• خانه
  • وبلاگ
  • لایت کوین چیست؟ | ارزهای دیجیتال و بلاک چین

لایت کوین چیست؟ | ارزهای دیجیتال و بلاک چین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لایت کوین چیست؟ | ارزهای دیجیتال و بلاک چین


لایت کوین شکلی از ارز دیجیتال همتا به همتا (پول دیجیتال) است. این ارز پس از بیت کوین ایجاد شد و آن را به دومین ارز دیجیتال قدیمی تبدیل کرد. لایت کوین توسط چارلی لی، مهندس سابق گوگل، در سال 2011 تاسیس شد.

چرا لایت کوین ایجاد شد؟

لایت کوین بنا به گزارش ها برای بهبود محدودیت های درک شده بیت کوین توسعه یافته است. تمرکز بر دستیابی به سرعت پردازش (تراکنش) سریعتر، زمان بلوک سریعتر، تراکنشهای ارزانتر و کارآمدتر برای استفاده روزمره بود.

آیا لایت کوین توسط یک مرجع مرکزی کنترل می شود؟

لایت کوین یک شبکه پرداخت جهانی غیرمتمرکز منبع باز است. هر کاربر بر پول خود قدرت و کنترل دارد. می توان از آن برای پرداخت در سراسر جهان از طریق فناوری بلاک چین، بدون نیاز به واسطه استفاده کرد. تمام معاملات در دفتر کل ثبت می شود. معامله گران و سرمایه گذاران گاهی اوقات از لایت کوین برای تنوع بخشیدن به سبد ارزهای دیجیتال خود استفاده می کنند. در واقع، لایت کوین یکی از پرمعامله ترین ارزهای رمزنگاری شده است.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین یک پایگاه داده مشترک است که داده ها را در بلوک ها ذخیره می کند. داده های دریافتی در یک بلوک جدید ذخیره می شود که پس از پر شدن، به بلوک قبلی پیوند داده می شود. اگرچه اطلاعات مختلفی را می توان در بلاک چین ذخیره کرد، یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی آن به عنوان دفتر کل معاملات است.

مزایای بلاک چین برای ارزهای دیجیتال

بلاک چین اساساً به ارزهای دیجیتال اجازه می دهد بدون نیاز به یک مرجع متمرکز (مانند بانک یا دولت) کار کنند. داده های کاربر را ایمن نگه می دارد، خطر هک شدن اطلاعات شخصی را کاهش می دهد و هزینه های مختلف پردازش و تراکنش را حذف می کند. همچنین به مردم مناطقی با ارزهای ناپایدار یا زیرساخت های مالی غیرقابل پیش بینی، ارز پایدارتری برای معامله ارائه می دهد.

لایت کوین چیست؟ | ارزهای دیجیتال و بلاک چین

تفاوت لایت کوین و بیت کوین

    • در حالی که لایت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده معامله شده است، به دلیل تقاضای بیشتر/ عرضه کمتر برای بیت کوین و بیت کوین، ظرفیت بازار کمتری نسبت به بیت کوین دارد.
    • لایت کوین نه تنها تراکنش‌ها را سریع‌تر پردازش می‌کند، بلکه می‌تواند تراکنش‌های بیشتری را در همان زمان پردازش کند. در حالی که شبکه بیت کوین تقریباً به 9 دقیقه برای تأیید تراکنش نیاز دارد، لایت کوین به حدود 2.5 دقیقه نیاز دارد. هر دو بازه زمانی به شدت به ترافیک شبکه وابسته هستند.
    • لایت کوین از الگوریتم استخراج متفاوتی استفاده می کند. افزودن بلوک‌های جدید ارزهای دیجیتال به بلاک چین نیازمند حل توابع هش است. لایت کوین برای این ویژگی از Scrypt استفاده می کند. Scrypt نیاز به حافظه بسیار بالاتری دارد، که از نظر تاریخی آن را برای استخراج توسط ماینرهای AISC کمتر مناسب کرده است. با این حال، با پیشرفت‌های عظیم در قابلیت‌های Scrypt، از جمله معرفی ماینرهای Scrypt AISC در سال 2021، ماینرهای مبتنی بر AISC اکنون می‌توانند تعداد هش‌های بیشتری در ثانیه تولید کنند.
    • تفاوت دیگر بین بیت کوین و لایت کوین مربوط به تعداد سکه هایی است که هر ارز دیجیتال می تواند تولید کند. بیش از 21 میلیون سکه نمی تواند توسط شبکه بیت کوین تصاحب شود، در مقابل 84 میلیون سکه لایت کوین.

تحویل لایت کوین

در زمان عرضه، 84 میلیون سکه عرضه شد. تا ژوئن 2022، کمتر از 14 میلیون لایت کوین در گردش برای استخراج وجود داشت. با طراحی، عرضه لایت کوین به مرور زمان کاهش می یابد تا ارزش این ارز دیجیتال حفظ شود. هر 2.5 دقیقه یک بلاک جدید در بلاک چین لایت کوین ایجاد می شود.

چه چیزی بر قیمت لایت کوین تأثیر می گذارد؟

روش های مختلفی وجود دارد که قیمت این ارز دیجیتال تحت تاثیر قرار می گیرد. این شامل عرضه و تقاضا می شود. در حالی که 84 میلیون لایت کوین در زمان راه اندازی این ارز دیجیتال برای استخراج در دسترس بود، با گذشت زمان این تعداد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. درک عمومی نیز عاملی است که می تواند بر قیمت و همچنین میزان پذیرش لایت کوین به عنوان یک روش پرداخت تأثیر بگذارد.

تجارت لایت کوین

قیمت لایت کوین معمولاً در برابر دلار ایالات متحده (USD) نقل شده است. این بدان معناست که برای خرید لایت کوین باید دلار آمریکا را بفروشید. برای کسب سود از خرید یا فروش لایت کوین، نظارت مداوم بر نوسانات قیمت مورد نیاز است. شما همچنین می توانید لایت کوین را از طریق یک حساب قراردادی برای تفاوت (CFD) معامله کنید. در این سناریو، معامله‌گر معمولاً در حال گمانه‌زنی در مورد نوسانات (حرکات) قیمت ارز دیجیتال است بدون اینکه واقعاً مالک آن باشد. CFD های لایت کوین بی ثبات هستند.

CFD ها چیست؟

قراردادهای مابه التفاوت (CFD) بین دو طرف (مثلاً یک کارگزار و یک معامله گر) برای خرید تفاوت قیمت یک دارایی، کالا یا جفت ارز از زمان گشایش قرارداد تا بسته شدن آن منعقد می شود. یک معامله گر می تواند CFD ها را بر روی دارایی ها، کالاها یا جفت ارزهای زیربنایی مختلف بدون داشتن آنها معامله کند. در عوض، معامله گر در مورد حرکت قیمت آنها گمانه زنی می کند.

CFD ها محصولات اهرمی هستند. این بدان معناست که معامله‌گران می‌توانند موقعیت‌های بزرگ‌تری باز کنند، زیرا می‌توانند بدون واریز ارزش کل معامله، با مارجین معامله کنند. برای باز کردن یک موقعیت اهرمی، یک معامله گر باید درصدی از ارزش موقعیت (حاشیه) را سپرده گذاری کند، در نتیجه به طور بالقوه سرمایه را برای معاملات اضافی آزاد می کند. با این حال، اهرم با ریسک همراه است. به عنوان مثال، اگر بازار به طور نامطلوب علیه معامله گر حرکت کند، زیان قابل توجهی ممکن است رخ دهد. این جایی است که مدیریت ریسک مناسب، مانند معاملات توقف ضرر، حیاتی است.

لایت کوین چیست؟ | ارزهای دیجیتال و بلاک چین

انتخاب یک کارگزار CFD

پیدا کردن یک کارگزار CFD قابل اعتماد با شهرت خوب مهم است. به دنبال یک کارگزار CFD باشید که با تجربه صنعتی درجه یک و از نظر پشتیبانی مشتری قابل اعتماد باشد. اطمینان حاصل کنید که کارگزار یک پلت فرم معاملاتی مدرن با دسترسی به طیف وسیعی از منابع آموزشی، اخبار بازار روزانه و اطلاعات در مورد اخبار و رویدادهای مالی و ژئوپلیتیکی در سراسر جهان ارائه می دهد. همچنین، به دنبال یک کارگزار CFD باشید که اسپرد ارزان و ثابت ارائه می دهد.

هشدار ریسک: CFD ارزهای دیجیتال یک سرمایه گذاری بسیار پرخطر و سوداگرانه است و ممکن است تمام سرمایه سرمایه گذاری شده خود را از دست بدهید. قبل از معامله، باید اطمینان حاصل کنید که با در نظر گرفتن سطح تجربه و اهداف سرمایه گذاری خود، ریسک های موجود را کاملاً درک کرده اید. در صورت لزوم به دنبال مشاوره مستقل باشید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.