• خانه
  • وبلاگ
  • فلش جهانی PMI و فرصتی برای تغییر احساسات بازار

فلش جهانی PMI و فرصتی برای تغییر احساسات بازار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فلش جهانی PMI و فرصتی برای تغییر احساسات بازار


فردا می تواند مهم ترین روز هفته از نظر انتشار داده ها باشد. نه تنها دقایقی از FOMC وجود دارد، بلکه اکثر کشورهای بزرگ نیز PMI اولیه را برای نوامبر گزارش می دهند. با توجه به اینکه این داده های اولیه است، این آخرین اطلاعاتی است که معامله گران به آن دسترسی دارند. به همین دلیل، اگر کمتر از حد انتظار باشد، می تواند کل پویایی بازار را تغییر دهد.

به طور کلی، PMI های بهتر از حد انتظار به نگرش های پرخطر تبدیل می شوند. PMI های ناامید کننده ممکن است علاقه به پناهگاه های امن را تجدید کنند. از آنجایی که اخیراً بازار کمی متزلزل بوده است، حرکت های کوچکتر در داده ها نوسانات بزرگتری را در احساسات ایجاد می کند. اتفاق نظر بر این است که جهان به سمت کاهش رشد پیش می رود، بنابراین با توجه به اینکه انتظار می رود PMI ها عموماً بیشتر منقبض شوند، شانس بیشتری وجود دارد که بازارها افزایش خوشایندی داشته باشند.

در اینجا نکات اصلی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

استرالیا

انتظار می رود PMI تولید استرالیا همچنان انبساطی باقی بماند، هرچند اندکی کاهش یابد و به 52.2 برسد. از 52.7 قبل انتظار می رود که خدمات انقباض را در 48.6 تایید کنند که از 49.3 قبلی کاهش یافته است. وضعیت ماندگار کووید در چین، همراه با محدودیت‌هایی در تردد مسافران در فرودگاه‌های اصلی، رشد اقتصادی مورد انتظار معمولاً در تابستان را محدود کرده است.

فرانسه

به عنوان اولین کشور اروپایی که گزارش می دهد، احتمالاً لحن اقتصاد اشتراک گذاری را تعیین می کند. این همچنین می تواند مسیر یورو را برای بقیه هفته تعیین کند زیرا انتظار می رود حجم معاملات به دلیل تعطیلات ایالات متحده کاهش یابد. انتظار می رود PMI تولید فرانسه به 47.0 کاهش یابد در مقایسه با 47.2 قبلی. انتظار می رود PMI خدمات در مقایسه با 51.7 قبلی، رشد را در 50.6 نگه دارد.

آلمان

انتظار می رود بزرگ ترین اقتصاد اروپا تا حدودی این روند را کاهش دهد و در یک چارچوب انقباضی به طور کلی پایدار بماند. انتظار می رود PMI خدمات از 46.5 قبلی به 46.4 کاهش یابد. در همین حال پیش‌بینی می‌شود که PMI تولیدی با همین مقدار به 45.2 افزایش یابد از 45.1 قبل

بریتانیای کبیر

اقتصاد بریتانیا اکنون رسماً در رکود اعلام شده است و طبیعتاً انتظار می‌رود که PMI بیشتر کاهش یابد. انتظار می رود صنعت بدترین وضعیت را داشته باشد، اما نه به بدی آلمان. انتظار می رود PMI تولید 45.6 باشد در مقایسه با 46.2 در ماه اکتبر. انتظار می رود PMI خدمات با همان مقدار از 48.8 قبلی به 48.0 کاهش یابد.

ایالات متحده

در بزرگترین اقتصاد جهان، انتظار می رود که وضعیت دستخوش تغییر مهمی شود. انتظار می رود که تولید از انبساط به انقباض بالاتر از 50 حرکت کند و نوار پایین به احتمال زیاد تأثیر روانی بیشتری داشته باشد زیرا هر دو PMI بدبینانه می شوند. انتظار می رود PMI تولید به 49.9 برسد در مقایسه با 50.4 قبلی. انتظار می رود PMI خدمات یک نقطه اعشار بیشتر از 47.6 قبلی به 47.7 کاهش دهد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد AUD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.