• خانه
  • وبلاگ
  • فصل سوم سود شرکتی چه تاثیری بر فارکس دارد؟

فصل سوم سود شرکتی چه تاثیری بر فارکس دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فصل سوم سود شرکتی چه تاثیری بر فارکس دارد؟


جمعه گذشته، فصل درآمد سه ماهه سوم به طور غیر رسمی آغاز شد. طی ماه آینده، اکثر شرکت‌های بزرگ جهان به‌روزرسانی درآمد و پیش‌بینی درآمدهای باقی‌مانده سال را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهند داد. مدیران عامل در مورد وضعیت کسب و کار خود و به ویژه برای معامله گران ارز، محیط عمومی اقتصادی اظهار نظر خواهند کرد.

البته فارکس به وضعیت اقتصادی اساسی بستگی دارد. اما شرکت‌های چندملیتی همچنین محرک‌های اصلی جریان پول بین ارزهای مختلف هستند، زیرا آنها برای محصولات پرداخت می‌کنند، سرمایه‌گذاری می‌کنند و سود بازمی‌گردانند. بانک‌های مرکزی و دولت‌ها به شرایط اقتصادی پیش روی کسب‌وکارها واکنش نشان می‌دهند که بر ارزش پول مربوطه آنها نیز تأثیر می‌گذارد.

“دم دم” اصطلاح فصل است

بسیاری از شرکت‌های آمریکایی درآمد خود را از قبل اعلام کرده‌اند که اقدامی غیرعادی است. تقریباً همه آنها در مورد نتایج منفی برای سه ماهه هشدار دادند. این یکی از عواملی است که منجر به کاهش سهام آمریکا می شود. از جمله دلایل ارائه شده می توان به «در مقابل ارز» اشاره کرد. این بدان معناست که دلار آمریکا در چند ماه گذشته تقویت شده است و سود حاصل از خارج از کشور ارزش دلاری کمتری دارد.

سیاست فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم، از بسیاری ارزهای دیگر سبقت گرفته و کار را برای صادرکنندگان آمریکایی دشوار کرده است. از سوی دیگر، واردکنندگان به لطف کالاهای وارداتی نسبتا ارزان تر، سود بیشتری را شاهد هستند. نتیجه این است که تراز تجاری احتمالاً به طور فزاینده ای منفی می شود و به خروج ارز ایالات متحده کمک می کند. تا زمانی که عدم قطعیت اقتصادی ادامه داشته باشد، بعید است که بر دلار تأثیر بگذارد. اما فشار نزولی بر دلار در حال افزایش است، که می تواند هر لحظه که سیاست فدرال رزرو شروع به کاهش کند، آزاد شود.

سازگار در مقابل قابل مقایسه

به طور سنتی، شرکت ها سود جاری را با دوره مشابه سال قبل مقایسه می کنند. این به جلوگیری از اثرات فصلی کمک می کند. با این حال، سال گذشته وسط موج دلتا کووید بود که احتمالاً درآمدهای “مقایسه” را منحرف می کرد. درآمدهای “متوالی” تفاوت بین سه ماهه جاری و سه ماهه قبل است که ممکن است اولویت داشته باشد. با توجه به وضعیت غیرمعمول، ممکن است شرکت‌ها درآمدهای مشابه را گزارش کنند، اما به طرز ناامیدکننده‌ای ثابت هستند. به خصوص سهام مسافرتی و سرگرمی با توجه به تعطیلی سفرهای هوایی در سال گذشته.

به‌ویژه شرکت‌های اروپایی به دلیل رسیدن قیمت‌های انرژی به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته، با یک محیط چالش برانگیز روبه‌رو شدند. اما از آن زمان به بعد قیمت انرژی کاهش یافته است. آنها هنوز بسیار بالاتر از سطح قبل از جنگ و قبل از همه گیری هستند، اما به طور قابل توجهی پایین تر هستند. بنابراین، گزارش های مربوط به شرکت های اروپایی ممکن است بسیار منفی باشد و وضعیت فعلی (یا آینده) را منعکس نکند. این می‌تواند منجر به رفتار «تناقض‌آمیز» بیشتر در بازار شود، زیرا معامله‌گران بر اثر قیمت انرژی در سود قیمت‌گذاری می‌کنند.

تمرکز هنوز روی خرده فروشی است

از آنجایی که سیاست پولی بر تورم متمرکز است، رفتار مصرف کننده احتمالاً بیشترین تأثیر را بر بازار ارز خواهد داشت. شرکت‌های خرده‌فروشی بزرگ مانند والمارت در ایالات متحده، کازینو در اروپا، تسکو در بریتانیا می‌توانند بینش مهمی در مورد رفتار مصرف‌کننده ارائه دهند. آمازون و علی بابا می توانند این کار را در سطح جهانی انجام دهند. اینکه شرکت ها می توانند هزینه های بالاتری را به مصرف کنندگان منتقل کنند به این معنی است که تورم می تواند ادامه یابد. اگر شرکت‌ها شروع به فشرده‌سازی حاشیه سود کنند زیرا مصرف‌کنندگان قیمت‌های بالاتر را رد می‌کنند، این بدان معناست که تورم به دلیل از بین رفتن تقاضا به اوج خود نزدیک می‌شود.

در مورد از بین بردن تقاضا، ترس از رکود را می توان در گزارش های سود خواند. به خصوص از نظر موجودی. اگر شرکت ها شاهد افزایش موجودی خود باشند، احتمال خرید جایگزین کمتری خواهند داشت. این به نوبه خود به معنای ذخیره سازی در شرکت های دیگر است که مواد خام کمتری خریداری می کنند. به طور کلی، این نشان دهنده کاهش سرعت فعالیت های اقتصادی است و می تواند پیش درآمدی برای اخراج کارکنان باشد. نظرات شرکت در مورد موجودی ممکن است در این فصل بازار را متحرک کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.