• خانه
  • وبلاگ
  • طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد

طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد


طلا قیمت پیشروی خود را به مناطق بالاتر گسترش داد این هفته، تازه وارد شدن رکوردهای 9 ماهه پسندیدن دلار ضعیف باقی می ماند. کمتر شاهین نظرات از سیاستگذاران FOMC این سیگنال که بانک مرکزی به احتمال زیاد در نشست فوریه خود به سمت افزایش ۲۵ واحد پایه نرخ بهره حرکت خواهد کرد، کف قیمت طلا را کاهش خواهد داد و به افزایش آن کمک خواهد کرد. در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

داده های ورودی برای چشم انداز شمش بسیار مهم است

اواخر این هفته طیف وسیعی از داده های کلیدی در مورد اقتصاد ایالات متحده مورد انتظار سرمایه گذارانی است که می توانند تعیین کنند که آیا ریباندهای سبز از خودش پایین 8 ماهه یا ادامه داد خود مسافرت رفتن جنوب. امروز، معامله گران توجه خود را به انتشار PMI اولیه تولید ایالات متحده برای ژانویه معطوف خواهند کرد، که انتظار می رود از 46.2 ماه قبل به 46.0 کاهش یابد. اگر اینطور باشد، ممکن است شاهد باشیم که USD زمین و طلای بیشتری را برای یافتن حمایت بیشتر از دست داده است. انتظار می‌رود در روز پنج‌شنبه، توجه بازار به پیش‌بینی مهم تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه برای سه ماهه چهارم معطوف شود و انتظار می‌رود این نرخ به 2.6 درصد کاهش یابد، نسبت به سرعت 3.2 درصدی سه ماهه قبل. اگر نرخ واقعی مطابق با انتظارات باشد، نشان دهنده کند شدن رشد داخلی ایالات متحده است، که نشان می دهد اثر تجمعی تلاش های فدرال رزرو شروع به تأثیر نامطلوب بر اقتصاد ایالات متحده کرده است. در نتیجه، این می تواند فشار بیشتری را بر دلار وارد کند، در حالی که از سوی دیگر، طلا می تواند جریان ورودی بیشتری را تجربه کند. در مقابل، انتظار می‌رود سفارش‌های کالاهای بادوام برای ماه دسامبر از کاهش اخیر خود بازگردند و طبق پیش‌بینی از -2.1 درصد به 2.5 درصد افزایش پیدا کنند و ممکن است تأثیر منفی نتایج تولید ناخالص داخلی را تعدیل کنند. افزایش هزینه های مصرف کننده در ایالات متحده را می توان به اثر فصلی که در طول فصل جشن مشاهده می شود نسبت داد. سرانجام، در روز جمعه، شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای ردیابی تورم، یعنی شاخص اصلی PCE، از 4.7 درصد به 4.4 درصد کاهش می یابد و اگر این اتفاق بیفتد، می توانیم ببینیم که دلار آمریکا با باد مخالف مواجه خواهد شد، زیرا نتیجه به طور مؤثری خواهد بود. تایید می کند که فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده در حال کاهش است، که منعکس کننده نتایج CPI گزارش شده در ژانویه است. آیا رقم واقعی باید انتظارات را برآورده کند که فدرال رزرو را ترغیب کند تا در نشست فوریه هفته آینده خود برای افزایش کمتر از 25 واحد پایه نرخ بهره انتخاب کند؟ بنابراین، با توجه به همبستگی منفی بین دلار و ارز گرانبها، انتظار می‌رود که با هموار شدن چشم‌انداز افزایش نرخ‌های کمتر، شاهد سوگیری مثبت شمش بیشتر باشیم. جذابیت فلز براق.

سیاست گذاران FOMC سیگنال های کاهشی را نشان می دهند

به تازگی سخنرانان از کمیته بازار آزاد فدرال بارها موضع گرفتند و دیدگاه ها و نظرات خود را در مورد چگونگی دید خود بیان کردند بانک مرکزی به جلو حرکت کن. این کمیته در تاریخ 1 تشکیل جلسه خواهد دادSt فوریه و تصمیم بگیرید بر اندازه از مال او افزایش نرخ بهرهبا در نظر گرفتن آخرین تحولات اقتصادی به همراه آخرین داده های ورودی. به طور کلی، نظرات مختلف بلندگوها به نظر می رسد سرویس کمتر جنگ طلب، کمتر از میزان افزایش نرخ که در ابتدا پیش بینی می شد، در حالی که دیگران به تفنگ خود پایبند بودند و به تکرار نیاز به رویکردی تهاجمی تر و پیشانی ادامه دادند. روز جمعه، والر، رئیس فدرال رزرو گفت که از او حمایت می کند 25 امتیاز پایه افزایش نرخ بهره در نشست فوریه، به عنوان تورم داده ها سرد شده در ماه دسامبر، اما سیاستمداران تاکید کردند که وجود دارد کار بیشتری برای انجام دادن برای دریافت قیمت در a به اندازه کافی محدود کننده مرحله. از سوی دیگر، بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس هفته گذشته گفت که در حالی که بانک مرکزی پیشرفت خوبی داشته است، باید 50 واحد بیشتر پیش برود و سپس مقداری نرخ ها را بالاتر از این کند. میانگین هدف 5.1 درصد، انسداد فشار تورمی برای ریشه نگرفتن عمیق در داخل اقتصاد بازار در حال حاضر در حال پیش بینی آن است فدرال رزرو در واقع با a ادامه خواهد داد کمتر شاهین، 25 امتیاز پایه ارتقاء در جلسه آینده و اگر چنین باشد، ممکن است شانس یک را ببینیم افزونه از جانب افزایش رالی شمش.

تحلیل فنی

نمودار XAUUSD H4

xau-usd-4h-chart-24-01-2023-technical-analysis
  • پشتیبانی: 1915 (S1)، 1900 (S2)، 1880 (S3)
  • مقاومت: 1920 (R1)، 1940 (R2)، 1960 (R3)

دارم نگاه میکنم XAUUSD نمودار 4 ساعته ما در حال تماشای آن هستیم طلا انبساط حرکت رو به بالا است این هفته، به بالاترین حد خود رسیده است و امروز در حال تلاش برای شکستن بیش از 1940 دلار (R1) است. مقاومت مانع ما مال خود را حفظ می کنیم چشم انداز صعودی برای گرانبها و حمایت کننده مورد ما است نشانگر RSI در زیر نمودار 4 ساعته ما که در حال حاضر مقدار 61 را ثبت می کند نشان می دهد خلق و خوی هنوز هم هست به نفع گاو نر. معاملات اکشن قیمت نزدیک است خط میانی باندهای بولینگر می تواند به این معنی باشد که پریسس در حال تثبیت و تلاش برای تشکیل یک پایین تر است، که می تواند حرکت بعدی آن به سمت شمال را تسهیل کند، اگر گاوها وضعیت خود را حفظ کنند. برتری. باید گاو نر ممکن است شاهد ادامه روند افزایش قیمت باشیم قطع کردن بیش از 1940 (R1) مقاومت سطح و چالش احتمالی 1960 (R2) مقاومت مانع. از سوی دیگر، شما باید خرس ها ابتکار عمل را به دست بگیرید، شاید ببینیم قطع کردن زیر سطح حمایت 1915 (S1) و نزدیک شدن به 1900 (S2) پشتیبانی می کند پایه.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.