• خانه
  • وبلاگ
  • طلا پیشرفت خود را نزدیک به بالاترین سطح 8 ماهه حفظ کرده است

طلا پیشرفت خود را نزدیک به بالاترین سطح 8 ماهه حفظ کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا پیشرفت خود را نزدیک به بالاترین سطح 8 ماهه حفظ کرده است


طلا تیغه بالاتر از آخرین گزارش ما و به بالاترین سطح خود از اواسط ژوئن 2022 رسیده است گرانبها در حال حاضر است تثبیت خود سود نزدیک به سطح 1880 دلار قبل از قیمت بسیار مورد انتظار امروز سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو و فردا مهر تعیین کننده CPI. چاپ نرم‌تر از حد انتظار NFP در جمعه گذشته، و همچنین وخامت بخش خدمات ایالات متحده، که به بیشترین کاهش در بیش از دو سال و نیم گذشته رسید، این گمانه‌زنی را تقویت کرد که بانک مرکزی مجبور خواهد شد تلاش‌های انقباضی خود را کاهش دهد. و به پایین آمدن یک طبقه زیر قیمت شمش کمک کرد و به آن کمک کرد تا بالاتر رود. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

داده های اشتغال ضعیف تر از حد انتظار، شمش را افزایش می دهد

هفته گذشته شاهد یک واکنش متناقض از سوی بازارها به عنوان آخرین دور بود داده های اشتغال نشان داد که با وجود برخی آشکار نرم شدن که در NFP شکل و میانگین درآمد هفتگیبر بازار کار ماندگار می ماند با معیارهای تاریخی به نظر می رسد که فعالان بازار عزم بانک مرکزی ایالات متحده را دست کم می گیرند، زیرا آنها به طور فزاینده ای روی آن شرط بندی می کنند فدرال رزرو نرخ ها را بالاتر از هدف 5 درصد افزایش نخواهد داد. سطح و خواهد بود مجبور شد برای چرخاندن و کاهش نرخ بهره اواخر امسال قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو در حال حاضر انتظار دارند که این بانک در نشست آتی فوریه ۲۵ واحد افزایش نرخ بهره را انتخاب کند که ارزیابی خود را بر اساس داده های اقتصادی بهبود یافته و کاهش فشارهای تورمی استوار کند. این در حالی است که بانک مرکزی طبق صورتجلسه آخرین جلسه خود، کاهش نرخ در سال 2023 و افزایش نرخ سود نهایی بالای هدف 5 درصد را پیش بینی نکرده است. واگرایی بین آنچه فدرال رزرو می گوید انجام خواهد داد و آنچه بازار می شنود و تفسیر می کند به خوبی می تواند به سطوح بالاتری از نوسانات ضمنی منجر شود که می تواند خطرات مضری برای عملکرد بازارها ایجاد کند. بنابراین، نتیجه گیری از واکنش ها می تواند این باشد بازار بیشتر و بیشتر است قرار دادن سنگین تر خواندن بر اثر ورودی داده هاپیش بینی های خود را بر این اساس تنظیم می کنند و توجه رو به کاهش است به پخش روایت فدرال رزرو. با این حال، میله ها ادامه پیدا میکند تا پشتیبانی پیدا کنید از دیدگاه کمتر شاهین انتظارات از افزایش نرخ بهره، که جلا دادن جذابیت از جانب براق فلزپسندیدن پول سبز خزش پایین ترشکست در به دست آوردن کشش

سر از فدرال رزرو قرار است اواخر امروز در سمپوزیوم Riksbank در سوئد ظاهر شود و فعالان بازار از نزدیک به نظرات رئیس هیئت مدیره نگاه خواهند کرد که به طور بالقوه می تواند بینش هایی را در مورد مسیر رشد آینده بانک های مرکزی نشان دهد. اگر محتوای سخنرانی حاوی مضامین جنگ‌طلبانه‌ای باشد که خواستار افزایش بیشتر نرخ بهره می‌شوند، سهام گران‌بها می‌تواند در کوتاه‌مدت تحت فشار نزولی قرار گیرد و در آستانه انتشار تورم مورد انتظار آمریکا در روز پنجشنبه، از بالاترین سطح 8 ماهه خود فاصله بگیرد. اوایل این هفته، دیلی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، اشاره کرد که نرخ بهره برای مقابله با تورم باید به بالای 5 درصد افزایش یابد، اما میزان بالای 5 درصد «در حال حاضر مشخص نیست». او همچنین گفت که سرعت افزایش ها به اطلاعات دریافتی بستگی دارد و موضع فدرال رزرو برای ارزیابی وضعیت به شیوه ای مبتنی بر داده ها را تکرار کرد. بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا نیز نظرات مشابهی را تکرار کرد و گفت: بانک مرکزی هنوز کارهایی برای انجام دارد، اما با سرعت معتدل‌تری که بانک به نرخ پایانی پیش‌بینی‌شده خود نزدیک می‌شود. اظهارات سیاستگذاران فوق در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره برای کاهش تقاضا بازتاب اظهارات بولارد رئیس فدرال رزرو در سنت لوئیس در هفته گذشته است و بار دیگر نشان می دهد که روایت ارائه شده همچنان باقی است. به اتفاق آرااضافه کردن به اعتبار کمیسیون

تورم رویداد اصلی را چاپ می کند

انتظار می رود در روز پنج شنبه توجه بازارها معطوف شود مهر CPI دسامبر، که جزئیات مکان را ارائه می دهد مشکل تورم در ایالات متحده ایستاده است. بر اساس پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف‌کننده سالانه برای دسامبر از 7.1 درصد به 6.5 درصد کاهش یابد و به همین ترتیب سالانه کاهش یابد. نرخ CPI اصلی برای همان ماه است تنظیم برای تسکین به 5.7% از 6.0% ثبت شده در ماه قبل. اگر نرخ های واقعی با انتظارات مربوطه مطابقت داشته باشد، به این معنی است فشارهای تورمی ادامه دارد و ممکن است حدس و گمان را افزایش دهد که فدرال رزرو بررسی خواهد کرد تلاش های خود برای تشدید سیاست های پولی را کند کرد. در نتیجه می توانیم ببینیم آستر دلار در ادامه فشار رو به پایین و برعکس، در قیمت گرانبهایی که شما پشتیبانی می کنید.

تحلیل تکنیکال طلا

نمودار XAUUSD H4

طلا پیشرفت خود را نزدیک به بالاترین سطح 8 ماهه حفظ کرده است

دارم نگاه میکنم XAUUSD نمودار 4 ساعته ما این را مشاهده می کنیم طلا ادامه دارد به حرکت به بالا همانطور که توسط کانال صعودی و در حال حاضر در تلاش برای این کار است تثبیت می کنیم خود سود در سطح 1875 دلار یک را نگه می داریم چشم انداز صعودی برای گرانبها و حمایت از پرونده ما است RSI نشانگر در زیر نمودار 4 ساعته ما، که مقدار 68 را ثبت کرده است، برجسته شده است احساسات صعودی دور و بر کالا. این واقعیت که روند عمل قیمت بالاتر است خط وسط از جانب باندهای بولینگر و مکرراً سعی می کند از بین برود حد بالا همچنین به مورد ما برای یک اضافه می کند افزونه در حال حرکت بالا. باید گاو نر با ادامه روند صعودی قیمت، ممکن است شاهد شکستن بالاتر از سطح مقاومت 1880 دلاری (R1) و چالش احتمالی سد مقاومتی 1900 دلاری (R2) باشیم. اگر از طرف دیگر خرس‌ها ابتکار عمل را به دست بگیرند، ممکن است شاهد شکست به زیر سطح حمایت 1865 (S1) و نزدیک شدن به 1850 دلار (S2) باشیم. پشتیبانی می کند پایه.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.