طلا پس از کاهش دلار افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا پس از کاهش دلار افزایش یافت


قیمت طلا افزایش یافت در هفته گذشته، در ابتدا تا سطح 1820 دلار پس از یک افزایش یافت خوشحالی مهر CPI اما پس از 50 واحد پایه به سطح 1780 دلار بازگشت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو. پیش از این در نشست امروز آسیا، بانک ژاپن هنگامی که خود را اصلاح کرد، بازارها را شگفت زده کرد کنترل بازده اوراق قرضه بالاتر استکه به دلار صدمه بزند و در نتیجه با ارزش را برداشت بالاتر از سطح روانی کلیدی 1800 دلار. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

تصمیم فدرال رزرو یک کف پایین تر از قیمت طلا قرار می دهد

هفته گذشته فدرال رزرو همانطور که انتظار می رفت، نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد، تاخیر انداختن سرعت پیاده روی تهاجمی او پس از چهار افزایش متوالی 75 نقطه پایه نرخ بهره. بانک در خود اعلامیه همراه اشاره کرد که بازار کار همچنان تنگ است با اينكه فشار تورمی باقی ماندن در سطوح بالا در اقتصاد ایالات متحده. فدرال رزرو مجدداً هدف خود را برای دستیابی به آن تأیید کرد حداکثر اشغال و تعهد آن به کاهش تورم نزدیکتر به هدف 2 درصد است. به طور خاص، بانک اعلام کرد که «در تعیین سرعت افزایش‌های آینده در محدوده هدف، کمیته این موضوع را در نظر خواهد گرفت. تشدید انباشته سیاست پولیتأخیرهایی که با آن سیاست پولی بر فعالیت های اقتصادی و تورم و توسعه اقتصادی و مالی تأثیر می گذارد»، به طور مؤثر نشان می دهد که بانک به خوبی از خطرات کشش بیش از حد که ممکن است ناخواسته اقتصاد ایالات متحده را به سمت الف سوق دهد رکود اقتصادی. علاوه بر این، طرح نقطه جدید در پیش‌بینی‌های جدید بانک، اکثریت حمایت از نرخ بهره را به اوج خود در 5.00-5.25% در سال آینده می‌کنند، اگرچه اقلیت قابل توجهی انتظار داشتند که حتی بالاتر رود، اما سیاستگذاران FOMC ما همچنین شاهد کاهش نرخ بهره در سال 2024 خواهیم بود. اعتبارسنجی تاخیر در نرخ اولیه ارائه شده تورم کمتر از انتظار چاپ نوامبر، یک روز قبل از تصمیم منتشر شد، با بیان اینکه تورم آرام شده است در ادامه از اوج سپتامبر خود. با این حال، تورم بیش از سه برابر هدف 2 درصدی فدرال رزرو است که نگرانی هایی را در مورد الف ریشه عمیقی در اقتصاد آمریکا دارد. در نتیجه، نرمتر از نتایج CPI مورد انتظار قرار دادم فشار بر دلار آمریکاآن را به سطوحی که قبلاً در ژوئن 2022 دیده شده بود برگردانیم و ما تماشا کردیم طلا ارتفاع در نتیجه به سطح 1820 دلار رسید. با این حال، پس از تصمیم فدرال رزرو روز بعد بازار به این تصمیم واکنش مثبت نشان داد دلار موجود مطرح کرد برعکس طلا سقوط قربانی پیشرفت دلاربا حذف سود روز قبل، به سطح 1780 دلار سقوط کرد.

فرماندار کورودا با تغییر سقف بازدهی BoJ بازارها را شوکه کرد

BoJ غافلگیر کردن بازارها در جلسه امروز آسیایی باعث شد ین برای جمع آوری در مقابل همتایان خود، به نشانه قدرت بیشتر در بازار ارز. بانک همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه می دارد در -0.10٪، اما دستورالعمل خود را در مورد کنترل منحنی بازده تجدید نظر کرد. همانطور که بانک در بیانیه ضمیمه خود اشاره کرده است که «نوسانات در بازارهای مالی و سرمایه خارج از کشور افزایش یافته است و این امر به طور قابل توجهی بر این بازارها در ژاپن تأثیر گذاشته است. عملکرد بازارهای اوراق قرضه بدتر شده است» و بنابراین تصمیم به «دامنه نوسانات بازده JGB 10 ساله را گسترش دهید از سطح هدف: از حدود مثبت و منفی 0.25 واحد درصد تا بین حدود مثبت و منفی 0.5 واحد درصد. شایان ذکر است که تصمیم به اتفاق آرا بود، که بر عزم بانک برای ادامه کار تاکید داشت. این اقدام به‌عنوان یک تغییر غیرمنتظره جنگ‌طلبانه توسط BoJ تلقی می‌شود، اما نقش حمایتی آن برای اقتصاد ژاپن بدون تغییر باقی می‌ماند، با توجه به اینکه بانک اجازه می‌دهد بازدهی تا دو برابر درصد افزایش یابد اما همچنان آنها را پایین نگه دارد.مقدار مورد نیاز JGB را خریداری خواهد کرد بدون تعیین حد بالایی به طوری که بازدهی JGB های 10 ساله در حدود صفر درصد باقی بماند. علاوه بر این، کورودا، فرماندار BoJ در کنفرانس مطبوعاتی دفع کرد در برابر ایده الف تشدید سیاست پولیهمانطور که او گزارش داد که امروز پاسخ خروج را نشان نمی دهد از سیاست کنترل منحنی بازده و این است هنوز خیلی زود است که در مورد خروج از تنظیمات سیاست پولی موجود صحبت کنیم. وی همچنین خاطرنشان کرد که این بانک در صورت لزوم از تسهیل بیشتر تنظیمات سیاست پولی خود دریغ نخواهد کرد. به طور کلی، شگفتی می گذرد BoJ باعث ین برای ارزیابی در به قیمت دلارکه به شدت سقوط کرد پس از راه حل و در نتیجه کمک کرد یک طبقه زیر قیمت طلا قرار دهید، به آن اجازه می دهد تا به بالای سطح 1810 دلار صعود کند. اگر دلار با نزولی بیشتری روبرو شود، ما انتظار داریم فلز براق ادامه هید پیشرفت بالاتر به خاطر آنها همبستگی منفی با پول سبز.

تحلیل تکنیکال

نمودار XAUUSD H4

طلا پس از کاهش دلار افزایش یافت
  • پشتیبانی: 1765 (S1)، 1728 (S2)، 1700 (S3)
  • مقاومت: 1810 (R1)، 1840 (R2)، 1870 (R3)

دارم نگاه میکنم XAUUSD در نمودار 4 ساعته، در اوایل هفته گذشته شاهد شکستن بالاتر از سطح مقاومت 1810 (R1) هستیم. طلا نتوانست سود خود را تجمیع کند، گام هایش را دوباره دنبال می کند به محدوده معاملاتی قبلی خود که بین سطوح حمایت 1765 (S1) و مقاومت 1810 (R1) محدود شده بود، بازگشت. ما مال خود را حفظ می کنیم گذشته از سوگیری دیدگاه برای گرانبهاگسترش قیمت خود را بین دو سطح فوق الذکر، اما باید تاکید کنیم که باید جهش در شتاب مثبت اوایل امروز دیده شد نگهداریمی توان استحکام – قدرت ما به تعویض ارزیابی ما از گاو نر. اندیکاتور RSI زیر نمودار 4 ساعته ما در حال حاضر 59 میله را ثبت می کند احساسات صعودی در اطراف بر براق فلز. باید خرس ها سلطنت می کنند بر فرازما می توانیم عمل قیمت را ببینیم شکستگی در زیر 1765 (S1) پشتیبانی می کند سطح و به سمت پایین تر از پایه پشتیبانی 1728 (S2) بروید. از طرف دیگر آیا باید گاوها ابتکار عمل را در جهت طلا به دست می گیرندممکن است فینال را ببینیم قطع کردن در بالا 1810 (R1) مقاومت سطح و نزدیک شدن به سد مقاومتی 1840 (R2).

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.