• خانه
 • وبلاگ
 • متاتریدر 4 در مقابل متاتریدر 5 که بهترین پلتفرم است

متاتریدر 4 در مقابل متاتریدر 5 که بهترین پلتفرم است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
متاتریدر 4 در مقابل متاتریدر 5 که بهترین پلتفرم است


پلتفرم های MT4 و MT5 دو پلتفرم تجاری پیشرو در جهان هستند که توسط اکثر معامله گران در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

متاتریدر 4 که توسط MetaQuotes در سال 2005 منتشر شد، محبوبیت گسترده ای در بین میلیون ها معامله گر جهانی فارکس به دست آورده است. به طور گسترده ای به عنوان یکی از ساده ترین پلت فرم های معاملاتی فارکس برای استفاده در بازار خرده فروشی آنلاین فارکس در نظر گرفته می شود. سادگی قابل توجه آن همراه با ابزارهای تجاری قوی، چیزی است که برای همه انواع معامله گران، صرف نظر از تجربه، جذاب است.

MT5 که در سال 2010 راه اندازی شد، یک پلت فرم معاملاتی چند دارایی است. جایی که پلت فرم MT4 MT5 که با در نظر گرفتن معامله گران فارکس ساخته شده است، برنامه های کاربردی گسترده تری را برای طیف وسیع تری از معاملات دارایی پیچیده تر ارائه می دهد. این شامل فارکس، آتی، اختیار معامله، سهام و اوراق قرضه است.

متاتریدر 4 در مقابل متاتریدر 5 که بهترین پلتفرم است

شباهت های بین پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5

از نظر قابلیت استفاده و معماری، متاتریدر 4 و متاتریدر 5 قابل مقایسه هستند:

 • هر دو پلتفرم که به دلیل انعطاف پذیری خود شناخته می شوند، می توانند برای نیازهای تجاری فردی سفارشی شوند. این سطحی از راحتی را ارائه می دهد که برای معامله گران در همه جا جذاب است.
 • هر دو MT4 و MT5 ویژگی های پیشرفته ای را برای تجزیه و تحلیل فنی، معاملات خودکار یا الگوریتمی، مشاوران متخصص و موارد دیگر ارائه می دهند.
 • تجارت و فناوری های تحلیلی به معامله گران اجازه می دهد تا بازارهای مالی جهانی را تجزیه و تحلیل کنند و استراتژی های معاملاتی مختلف را بدون توجه به پیچیدگی اجرا کنند.
 • برنامه های موبایل MT4 و MT5 به معامله گران اجازه می دهد تا در هر زمان و هر مکان از چندین دستگاه تجارت کنند.
 • هر دو پلتفرم معاملاتی ثبات، اجرای سریع و مدیریت آسان حساب را ارائه می دهند.
 • متاتریدر 4 و متاتریدر 5 عملکردی قدرتمند و با دسترسی آسان مانند قیمت ارز، شاخص هاسیگنال ها و نمودارها

تفاوت های اصلی بین MT4 و MT5

در حالی که پلتفرم‌های معاملاتی MT4 و MT5 شباهت‌های زیادی دارند، این تفاوت‌ها است که انواع معامله‌گرانی را که هر کدام جذب می‌کنند، مشخص می‌کند.

توابع تحلیلی

ویژگی‌های تحلیلی هر دو پلتفرم یکی از قوی‌ترین ویژگی‌های آن‌ها است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا به سرعت نوسانات بازار را تشخیص دهند و تصمیمات معاملاتی آگاهانه بگیرند.

 • در حالی که MT4 9 تایم فریم برای تجزیه و تحلیل نمودار ارائه می دهد، MT5 21 فریم را ارائه می دهد.
 • متاتریدر 4 30 اندیکاتور فنی داخلی و 24 شیء تحلیلی را برای تجزیه و تحلیل قیمت ارائه می دهد. در مقابل، متاتریدر 5 38 اندیکاتور فنی و 44 شی نمودار ارائه می دهد.
 • MT5 تعداد نامحدودی از نمادها را ارائه می دهد. MT4 1024 را در خود جای می دهد.
 • پلتفرم های معاملاتی MT4 و MT5 تا حد زیادی به دلیل دسترسی گسترده خود شناخته شده اند تحلیل تکنیکال ابزار. پلتفرم متاتریدر 5 با داخلی و جامع آن بیشتر ارتقا یافته است تحلیل بنیادی ویژگی ها: دسترسی مستقیم به اخبار مالی از خبرگزاری های جهانی و یک تقویم اقتصادی که انتشارات شاخص های اقتصاد کلان را ارائه می دهد.

انواع معاملات و سفارشات

سیستم معاملاتی متاتریدر 4 3 حالت اجرا و همچنین دو دستور بازار، 4 دستور در حال انتظار، 2 دستور توقف و یک توقف شناور را ارائه می دهد. در مقابل، سیستم معاملاتی متاتریدر 5، 2 سیستم گزارش موقعیت، عمق بازار پیشرفته، 2 سفارش بازار، 6 سفارش در حال انتظار، 2 دستور توقف و یک توقف شناور را ارائه می کند.

عمق بازار MT5

ویژگی عمق بازار (DOM) MT5 به معامله گران اجازه می دهد تا ببینند قیمت پیشنهادها و درخواست ها برای یک ابزار خاص در چه بازارهایی تعیین می شود (بهترین قیمت فعلی، نزدیک ترین به بازار). DOM در بازارهای بورس و فرابورس متفاوت است.

سیستم های گزارش موقعیت MT5

2 سیستم گزارش موقعیت که توسط MT5 پشتیبانی می شود عبارتند از Netting و Hedging. انتخاب سیستم بستگی به حساب کاربری دارد و توسط کارگزار تعیین می شود. در حالی که می توان از پوشش ریسک برای معاملات فارکس استفاده کرد (و توسط MT4 پشتیبانی می شود)، حالت خالص در بازارهای سهام پذیرفته شده است. سیستم خالص سازی به معامله گر این امکان را می دهد که در هر زمان تنها یک موقعیت باز از یک ابزار مالی داشته باشد، اما حجم این موقعیت قابل افزایش یا کاهش است. در پوشش ریسک، تجارت جدید در یک ابزار مالی موقعیت جدیدی را باز می کند. سطوح توقف ضرر و کسب سود را می توان برای هر موقعیت باز تنظیم کرد.

متاتریدر 4 در مقابل متاتریدر 5 که بهترین پلتفرم است

معاملات الگوریتمی

یکی از خلاقانه ترین ویژگی های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 این است معاملات الگوریتمی یا خودکار. این ویژگی به معامله گران امکان توسعه و پیاده سازی مشاوران خبره (ربات های معامله گر) و شاخص های فنی را می دهد. اکثر استراتژی های معاملاتی را می توان با استفاده از ربات های معاملاتی (EA) پیاده سازی کرد.

این دو پلتفرم در زبان برنامه نویسی که استفاده می کنند متفاوت هستند.

 • MT4 از MQL4 (زبان MetaQuotes 4) استفاده می کند در حالی که MT5 از MQL5 (زبان MetaQuotes 5) استفاده می کند.
 • MQL4 و MQL5 زبان های برنامه نویسی تعبیه شده هستند. آنها برای توسعه روبات های تجاری و شاخص های فنی استفاده می شوند.
 • با MQL5، معامله گران می توانند اسکریپت ها را بنویسند یا تغییر دهند.
 • پلت فرم MT5 یک چت داخلی MQL5.community را ارائه می دهد
 • سیستم های MQL4 با سیستم عامل های MQL5 سازگار نیستند.
متاتریدر 4 در مقابل متاتریدر 5 که بهترین پلتفرم است

ربات های معامله گر

آ ربات معاملاتی (EA) نرم افزاری است که برای تجزیه و تحلیل قیمت ها و انجام معاملات تجاری با استفاده از سیگنال های فنی بر اساس معیارهای خاص استفاده می شود. جذابیت EAها این است که آنها تأثیرات احساسی (انسانی) را از معاملات حذف می کنند که می تواند بر تصمیمات معاملاتی تأثیر منفی بگذارد.

خطر: اگرچه الگوریتم‌ها سرعت و دقت را از نظر اجرای معاملات ارائه می‌دهند، اما هنوز سطحی از ریسک وجود دارد. یک استراتژی مدیریت ریسک مناسب بدون توجه به کارایی که معاملات الگوریتمی ارائه می دهد، کلید کاهش ضررهای سرمایه بزرگ است.

تست یکپارچهسازی با سیستمعامل

MetaTrader 4 و MetaTrader 5 هر دو یک بک تست ارائه می دهند. این ویژگی به معامله گران اجازه می دهد تا استراتژی های معاملاتی را با استفاده از داده های تاریخی بازار آزمایش کنند. قابلیت دوام استراتژی را ارزیابی می‌کند، پس از آن معامله‌گر می‌تواند آن را بعداً در شیوه‌های معاملاتی خود اعمال کند. گفته می شود که پلتفرم معاملاتی MT5 امکان تست بک تست سریعتر از MT4 را فراهم می کند.

نتیجه

انتخاب بین MT4 در مقابل MT5 در نهایت به انتخاب شخصی و اهداف تجاری بستگی دارد. هر دو راه حل را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص کنید کدامیک به بهترین وجه با نیازهای کسب و کار شما مطابقت دارد. برای معامله‌گری که مهارت‌ها یا تجربه معاملاتی لازم را ندارد، یا برای کسانی که به دنبال معامله در فارکس یا CFD هستند، تدبیر و سادگی MT4 ممکن است ارجح باشد. از طرف دیگر، یک معامله گر پیشرفته تر ممکن است توسط ویژگی های اضافی ارائه شده توسط پلت فرم معاملاتی MetaTrader 5 جذب شود.

چرا با IronFX تجارت کنید؟?

IronFX پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 معامله گران را قادر می سازد تا استراتژی های معاملاتی خود را با ویژگی های مفید مختلف آزمایش کنند. بازرگانان به 500+ دسترسی دارند ابزار قابل مذاکره در 6 کلاس دارایی این شامل سهام، شاخص ها، فارکس، معاملات آتی، فلزات و کالاها می شود. IronFX حساب های مختلفی را برای انتخاب بر اساس نیازهای تجاری خود ارائه می دهد. معامله گران همچنین می توانند از اهرم انعطاف پذیر، اسپردهای فشرده، معاملات تلفن همراه، تجزیه و تحلیل عمیق و سایر ابزارهای معاملاتی قوی بهره مند شوند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.