• خانه
  • وبلاگ
  • طلا تا مرز روانی کلیدی 2000 دلار پایین می آید

طلا تا مرز روانی کلیدی 2000 دلار پایین می آید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا تا مرز روانی کلیدی 2000 دلار پایین می آید


قیمت طلا از هفته گذشته کاهش یافته است زیرا رسانه ها گزارش دادند که یک نشست سازنده بین رهبران قانونگذار در مورد افزایش سقف بدهی برگزار شده است. همچنین، محو شدن ترس های بانکی اندکی از نوسانات بازار کاسته است و در زمان انتشار این گزارش، به نظر می رسد فلز براق در حال کاهش است. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

آیا آمریکا بدهی خود را نکول می کند؟

صحبت از نکول بدهی بالقوه ایالات متحده، سرمایه گذاران را به وحشت انداخته است، زیرا “تاریخ X” بسیار واقعی در حال ظهور است. چنین سناریویی که قبلاً شنیده نشده بود، اکنون به آرامی مورد توجه قرار گرفته است زیرا معامله گران بازار که قبلاً انتظار داشتند معامله در ساعت یازدهم انجام شود، اکنون می ترسند که دو طرف به بن بست رسیده اند و نگرانی های بازار از نکول ایالات متحده افزایش یافته است. “تاریخ X” اولین بار توسط وزیر خزانه داری ایالات متحده یلن اعلام شد، که اظهار داشت: “وزارت خزانه داری به احتمال زیاد دیگر قادر نخواهد بود به تمام تعهدات دولت عمل کند اگر کنگره برای افزایش یا تعلیق این محدودیت برای مدت طولانی تا ابتدای سال جاری اقدام نکند. ژوئن، و احتمالاً در اوایل 1 ژوئن». علاوه بر این، اگر ایالات متحده به تعهدات مالی خود عمل نکند، عواقب فوری و تقریباً فاجعه باری برای اقتصاد در پی خواهد داشت، زیرا این شکست به احتمال زیاد منجر به کاهش رتبه ایالات متحده توسط موسسات رتبه بندی اعتباری خواهد شد و منجر به یک سقوط گسترده خواهد شد. فروختن بدهی ایالات متحده و به دنبال آن سقوط احتمالی در بازارهای سهام ایالات متحده، زیرا نوسانات موجود در بازار می تواند منجر به فرارهای بانکی بیشتر شود و ثبات کل صنعت مالی را تضعیف کند. علاوه بر این، نکول بدهی ایالات متحده به احتمال زیاد منجر به افزایش فوری نرخ بیکاری خواهد شد و احتمالاً در صورت از سرگیری فشارهای تورمی در صورتی که فدرال رزرو بخواهد وارد عمل شود و با راه اندازی یک کمپین دیگر QE وضعیت را اصلاح کند. در مجموع، هر چه بیشتر طول بکشد تا رهبران قانونگذار به اجماع برسند، سطح نوسانات در بازارها تشدید می شود که می تواند منجر به هجوم شمش به عنوان یک پناهگاه امن شود، زیرا در زمان عدم اطمینان مالی به عنوان یک ذخیره ارزش در نظر گرفته می شود. ، با نزدیک شدن ایالات متحده به “تاریخ X”.

محل تلاقی نیومانت و نیوکرست، نزدیک به خط پایان

نیوکرست روز دوشنبه گفت که از پیشنهاد خرید 17.8 میلیارد دلاری نیومونت حمایت خواهد کرد. این تجدید نظر در گزارش رویترز که در آوریل منتشر شد و گفته بود ارزش این پیشنهاد 19.5 میلیارد دلار است. همانطور که قبلا در 11 ما گفته شدهفتم در گزارش آوریل، در صورت تایید ادغام توسط سهامداران و رفع موانع نظارتی لازم، نیومونت تقریباً 8.9 درصد از عرضه طلای جهان را کنترل خواهد کرد. در نتیجه، تولید طلای نیومونت تقریباً دو برابر نزدیکترین رقیب خود، یعنی Barrick Gold Corp خواهد بود، بنابراین به طور بالقوه از قیمت این فلز گرانبها حمایت می کند زیرا عرضه جهانی طلا متمرکزتر می شود، که می تواند نوسانات عرضه بازار را کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال

نمودار XAUUSD H4

طلا تا مرز روانی کلیدی 2000 دلار پایین می آید

به نظر می رسد قیمت طلا همچنان در حال کاهش است و در حال حاضر در حال آزمایش پشتیبانی در سال 2005 (S1) است. ما تمایل به حفظ چشم انداز نزولی در مورد شمش داریم و حمایت از مورد ما، اندیکاتور RSI در زیر نمودار 4 ساعته ما است، که نتوانسته است به بالای 50 برسد و در زمان این گزارش به نظر می رسد به سمت رقم 30 حرکت می کند. نشان دهنده احساس نزولی بازار است. برای ادامه چشم انداز نزولی ما، مایلیم شاهد شکست واضحی به زیر سطح حمایت 1975 (S2) و حرکت به سمت خط حمایت 1940 (S3) باشیم. از سوی دیگر، اگر گاوها تسلط پیدا کنند، ممکن است شاهد شکستی بالاتر از مقاومت خط 2038 (R1) باشیم و هدف بالقوه بعدی برای گاوها سد مقاومتی 2075 (R2) است. لطفاً توجه داشته باشید که اگر ترس از ورشکستگی ایالات متحده همچنان ادامه داشته باشد و قانونگذاران ایالات متحده نتوانند پیشرفت کنند، می‌توانیم شاهد افزایش رکوردهای جدید طلا باشیم.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.