنند.

EA ها را می توان برای تجارت هر بازاری استفاده کرد MT4اگرچه معمولاً توسط معامله گران فارکس استفاده می شود.

مزایا و معایب تجارت خودکار

مشاوران متخصص چگونه کار می کنند؟

EA به معامله گران اجازه می دهد تا فرصت ها را شناسایی کرده و موقعیت ها را بر اساس قوانین از پیش تعریف شده مانند قوانین بله/خیر باز و بسته کنند. معامله گران می توانند با استفاده از یک زبان برنامه نویسی به نام MQL4 یک EA ایجاد کنند یا یک زبان آماده وارد کنند.

ترکیب قوانین در یک مدل ریاضی به مشاوران متخصص اجازه می دهد تا استراتژی های معاملاتی پیچیده ای را اجرا کرده و بر اساس آنها عمل کنند. به عنوان مثال، یک EA ساده می‌تواند بازار را زیر نظر داشته باشد و زمانی که شرایط مشخصی در رابطه با یک معامله بالقوه برآورده می‌شود، یک اعلان برای معامله‌گر ارسال کند. به عنوان مثال، اگر به یک جفت ارز خاص علاقه مند هستید، EA شما می تواند برنامه ریزی شود تا آن را نظارت کند و زمانی که جفت ارز به یک سطح خاص رسید به شما اطلاع دهد. همچنین می‌توانید EA را طوری برنامه‌ریزی کنید که بر اساس فرصت‌ها و همچنین سایر اقدامات بسته به پیچیدگی EA شما عمل کند.

مزایای مشاوران متخصص

پاسخ سریع زمان خواهد بود. یک سیستم خودکار مانند EA در زمان معامله گران صرفه جویی می کند و برای معاملات بدون احساس ایده آل است زیرا اقدامات بدون احساس را انجام می دهد. انعطاف‌پذیری، آزمون‌های برگشتی و مقرون به صرفه بودن چند دلیل دیگر برای جذابیت EA هستند.

در حالی که آنها از مزایای مهم هر یک هستند سیستم معاملاتی خودکارEA ها می توانند چالش هایی ایجاد کنند.

مزایا و معایب تجارت خودکار

معایب مشاوران متخصص

خوب، بسیاری ممکن است مزایای EAs را ستایش کنند، اما تجارت خودکار یک دستورالعمل ساده برای موفقیت نیست. مانند هر چیز دیگری، عامل انسانی ضروری است و یک ربات هرگز نمی تواند به عظمت بهترین مدیران صندوق در جهان دست یابد. اگر می خواهید از EA استفاده کنید، مطمئن شوید که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. خودت تحقیق کن و بفهمی که هزینه ی تهیه ی خوب چقدره.

ممکن است EA شما به اندازه کافی پیچیده باشد که بتواند اعمال خاصی را انجام دهد، اما این بدان معنا نیست که خطاناپذیر یا قابل مقایسه با یک معامله گر انسان اندیش است! به همین دلیل، لطفاً به یاد داشته باشید که EA شما می تواند به شما کمک کند تأثیر عاطفی بر معاملات خود را محدود کنید، اما حذف کامل آن می تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند. همیشه EA خود را زیر نظر داشته باشید و عملکرد آن را طبق برنامه و منطق خود ارزیابی کنید.

اگر می خواهید EA شما همیشه کار کند، باید رایانه و پلتفرم MT4 شما نیز کار کند و به اینترنت متصل باشد. برای این کار به یک سرور خصوصی مجازی (VPS) نیاز دارید. میزبانی VPS اساساً یک نسخه آنلاین از MT4 شما را روی یک سرور خارجی میزبانی می کند که به EA های شما اجازه می دهد حتی زمانی که رایانه خانگی یا دستگاه تلفن همراه شما خاموش است کار کنند.

EA: MetaTrader Market را پیدا کنید

MetaTrader Market بزرگترین انتخاب از مشاوران متخصص MT4 و MT5 پولی و رایگان را ارائه می دهد. می توانید شاخص ها و همچنین مجلات و کتاب های تجاری و مالی را پیدا کنید. شما می توانید بازار را بر اساس دسته بندی جستجو کنید.

شما می توانید محصولات را خریداری یا اجاره کنید و هر محصول را می توان حداقل در چهار دستگاه فعال کرد. همچنین می‌توانید قبل از خرید آن‌ها را روی نسخه‌های آزمایشی آزمایش کنید.

در حالی که می توانید یک EA را بر اساس قیمت یا اینکه آیا می توان آن را اجاره کرد یا نه انتخاب کرد، ایده خوبی است که وقت خود را صرف کنید و همه EA های فهرست شده در را به دقت بررسی کنید. بازار MT4. بسیاری از EA ممکن است امیدوار کننده باشند، اما زمانی که آزمایش می شوند، ممکن است آنطور که انتظار می رود عمل نکنند. بنابراین، پس از انتخاب یک EA برای بررسی، می توانید آن را با بررسی پارامترهای مشخص شده مانند درصد ریسک، سفارشات بازار، اسپردها، پوشش ریسک، سود هدف و بسیاری موارد دیگر آزمایش کنید.

مزایا و معایب تجارت خودکار

نحوه شروع استفاده از EA

می توانید EA خود را ایجاد کنید یا آن را دانلود کنید. قبل از اینکه شروع به استفاده از آن کنید، باید EA را آزمایش کنید تا مطمئن شوید قبل از شروع تجارت و خرج کردن پول واقعی، همانطور که می خواهید کار می کند.

ساخت مشاور متخصص

ساختن یک EA می تواند کمی زمان و تحقیق طول بکشد. EA برای MT4 را می توان با استفاده از یک زبان برنامه نویسی به نام MetaQuotes Language (MQL) ایجاد کرد. MQL یک زبان برنامه نویسی شی گرا سطح بالا است. برای اینکه بتوانید سیستم معاملاتی خودکار خود را بنویسید، ابتدا باید نحوه عملکرد آن را بدانید. می توانید راهنماهای موجود در سایت MQL را بررسی کنید.

MT4 جادوگر مخصوص به خود را دارد که می تواند با تجسم کدهای در حال نوشتن و ایجاد استراتژی بدون نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی به شما کمک کند تا یک EA ساده ایجاد کنید.

با استفاده از EA آماده

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید و EA را پیدا کرده اید که می خواهید از آن استفاده کنید، می توانید آن را در پوشه “experts” در رایانه خود واقع در درایو “c:” کپی کنید. سپس لطفا MT4 را راه اندازی کنید و EA خود را در سمت چپ، در قسمتی با عنوان “مشاوران متخصص” پیدا خواهید کرد. EA را روی نمودار بکشید. قبل از اجرای live EA، تنظیمات را مرور کنید و مطمئن شوید که همه چیز همانطور که می خواهید است.

آزمایش مشاور متخصص خود

اگر روی “بازبینی” در نوار ناوبری بالای MT4 خود کلیک کنید، ابزار تست استراتژی را پیدا خواهید کرد که می توانید برای آزمایش EA خود از آن استفاده کنید. در تستر استراتژی، EA را که می‌خواهید اجرا کنید و بازار و چارچوب زمانی را که می‌خواهید آن را اجرا کنید، انتخاب کنید تا بدانید همه چیز به درستی کار می‌کند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.