• خانه
  • وبلاگ
  • فدرال رزرو: بعد از اینکه فدرال رزرو به نرخ سقفی رسید چه اتفاقی می افتد

فدرال رزرو: بعد از اینکه فدرال رزرو به نرخ سقفی رسید چه اتفاقی می افتد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فدرال رزرو: بعد از اینکه فدرال رزرو به نرخ سقفی رسید چه اتفاقی می افتد


دیروز چندین مدیر عامل بزرگ در چارچوب چندین کنفرانس سرمایه گذاران بزرگ با رسانه های مالی مصاحبه کردند. اظهارات آنها بازارها را در وضعیتی ضعیف قرار داد و سهام فناوری باعث کاهش سهام ایالات متحده شد که بر سهام آسیایی و اروپایی تأثیر گذاشت. علاوه بر چشم انداز کمتر خوش بینانه، این موضوع بحث های دمیدن درباره فدرال رزرو را برجسته می کند. نتایج این بحث می تواند تفاوت بین یک رکود خفیف (یا بدون) و یک “طوفان” اقتصادی باشد.

اول، خبر ناامید کننده

آنچه بیش از همه مورد توجه قرار گرفت، اظهارنظرهای مدیر عامل Walmart و مدیر عامل JPMorgan بود. دومی در مورد نگرانی در مورد رکود قریب الوقوع بسیار صریح تر بود. در واقع عبارت «طوفان اقتصادی» اختراع او بود. مشکل این است که چندین مدیر عامل یک دیدگاه را بیان کردند: اینکه تقاضای مصرف کننده در حال کاهش است.

والمارت متوجه روندی شده است که در آن مصرف‌کنندگان در عادات خرید خود محافظه‌کارانه‌تر عمل می‌کنند و بر لوازم ضروری خانه تمرکز می‌کنند و از چیزهایی مانند لوازم الکترونیکی خودداری می‌کنند. این مصادف بود با مدیر اجرایی اتحادیه پاسیفیک که گفت حجم حمل و نقل کاهش یافته است.

هنوز خوبه ولی تا کی؟

جیمی دیمون، به‌عنوان مدیر عامل یکی از بزرگترین بانک‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده، می‌داند که مشتریانش چگونه پول خود را خرج می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: هزینه های امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است. که خوب به نظر می رسد، اما تورم را باید در نظر گرفت. وی همچنین خاطرنشان کرد که پس‌اندازهایی که مردم در طول همه‌گیری و به لطف محرک‌ها ایجاد کرده‌اند رو به اتمام است و این می‌تواند به معنای کاهش اعتبار بیشتر در نیمه اول سال آینده باشد.

اینجاست که نابرابری شروع به نشان دادن می کند: فدرال رزرو چه خواهد کرد؟ در حال حاضر، فدرال رزرو برای جلوگیری از تورم نرخ‌ها را افزایش می‌دهد و انتظار می‌رود این نرخ‌ها در حدود 5.0 درصد کاهش یابد. این امر هزینه های وام گرفتن را به میزان قابل توجهی بالاتر می برد، که خرید کالا با کارت اعتباری یا گرفتن وام را بسیار دشوارتر می کند.

آیا تاریخ تکرار نخواهد شد؟

در گذشته، فدرال رزرو تا زمان وقوع رکود اقتصادی، نرخ بهره را افزایش داد و سپس به سرعت آنها را برای حمایت از اقتصاد کاهش داد. به ویژه حمایت از بازار کار که دومین وظیفه آنهاست. اما دیمون هشدار می دهد که ممکن است این بار اینطور نباشد، زیرا تورم همچنان بالاست، فدرال رزرو ممکن است بیشتر نگران بازگرداندن ثبات پولی باشد. این امر رکود را دشوارتر می‌کند، زیرا هجوم ناگهانی اعتبار ارزان‌تر که در رکودهای قبلی رخ داده است، وجود نخواهد داشت.

قدرت نسبی بازار کار به این دیدگاه کمک می کند. حتی اگر اقتصاد منقبض شود، با بیش از 10 میلیون فرصت شغلی، ممکن است مدتی طول بکشد تا نرخ بیکاری شروع به افزایش کند. بیکاری یک شاخص عقب مانده است و این تاخیر می تواند این بار حتی بیشتر باشد. که می تواند به این معنی باشد که انتظارات روزافزون برای یک “چرخش” سریع از سوی فدرال رزرو در سال آینده ممکن است محقق نشود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم

باز کردن یک حساب زنده