مراحل یک استراتژی معاملاتی موفق فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مراحل یک استراتژی معاملاتی موفق فارکس


آیا شما یک معامله گر مشتاق هستید که در آستانه ورود به دنیای تجارت فارکس هستید، اما مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید؟ یا آیا شما یک معامله گر باتجربه فارکس هستید که ممکن است کمی از مدیریت صحیح ریسک و از دست دادن سریع سرمایه خود راضی شده باشید؟ در هر کجا که در سفر تجاری خود هستید، ایجاد یک استراتژی معاملاتی فارکس برای کمک به کاهش ریسک و افزایش پتانسیل سود حیاتی است.

در این مقاله به برخی از مراحل یک استراتژی معاملاتی موفق فارکس مناسب برای انواع معامله گران در سراسر جهان می پردازیم.

معامله گر که به چندین صفحه از نمودارهای سهام فنی مرتبط با استراتژی معاملاتی موفق فارکس نگاه می کند

مرحله 1: تحقیق کنید که چه نوع معامله گر هستید

برای موفقیت در معاملات فارکس، ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع معامله گر هستید. این به این دلیل است که هر سبک معاملاتی با ویژگی های شخصیتی مختلف، تکنیک های معاملاتی و تحمل ریسک مشخص می شود. انتخاب سبکی که به بهترین وجه با شخصیت شما مطابقت دارد، به شما در تلاش برای توسعه استراتژی معاملاتی موفق تر فارکس کمک می کند. سه مورد از محبوب ترین روش های تجارت عبارتند از:

معاملات روزانه: معامله گر روزانه معمولاً به دنبال سود بردن از حرکات کوتاه مدت در قیمت یک دارایی خاص است. آنها معمولاً از تکنیک های مختلفی برای انجام معاملات زیادی در طول روز استفاده می کنند و موقعیت های خود را قبل از پایان روز معاملاتی می بندند. معامله گران روزانه در صورت لزوم از تحلیل تکنیکال و بنیادی استفاده می کنند. معاملات روزانه نیاز به تعهد، تمرکز، زمان و مهارت های تصمیم گیری سریع دارد. این پتانسیل برای سودهای بزرگ را ارائه می دهد، اما همچنین بسیار نوسان است و زیان به سرعت در حال افزایش است.

اسکالپینگ فارکس: این شکل دیگری از معاملات روزانه است که در آن معامله گران تعداد زیادی از معاملات کوچک و کوتاه مدت را تنها در چند ثانیه یا چند دقیقه باز می کنند. این نوع معامله گر معمولاً می تواند سطح بالایی از استرس را تحمل کند و به طور کلی توانایی مدیریت ریسک را برای کاهش از دست دادن تمام پول خود نشان می دهد.

معاملات نوسانی: برخلاف معاملات روزانه، یک معامله گر نوسانی تمایل دارد یک موقعیت را برای چندین ساعت، روز یا بیشتر حفظ کند تا از حرکت سوداگرانه قیمت سود ببرد. آنها این کار را انجام می دهند تا بتوانند در «پایین نوسان» خرید کنند و در «بالاهای نوسانی» بفروشند یا برعکس. معامله گران نوسان در درجه اول از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در صورت لزوم استفاده می کنند. معامله‌گران نوسانی در معرض خطر تغییرات قیمت‌ها یا تغییرات پیش‌بینی‌نشده در بازار هستند و در نتیجه می‌توانند متحمل زیان‌های قابل توجهی شوند.

مرحله 2: سبک معاملاتی خود را برای ساختن استراتژی خود انتخاب کنید

هنگامی که همه چیزهایی را که باید در مورد سبک های معاملاتی مختلف بدانید، یاد گرفتید، قبل از تصمیم گیری در مورد نحوه معامله، معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

  1. چقدر زمان برای تعهد به انواع مختلف معاملات در دسترس دارید؟
  2. ترجیحات شما برای سبک تحلیل مورد نیاز، یعنی. آیا بیشتر به سمت تحلیل تکنیکال گرایش دارید یا خود را بیشتر یک معامله گر بنیادی می دانید؟
  3. چقدر بردبار یا ریسک گریز هستید.

مرحله 3: یک برنامه مدیریت ریسک ایجاد کنید

مدیریت ریسک یکی از حیاتی ترین مولفه های استراتژی معاملات فارکس برای جلوگیری از از دست دادن مبالغ هنگفت است.

در فرآیند ایجاد استراتژی معاملاتی فارکس خود، در نظر بگیرید که در هر معامله چقدر حاضرید ضرر کنید. شامل ابزارهایی برای کمک به مدیریت این خطر با اجرای مکانیسم‌هایی مانند:

  • سفارشات توقف ضرر که به طور خودکار موقعیت های معاملاتی را هنگامی که به یک سطح قیمتی خاص رسیدند بسته می شوند تا ضرر را محدود کنند. این سطح از اتوماسیون نیاز به نظارت مداوم بر معاملات خود را از بین می برد و می تواند به محافظت از سود شما کمک کند.
  • سفارشات سود دریافت کنید که موقعیت های معاملاتی شما را زمانی که قیمت به سطح سود معینی می رسد بسته می شود.

همچنین، از اهرم آگاه باشید، زیرا بسیار نوسان است و با ریسک زیادی همراه است. اگرچه اهرم به معامله‌گر فرصت کسب سود قابل توجهی را می‌دهد، اما اگر به درستی مدیریت نشود، آنها را در معرض ضررهای هنگفت قرار می‌دهد. بنابراین توصیه می شود راه هایی را برای مدیریت این ریسک در استراتژی تجارت فارکس خود بگنجانید.

دو صفحه از نمودارهای معاملاتی فنی مرتبط با استراتژی معاملاتی موفق فارکس

مرحله 4: قوانین ورود و خروج را تنظیم کنید

قوانین ورود: سیگنال های خرید را شناسایی کنید تا بدانید چه زمانی باید وارد معاملات شوید. قوانینی را تعریف کنید که چه شرایطی باید رعایت شود تا همه شاخص های بازار مربوطه برآورده شوند.

قوانین خروج: قبل از انجام هر معامله ای، خروجی های خود را مشخص کنید. این مکانیسم‌های محافظتی مانند توقف ضرر و سفارش‌های سود را در نظر می‌گیرد.

مرحله 5: بازارها را تجزیه و تحلیل کنید

استراتژی تجارت فارکس برنده، استراتژی ای است که دانش، تخصص و درک یک معامله گر از بازار را یکپارچه می کند. بدون آنها، شما فقط به احساسات متکی هستید، که بسیار خطرناک است. خوب این به چه معنا است؟

  1. تا جایی که می توانید در مورد هر چیزی که مربوط به فارکس است، کتاب های الکترونیکی، مقالات، راهنماها، پرسش های متداول و غیره بخوانید.
  2. تا حد امکان ویدیوهای مرتبط با فارکس را تماشا کنید یا به وبینارها بپیوندید تا از کارشناسان تجارت مشاوره دریافت کنید.
  3. تا جایی که ممکن است نمودارهای گذشته و فعلی را تجزیه و تحلیل کنید.
  4. در جریان رویدادهای جاری جهانی، از جمله اخبار اقتصادی، رویدادهای ژئوپلیتیکی و نوسانات غیرمنتظره بازار باشید.
  5. شاخص ها را بررسی کنید. تحقیقات فنی و بنیادی بیشتری را در مورد انواع معاملاتی که می خواهید انجام دهید انجام دهید.

مرحله 6: یک حساب آزمایشی باز کنید تا استراتژی معاملاتی فارکس خود را تمرین کنید

یک کارگزار فارکس قابل اعتماد CFD را برای افتتاح یک حساب آزمایشی انتخاب کنید. این به شما فرصتی برای بهبود مهارت های خود و کسب تجربه در تجارت فارکس می دهد. یک حساب آزمایشی به شما این امکان را می دهد که تکنیک های معاملاتی خود را آزمایش کنید و از تحلیل تکنیکال یا بنیادی استفاده کنید. همچنین یک محیط معاملاتی شبیه سازی شده برای شما فراهم می کند تا سطح ریسکی را که می خواهید تحمل کنید بدون اینکه پول واقعی را در معرض خطر قرار دهید، بسنجید.

مراحل یک استراتژی معاملاتی موفق فارکس

مرحله 7: بدانید چه زمانی باید تغییرات ایجاد کنید

مانند هر استراتژی دیگری، زمانی فرا می رسد که باید برخی از تنظیمات را بر اساس عملکرد معاملات یا حرکات غیرمنتظره بازار انجام دهید. مراقب باشید که بازار را زیر نظر داشته باشید و موقعیت های باز را زیر نظر داشته باشید تا در صورت شروع حرکت بازار بر خلاف شما، بتوانید تغییرات لازم را در استراتژی معاملات فارکس خود ایجاد کنید. مراقب باشید و بدانید که همه استراتژی ها، صرف نظر از صنعت، دارای افت و خیزهایی هستند که باید مدیریت شوند تا از دست دادن پول جلوگیری شود، به خصوص در بازار فارکس.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.