• خانه
  • وبلاگ
  • مرز 70 دلاری برای هر بشکه نفت خام کمتر است؟ آمریکا خرید نفت را آغاز کرد

مرز 70 دلاری برای هر بشکه نفت خام کمتر است؟ آمریکا خرید نفت را آغاز کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مرز 70 دلاری برای هر بشکه نفت خام کمتر است؟ آمریکا خرید نفت را آغاز کرد


پس از تایید کاخ سفید دیروز مبنی بر آغاز پر کردن SPR در ماه ژوئن، قطار خام ممکن است به پایان برسد. شایعات مربوط به این موضوع در اوایل هفته منتشر شد و به ایجاد کفی برای قیمت نفت خام تحت فشار داده‌های ناامیدکننده اقتصادی کمک کرد. دولت ایالات متحده قبلاً در مورد شروع مجدد خرید تا پایان سال صحبت کرده بود.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

ایالات متحده انتشار SPR را در اوایل سال به دلیل کاهش قیمت نفت خام متوقف کرد. اما اخیراً برداشت‌های جدیدی صورت گرفته است و ذخایر به پایین‌ترین سطح خود از اوایل سال 1983 کاهش یافته است. ذخایر استراتژیک ایالات متحده در آغاز جنگ در اوکراین 585 میلیون بشکه بود. دولت ایالات متحده از آن زمان تاکنون بیش از 222 میلیون بشکه در تلاش برای کاهش قیمت نفت خام فروخته است و ذخایر فعلی را به 363 میلیون بشکه رسانده است. برای شرایط، ایالات متحده حدود 20 میلیون بشکه نفت خام در روز مصرف می کند.

اوضاع در حال عادی شدن است

بیش از یک سال از آغاز جنگ در اوکراین می گذرد و تحریم های شدیدتر علیه روسیه برای محدود کردن صادرات نفت این کشور طراحی شده است. در حالی که غرب تقریباً به طور کامل خرید نفت خام از روسیه را متوقف کرده است، مسیرهای صادراتی جدیدی باز شده است و روسیه در حال حاضر عمدتاً به چین و هند با نرخی مشابه قبل از شروع جنگ صادرات دارد. تولیدکنندگان خاورمیانه که قبلا به چین می فروختند، اکنون قیمت های بهتری برای فروش به اروپا دارند. در واقع، بازار جهانی عرضه نفت خام در حال متعادل شدن است و قیمت ها بر انحراف جنگ غلبه کرده اند.

SPR قرار است برای مواقع اضطراری در دسترس باشد، بنابراین اکنون که همه چیز به حالت عادی بازگشته است، پیش‌فرض این است که دولت ایالات متحده غوطه‌ور شدن در ذخایر را متوقف خواهد کرد. به خصوص در شرایطی که تولیدکنندگان عمده در حال حاضر تولید خود را کاهش داده اند تا قیمت ها را افزایش دهند.

عادی سازی پیامدهایی دارد

با این حال، بازگشت SPR به حالت عادی به معنای بازخرید 222 میلیون بشکه نفت است که طبیعتاً بر بازار تأثیر خواهد گذاشت. یکی از راه‌های کاهش تأثیر، بازسازی آهسته سهام است. اما این بدان معناست که SPR برای مدت طولانی در کمبود باقی می ماند و آسیب پذیری بیشتری برای اقتصاد ایالات متحده ایجاد می کند.

مشکل بزرگی که در سال گذشته با آن روبرو بوده ایم این است که با تغییر به سمت انرژی سبز، بسیاری از شرکت های نفتی تمایلی به هزینه برای افزایش تولید ندارند. حتی با توجه به بالا بودن قیمت مواد اولیه در چند ماه گذشته، سرمایه گذاری برای توسعه تولید منطقی نبود. اگر اهداف سبز مانند ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی جدید تا سال 2030 در ایالات متحده و اروپا برآورده شود، فرض بر این است که قیمت این کالا در بلندمدت به دلیل تقاضای کمتر به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

کفپوش

برای کاهش برخی از این نگرانی‌ها و افزایش تولید، کاخ سفید سال گذشته متعهد شد که زمانی که نفت به زیر 70 دلار در بشکه سقوط کرد، دوباره پر کردن SPR را آغاز کند. کاری که چند ماه پیش انجام داد، اما دولت هیچ اقدامی فوری برای شروع خرید انجام نداد. قیمت‌ها به دلیل نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصادی اجازه یافتند تا بیشتر کاهش پیدا کنند، که منجر به عدم اطمینان در بین تولیدکنندگان نفت شد که تولید بیشتر را در کوتاه‌مدت محدود خواهد کرد. هم آژانس بین‌المللی انرژی و هم اوپک توافق دارند که در سال آینده، تقاضا در بهبود مورد انتظار از رکود پیش‌رو از عرضه پیشی بگیرد.

به نظر می رسد که این انگیزه پشت اعلامیه برای شروع پر کردن SPR در ماه آینده باشد. خرید 3 میلیون بشکه در مقایسه با تقاضای جهانی و حتی مقداری که منتشر شد، نسبتاً ناچیز است. با این حال، این می‌تواند از نفت حمایت کند، زیرا به نظر می‌رسد ایالات متحده در هماهنگی با سایر تولیدکنندگان نفت (اگر نه کاملاً مستقل از) اقداماتی را انجام می‌دهد تا از کاهش بیش از حد قیمت جلوگیری کند.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد نفت در Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده