طلا تحت فشار افزایش ارزش دلار است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا تحت فشار افزایش ارزش دلار است


را گرانبها ادامه دارد زیر فشارپسندیدن دلار بی رحمانه موج ها به قله های جدیددر پشت یک موضع تهاجمی پذیرفته شده توسط فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی، چشم انداز افزایش نرخ بهره برای مدت زمان طولانی، عمیق تر شدن بحران انرژی و ترس گسترده از رکود اقتصادی سراسر دنیا. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

بحران انرژی در قاره اروپا در حال عمیق تر شدن است

پس از عناوین اخیر که گازپروم قرار است جریان گاز را قطع کند از کلید نورد استریم 1 خط لوله به اروپا به عنوان یک تاکتیک انتقام پس از اعلام اعضای G7 سقف قیمت بر نفت روسیه، قاره اروپا بار دیگر در تنگنا قرار گرفته است. بسته شدن مسیر اصلی عرضه در اروپا باعث شد ترس از رکود در سرتاسر منطقه و تصویری بدتر از زمستان آینده را برای مصرف کنندگان اروپایی ترسیم می کند که به شدت آسیب خواهند دید افزایش قیمت انرژی. نه فقط، بدتر شدن بحران انرژی و در شوک های عرضه می تواند منجر به فروپاشی قاره اروپا شود رکود عمیق تر مشکلات، بلکه همچنین تورم ثابت می تواند مجبور شود بانک مرکزی اروپا دست برای ادامه با a افزایش نرخ بهرههمانطور که در کنفرانس جکسون هول ماه گذشته به صراحت بیان شد. EUR OIS در حال حاضر احتمال 95% افزایش 75 واحدی نرخ از سوی بانک مرکزی اروپا را برای نشست سپتامبر در روز پنجشنبه 8 در نظر گرفته است.هفتم سپتامبر، نشان می دهد که بازار افزایش نرخ بهره را به عنوان یک معامله تمام شده می بیند. هر دو موضوع در قاره اروپا می تواند افزایش تقاضا برای طلا پسندیدن عدم قطعیت از یک طرف او طلا را ترجیح می دهداما می‌خواهیم توجه داشته باشیم که افزایش بیش از حد نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا می‌تواند بخشی از درخشش دلار را از بین ببرد و در نتیجه به نفع قیمت طلا باشد.

پیام رسان های فدرال رزرو آماده گفتگو هستند

ما همچنین می خواهیم برنامه ریزی شده را برجسته کنیم سخن، گفتار به رئیس کلولند فدرال رزرو استادنایب رئیس فدرال رزرو برینارد و نایب رئیس فدرال رزرو برای نظارت یک نوار فردا چهارشنبه 7هفتم سپتامبر که انتظار می رود ارائه شود سرنخ های ارزشمند تا آنجایی که فدرال رزرو پیش از نشست مورد انتظار در سپتامبر. علاوه بر این، پاول رئیس فدرال رزرو قرار است روز پنجشنبه هشتم ظاهر شودهفتم سپتامبر و سخنرانی او توسط سرمایه گذاران تماشا خواهد شد زیرا نظرات می تواند در ماه مه نیز پیامدهایی داشته باشد غوغایی به پا کرد در بازارها پس از دور دیگری از آمارهای اشتغال مطلوب در هفته گذشته، نشان می دهد که نیروی کار آمریکا ظاهر می شود سالم تحلیلگران و قادر به ایجاد مشاغل جدید و همچنین داشتن نرخ بیکاری نسبتا پایین و ثابت هستند، به ویژه مشتاقانه منتظر کمک های پاول، رئیس فدرال رزرو هستند. بطور کلی، داستان یک شاهین انتظار می رود دوباره نشان داده شود زیرا نتایج گزارش اشتغال زودتر نشان می دهد کار سخت بازار که به نوبه خود اجازه می دهد بر فدرال رزرو به فقط تمرکز کنیدگنجانده شده است محدود کردن فشارهای تورمی و سعی کنید جلوگیری از تورم بلند شدن ریشه عمیقی در اقتصاد دارد. در نتیجه، ممکن است شاهد باقی ماندن دلار در بالاترین حد خود در 20 سال گذشته باشیم و طلا برای ادامه کارش عملکرد ضعیف به خاطر آنها همبستگی منفی.

تحلیل تکنیکال

نمودار XAUUSD H4

طلا تحت فشار افزایش ارزش دلار است

دارم نگاه میکنم XAUUSD نمودار 4H که ما مشاهده می کنیم خط روند نزولی در 15 آغاز شدهفتم اوت، برجسته کردن سیر نزولی از جانب قیمت شمش یک را نگه می داریم پیش بینی های نزولی بر روی عملکرد قیمت فلز گرانبها همانطور که توسط خط روند نزولی. اندیکاتور RSI زیر نمودار 4 ساعته ما در حال حاضر به 48 اشاره می کند که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بخشی از بازار پیرامون این ابزار گرانبها پس از تلاش ناموفق برای شکستن بالاتر از سطح مقاومت 1727 (R1) است. همچنین شایان ذکر است که صلیب مرگ در 17 تشکیل شدهفتم اوت، جایی که میانگین متحرک 100 دوره ای از میانگین متحرک 200 دوره ای عبور کرد، منعکس کننده ضعف فعلی قیمت طلا است. باید گاو نر را بگیرید و برای تغییر رتبه خود، باید یک شکست بالاتر از خط روند نزولی، شکسته شدن خط مقاومت 1727 (R1) و حرکت نهایی نزدیک به سطح مقاومت 1750 (R2) را مشاهده کنیم. باید خرس ها همچنان به حاکمیت خود ادامه می دهیم، ممکن است شاهد شکستن قیمت طلا به زیر خط حمایتی 1695 (S1) و نزدیک شدن به پایه حمایتی 1678 (S2) باشیم، سطحی که قبلا در آگوست 2021 مشاهده شده بود.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

طلا تحت فشار افزایش ارزش دلار است طلا تحت فشار افزایش ارزش دلار است