طلا تحت تاثیر داده های اشتغال جامد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا تحت تاثیر داده های اشتغال جامد


طلا پس از اینکه بازار کار ایالات متحده بار دیگر انعطاف پذیری خود را نشان داد و معامله گران را بر آن داشت تا سناریوی خود را مجدداً ارزیابی کنند، شاهد افزایش چشمگیر شش هفته ای خود در هفته گذشته بود. فدرال رزرو کمتر شاهین به جلو حرکت کن. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

بازار طلا نمی خواهد آن را بشنود

هفته گذشته کمیته بازار آزاد فدرال رای داد و مطابق با انتظارات گسترده تر، نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد و نرخ کلیدی را به 4.75 درصد رساند و طبق نمودار نقطه ای دسامبر، بانک مرکزی اکنون تنها 50 واحد پایه با نرخ نهایی 5.25 درصد فاصله دارد. در او اعلامیه همراه این بانک عزم خود را برای تشدید بیشتر سیاست پولی خود برای دستیابی به سطوح محدود کننده کافی، که هدف آن مهار کلاهبرداران است، تکرار کرد. فشار تورمی از اینکه عمیقاً در اقتصاد ایالات متحده تثبیت شود. علیرغم موضع اتخاذ شده توسط فدرال رزرو واضح بود شاهیندر فروشگاه واکنش به تصمیم بود بی چون و چرا کبوترتشدید کننده اختلاف بین آنچه که فدرال رزرو اعلام می کند و آنچه بازار تفسیر می کند، که از ابتدای سال مشهود است. این ما را به این باور می رساند که بازار به جای گرفتن ارزش، به داده های ورودی در ارزش گذاری خود اهمیت بیشتری می دهد راهنمای فدرال رزرو مسلم است. دیدگاه بازار نسبت به رویکردی کمتر جنگ طلبانه ممکن است بر اساس بهتر از حد انتظار باشد رشد نتایج سه ماهه گذشته همراه با آخرین داده ها در مورد جبهه تورم نشان دهنده آن است فشار تورمی از اوج خود دورتر شد و این خوش‌بینی را تقویت کرد که اقتصاد ایالات متحده می‌تواند مانع از آن شود رکود اقتصادی یا حداقل علائم رکود خفیف را تجربه کنید. بنابراین، فعالان بازار به تعصبات خود پایبند بودند و تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند با فدرال رزرو مبارزه کنیدنظرات صریح توسط , که نشان می دهد باید اقدامات بیشتری برای مهار تورم انجام شود بنابراین، تعبیر dovish حفظ شد دلار کاهش یافته است و مجاز است طلا برای صعود بالاتر و پس از تصمیم گیری در حدود 1950 دلار به اوج خود رسید.

داده های استثنایی NFP جذابیت فلز براق را کاهش می دهد

با این حال، فعالان بازار مجبور به تجدید نظر در ارزیابی های خود پس از یک دمیدن گزارش اشتغال روز جمعه که یک بار دیگر این را نشان داد بازار کار باقی سالم هر چند محیطی با نرخ بهره بالا. به خصوص، دستمزد غیر کشاورزی به طور غیرمنتظره ای در ماه ژانویه به 517 هزار افزایش یافت و پیش بینی ها برای کاهش سرعت تا 185 هزار را از بین برد. مساوی با متوسط ​​دستمزد ساعتی به 4.4 درصد افزایش یافت، پیش بینی های 4.3 درصد را شکست داد در حالی که نرخ بیکاری به پایین‌ترین حد در پنج دهه اخیر رسید که 3.4 درصد گزارش شد، کمتر از انتظار برای افزایش به 3.6 درصد. نتایج عملاً نظر فدرال رزرو را تأیید کرد که نرخ بهره برای مدت طولانی تری بالاتر خواهد ماند زیرا رشد شغلی به شدت افزایش یافت در ژانویه و پخش که بازار کار هنوز ترک نشان می دهد. در نتیجه، ارزش دلار به شدت از بالاترین سطح 9 ماهه سقوط کرد. همچنین، بهتر از حد انتظار ISM غیر مولد رقم PMI که از آن منعکس شد انقباض قلمرو در ژانویه و بازگشت به رشدبه صورت اضافی ارائه شده است پشتیبانی می کند برای دلار و تشدید شد طلایی سقوط. همچنین، معیار بازدهی 10 ساله خزانه پس از تصمیم نادرست فدرال رزرو از یک رکود موقت به 3.4 درصد بازگشت و پس از گزارش مشاغل درخشان، 3.6 درصد را به دست آورد، که باعث شد سرمایه گذاران چشم انداز خود را برای ارزیابی مجدد ارزیابی کنند. محور فدرال رزرو در نیمه دوم سال. در پایان می خواهیم یادآور شویم سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو بعد از امروز و جالب است که ببینیم آیا او به روایت شاهین خود ادامه می دهد یا خیر. اگر اینطور باشد، ممکن است تعدادی را ببینیم پشتیبانی می کند برای دلار و طلا واگذاری زمین بیشتر

تحلیل تکنیکال

نمودار XAUUSD H4

طلا تحت تاثیر داده های اشتغال جامد
  • پشتیبانی: 1860 (S1)، 1840 (S2)، 1820 (S3)
  • مقاومت: 1880 (R1)، 1900 (R2)، 1920 (R3)

دارم نگاه میکنم XAUUSD نمودار 4 ساعته ما در حال تماشای آن هستیم طلایی اوج قیمت در حدود سطح 1960 دلار در هفته گذشته بود فدرال رزرو اولین افزایش نرخ بهره در سال را به دست آورد. با این حال، پس از یک اشتغال پایدار گزارش جمعه طلا قیمت ها در عقب نشینی، از بالاترین سطح 9 ماهه خود به شدت سقوط کرد. یک را نگه می داریم سوگیری جانبی برای گرانبها بین پایه حمایتی 1860 دلار (S1) و سطح مقاومت 1880 دلار (R1) محدود می شود، با توجه به اینکه عملکرد قیمت بالاتر از حد شکسته شده است. خط روند نزولی. با این حال، ما توجه می کنیم که نشانگر RSI زیر نمودار 4 ساعته ما مقدار 35 را ثبت می کند که نشان می دهد a خرس ها خلق و خوی احاطه شده است میله ها. باید خرس ها بهره بردن از منفی تکانهمی‌توانیم شاهد شکستن قیمت به زیر سطح حمایت 1860 دلاری (S1) و حرکت پایین‌تر، نزدیک‌تر شدن به پایه حمایتی 1840 دلاری (S2) باشیم. باید گاو نر بگیر، شاید ببینیم قطع کردن بیش از 1880 دلار (1 R1) مقاومت سطح و نزدیک شدن به مقاومت 1900 دلاری (R2). مانع.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.