• خانه
  • وبلاگ
  • فدرال رزرو تسهیلات کمی را از سر می گیرد؟

فدرال رزرو تسهیلات کمی را از سر می گیرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فدرال رزرو تسهیلات کمی را از سر می گیرد؟


اگر به آخرین تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره دقت کرده اید، ممکن است هنوز چیزی را از دست داده باشید. در واقع، به ندرت هیچ رسانه بزرگی به آن توجه می کند، اما برای بازارها مهم است. فدرال رزرو به تجارت خرید اوراق قرضه بازگشته است. خوب این به چه معنا است؟

سال گذشته، فدرال رزرو اعلام کرد که به عنوان بخشی از برنامه تسهیل کمی خود، شروع به کاهش یا فروش اوراق قرضه از دارایی های خود می کند. در طول همه گیری، ترازنامه فدرال رزرو به میزان بی سابقه ای رشد کرد و سرازیر شدن پول اضافی به بازارها به عنوان یکی از عوامل موثر در تورم تلقی شد. از زمان شروع چرخه انقباض فدرال رزرو، حدود 600 میلیارد دلار به عنوان بخشی از چرخه انقباض کمی خود فروخته است. از زمان شروع هرج و مرج بانکی، او حدود 400 میلیارد دلار اوراق قرضه خریداری کرده است، یا حدود دو سوم QT را “ورود” کرده است.

QE دقیقا چیست؟

فدرال رزرو معمولاً اوراق قرضه را در بازار به عنوان بخشی از فعالیت های روزانه خود برای تنظیم نقدینگی و تورم خریداری می کند (و می فروشد). صرف این واقعیت که فدرال رزرو در حال خرید اوراق قرضه است، لزوماً به این معنی نیست که در حال انجام تسهیلات کمی است که توسط بازارها درک می شود. مشکل این است که مرز بین عملیات منظم و تسهیل کمی از سال 2008، زمانی که فدرال رزرو شروع به مداخله در مقیاس گسترده کرد، تا حدودی مبهم شده است.

QE به طور کلی به عنوان خرید اوراق قرضه بزرگ و طولانی مدت برای افزایش نقدینگی بازار درک می شود. با رشد ترازنامه به نزدیک به 9.0 تریلیون دلار و کاهش ماهانه 95 میلیارد دلار از دارایی های فدرال رزرو توسط فدرال رزرو، آنچه دقیقاً «بزرگ» را تشکیل می دهد تا حدودی تکامل یافته است. و زمانی که فدرال رزرو شروع به خرید می کند، بسته به شرایط، این جنبه “طولانی” لزوما از ابتدا مشخص نیست.

پاکسازی عدم قطعیت

یک راه برای تشخیص اینکه آیا خرید QE است یا نه این است که آیا فدرال رزرو چنین می گوید. و فدرال رزرو هیچ اعلامیه ای مبنی بر آغاز مجدد تسهیلات کمی نداده است، بنابراین تا آنجا که روایت رسمی وجود دارد، خریدهای 400 میلیارد دلاری در سه هفته گذشته یا بیشتر معادل عملیات عادی بوده و QE نیست.

اما تأثیرات عملی در بازار یکسان و در عین حال متفاوت است. خرید اوراق قرضه نقدینگی را برای بازار فراهم می کند و بازدهی را کاهش می دهد. این باریک شدن ناگهانی وارونگی منحنی بازده در چند هفته گذشته را توضیح می دهد. اما بدون اعلام برنامه جدید خرید اوراق، بازار نمی تواند انتظار طولانی مدت این خرید را داشته باشد و احتمالا خارج از بازار اوراق قرضه و دلار واکنش چندانی وجود نخواهد داشت.

تاریخ تا چه اندازه تکرار می شود؟

شعار مکرر کارگزاران این است که عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نمی کند. اما ممکن است کمی بینش ارائه دهد. اخیراً شرایط مشابهی وجود داشت: فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داد، QT را شروع کرد، سپس نگرانی هایی در مورد نقدینگی بازار وجود داشت، بنابراین فدرال رزرو بدون اعلام رسمی شروع به خرید اوراق قرضه کرد. این در پایان سال 2019 بود – درست قبل از گسترش گسترده ترازنامه در سال 2020.

البته این حرکت در سال 2020 به دلیل همه گیری است که احتمالا امسال کمتر احتمال دارد، اگرچه نمی توان آن را به طور کامل رد کرد. به طور خاص، تا زمانی که موجودی زیر 9 تریلیون دلار باقی بماند، فدرال رزرو همچنان به سادگی QTی را که قبلاً ساخته است، «برگرداند». اما اگر دارایی های فدرال رزرو فراتر از این نقطه حرکت کند، مطبوعات مالی ناگهان می توانند توجه خود را جلب کنند، که می تواند بر بازارها تأثیر بگذارد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده