• خانه
  • وبلاگ
  • قیمت طلا به مقادیر تقریباً بی سابقه ای می رسد

قیمت طلا به مقادیر تقریباً بی سابقه ای می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قیمت طلا به مقادیر تقریباً بی سابقه ای می رسد


نوسانات بالای ایجاد شده توسط مینی بحران در بخش بانکی با کردیت سوئیس آخرین قربانی بودن آن تأثیر مطلوبی بر قیمت طلا دارد. این سقوط باعث شد سرمایه گذاران دسته دسته به سمت فلز گرانبها فرار کنند و به آن کمک کند تا در نقطه ای بالاتر از سطح روانی کلیدی 2000 دلار صعود کنند. در این گزارش قصد داریم تا کاتالیزورهای محرک را روشن کنیم قیمت فلز گرانبهاچشم انداز آینده خود را ارزیابی کنید و با الف پایان دهید تحلیل تکنیکال.

ما با فروپاشی Credit Suisse شروع می کنیم. بانک سوئیس، علیرغم دریافت کمک مالی 50 میلیارد CH₣ از بانک ملی سوئیس زنده نماند.

در آخر هفته، مقامات سوئیسی UBS را متقاعد کردند که پس از کاهش چشمگیر 26 درصدی در 5 روز، 3.23 میلیارد دلار برای خرید Credit Suisse بپردازد. لازم به ذکر است که سهامداران سوئیسی در ابتدا به طور غیرعادی نسبت به دارندگان اوراق قرضه مورد توجه قرار گرفتند و انتقادات قابل توجهی را نسبت به اقدامات این شرکت در پی داشت. دولت سوئیساما در مجموع، به نظر می‌رسید که این معامله به کاهش نسبی نگرانی‌های بازار اجازه می‌دهد.

از سوی دیگر، پس از اعلام این معامله، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت: من از اقدام و تصمیمات سریع مقامات سوئیسی استقبال می کنم. آنها ابزاری برای بازگرداندن شرایط منظم بازار و تضمین ثبات مالی هستند.” پس از ادغام تاریخی، بیانیه مشترک تکان دهنده ای توسط FED، BoC، BoE، BoJ، SNB و ECB صادر شد و اعلام کرد که خطوط مبادله بین بانک های مرکزی به بانک های مرکزی منطقه یورو، بریتانیا، ژاپن و کانادا این امکان را می دهد که هر روز وام های هفت روزه دلاری به بانک های خود ارائه دهند.

در مجموع، موضع عمومی و عزم بانک‌های مرکزی مبنی بر عدم اجازه ایجاد انگیزه جدید «سقوط 2008» در بخش بانکی باعث آرامش بیشتر بازارها شد. با این حال، هنوز وضعیت شکننده ای وجود دارد که در آن تعدادی از بانک ها هنوز در حال چرخش هستند، به عنوان مثال بانک First Republic در ایالات متحده، اما هنوز بسیاری از بانک ها با دارایی های انباشته بیش از یک تریلیون دلار آمریکا وجود دارند.

عدم اطمینان گسترده در بخش بانکی ایالات متحده و انتقاد از افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو و نظارت ضعیف باعث تغییر انتظارات بازار برای تصمیم گیری نرخ بهره فردا شد. پس از نوسانات وحشیانه در هفته گذشته، به نظر می رسد انتظارات بازار با افزایش 25 واحدی نرخ پایه و مشخصه آن تثبیت شده است که آتی فدرال رزرو در حال حاضر احتمال تقریباً 83 درصدی را برای تحقق چنین سناریویی نشان می دهد. هر چیزی بیشتر می تواند حمایت قابل توجهی از دلار آمریکا و تضعیف قیمت طلا داشته باشد، در حالی که اگر بانک متوقف بماند، می توانیم شاهد تضعیف قابل توجه دلار باشیم.

جدای از تصمیم نرخ بهره، ما همچنین قصد داریم بر راهنمایی های آینده ارائه شده در بیانیه ضمیمه تمرکز کنیم و اگر بانک موضع تهاجمی قبلی خود را کاهش دهد، ممکن است شاهد سقوط دلار باشیم و در نتیجه به نفع قیمت طلا باشیم. علاوه بر این، مایلیم ببینیم که آیا بانک اقدامات اضافی برای ثبات بخش بانکی صادر خواهد کرد، به عنوان مثال ضمانت احتمالی برای سپرده گذاران.

علاوه بر این، نمودار نقطه‌ای جدید باید به ما نشان دهد که آیا سیاست‌گذاران فدرال رزرو انتظار دارند که نرخ پایانه بالاتر از نرخ قبلی باشد یا خیر، و اگر اینطور باشد، این می‌تواند یک علامت صعودی اضافی برای دلار و بالعکس برای قیمت در نظر گرفته شود. از طلا. در پایان، به انتشار پیش‌بینی‌های فدرال رزرو از روند اقتصاد آمریکا اشاره می‌کنیم و اگر نظر بانک این باشد که باید از رکود احتمالی اجتناب شود یا حتی سطحی باشد، ممکن است شاهد افزایش قیمت دلار و سقوط باشیم. در قیمت طلا

تحلیل فنی

نمودار XAUUSD H4

قیمت طلا به مقادیر تقریباً بی سابقه ای می رسد
  • پشتیبانی: 1965 (S1)، 1937 (S2)، 1907 (S3)
  • مقاومت: 2010 (R1)، 2045 (R2)، 2075 (R3)

قیمت طلا به نظر می رسد که پس از یک اصلاح کمتر از اوج های خط مقاومت 2010 (R1) در حال تثبیت است. به طور کلی، تا زمانی که اقدام قیمت بالاتر از خط روند صعودی که در 9 شروع شده است باقی بماند، تمایل داریم چشم انداز صعودی خود را حفظ کنیم.هفتم در ماه مارس، اما ما توجه می کنیم که خط روند صعودی اکنون با اقدام قیمتی که فلز گرانبها را به موقعیت شکست یا شکست می رساند، آزمایش می شود.

همچنین توجه داشته باشید که اندیکاتور RSI از اوج های 70 عقب نشینی کرده و در حال حاضر نزدیک به 58 است، که نشان می دهد گاوها به نظر می رسد کنترل خود را بر احساسات بازار برای قیمت طلا کاهش می دهند.

اگر اکشن قیمت به بالای خط روند صعودی بازگشته و خط مقاومت 2010 (R1) را بشکند، این به قیمت طلا اجازه می‌دهد تا در سطحی بالاتر از آن به اوج برسد و بالاتر از آخرین قیمت را نشان دهد و روند صعودی را بدون وقفه ادامه دهد. در حال حاضر توقف احتمالی بعدی برای گاوها، اگر R1 شکسته شود، می تواند در سطح مقاومت 2045 (R2) تنظیم شود.

از سوی دیگر، در صورت تداوم تثبیت قیمت طلا، ممکن است شاهد شکستن خط روند صعودی ذکر شده به عنوان اولین نشانه تغییر روند باشیم، در حالی که باید مسیر را معکوس کرده و خط حمایت 1965 (S1) را بشکند. اگر از سطح حمایت خط 1937 (S2) نیز عبور نکنیم، ممکن است شاهد شکل گیری یک خط روند نزولی باشیم که امکان ظهور یک سناریوی نزولی را فراهم می کند.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.