• خانه
  • وبلاگ
  • طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد

طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد


طلا به پیشرفت خود ادامه داد از هفته گذشته صعود به سطوحی که از آوریل 2022 مشاهده نشده بود. دیروز گرانبها از او عقب نشینی کرد تاپ های تازه با این حال، با افزایش ارزش دلار و کاهش موقت جذابیت طلا افزایش شرط بندی برای فدرال رزرو کمتر جنگ طلب در ماه های آینده یک طبقه زیر میله ها قرار دهید قیمت در این گزارش، هدف ما روشن کردن کاتالیزورهای محرک قیمت فلز گرانبها، ارزیابی چشم انداز آینده آن و نتیجه گیری با یک تحلیل فنی است.

انتظارات از سرعت کمتر فدرال رزرو باعث افزایش ارزش گذاری می شود

پس از انتشار الف مهر CPI خنک کننده جفت شده با a گزارش اشتغال پایدارانتظارات بازار امیدها را برای تشدید سیاست پولی کمتر تهاجمی افزایش داد از جانب رزرو فدرال، که به افزایش شمش دامن زد در هفته های اخیر در لحظه از قراردادهای آتی فدرال رزرو احتمال 90 درصد را برای بانک مرکزی تعیین کنید افزایش نرخ را کند کرد در نشست فوریه به 25 امتیاز پایه، نرخ هدف خود را به سطح 4.75 درصد رساند. تا حالا، بانک مرکزی با نزدیک شدن به میانگین، پس از چهار افزایش متوالی 75 واحد پایه، در نشست دسامبر به 50 واحد افزایش نرخ پایه رسید. نرخ پایانه 5.1٪. با این حال، در هفته های اخیر، به نظر می رسد که فعالان بازار چنین هستند دست کم گرفتن عزم بانک مرکزی در حالی که آنها به تدریج شرط می‌بندند که فدرال رزرو نرخ‌ها را بالاتر از سطح هدف 5 درصد خود افزایش نخواهد داد و مجبور خواهد شد. محوری و کاهش نرخ اواخر امسال تحلیلگران پیش بینی های خود را بر اساس یک فدرال رزرو کمتر شاهین از آخرین داده ها در جبهه تورمهمانطور که CPI سالانه برای ماه دسامبر این تورم ایالات متحده را نشان می دهد همانطور که انتظار می رفت خنک شد به سطح 6.5٪ از قرائت ماه قبل از 7.1٪. بر اساس این گزارش، درصد سرفصل ها کاهش یافته است کاهش قیمت انرژی و یکی دیگه کاهش فروش خودروهای دست دوم. از سوی دیگر، با این حال، هزینه های مسکن دوباره افزایش یافت و نشان داد که با وجود کاهش نرخ های اولیه، بازار ایالات متحده همچنان با مشکلاتی مواجه است تورم از تعداد زیادی برچسب طبیعت و به طور ناخواسته احتمال تورم را افزایش می دهد عمیقا ریشه دار. با این حال، افزایش حدس و گمان برای افزایش نرخ کمتر از فدرال رزرو انتظار می رود صیقل دادن در ادامه فلز براق در چشم سرمایه گذاران، به عنوان دلار به تجربه ادامه می دهد خروجی ها.

چشم انداز سایر بانک های مرکزی که به فدرال رزرو نزدیک شوند می تواند از ارزش حمایت کند

مانند فدرال رزرو به تنهایی شروع به کار کرد کمپین برای سیاست پولی تهاجمی در سال 2022 تخصص های دیگر بانک های مرکزی قربانی شد دوران حکومت دلار، با دیدن ارزش پول آنها به شدت کاهش می یابد. اکنون که فدرال رزرو سیگنال می دهد که می خواهد پای خود را روی گاز بلند کند، بانک انگلستانبر بانک مرکزی اروپا و بانک ژاپن انتظار می رود که زمین از دست رفته را بپوشان و ممکن است جعل هویت باشد تهدید به برتری دلار. بر اساس آخرین EUR OIS، بازار پیش بینی می کند بانک مرکزی اروپا برای گذرگاه عابر پیاده 50 امتیاز پایه در نشست فوریه، احتمال تحقق آن سناریو 87 درصد بود. علاوه بر این، GBP OIS در حال حاضر احتمال 76٪ را نشان می دهد BoE برای برداشتن آن نرخ اولیه 50 واحد پایه و همچنین در نشست فوریه تا فردا بانک ژاپن انتظار می رود آن را حفظ کند موضع پولی بسیار سست بدون تغییر. با این حال، از آنجایی که BOJ ماه گذشته بازارها را شگفت زده کرد تغییر دامنه سیاست YCC خودفعالان بازار من در حال حدس و گمان هستم که بانک مرکزی می تواند YCC خود را به طور کامل حذف کنید. به طور کلی، چشم انداز نرخ بیشتر با افزایش می یابد BoE و بانک مرکزی اروپا همراه با این احتمال که BoJ اجازه دادن به کمی سفت شدن در بازار، ممکن است ترک شود دلارهای سبز دارای سوگیری منفی هستند برای بعد کاهش وزن و از این پس فراهم می کند حمایت گسترده شمش.

تحلیل فنی

نمودار XAUUSD H4

طلا با افزایش گمانه زنی ها به روند پیروزی خود ادامه می دهد
  • پشتیبانی: 1900 (S1)، 1880 (S2)، 1865 (S3)
  • مقاومت: 1920 (R1)، 1940 (R2)، 1960 (R3)

دارم نگاه میکنم XAUUSD نمودار 4 ساعته ما در حال تماشای آن هستیم طلا شکستن مختصری بالاتر از حد بالایی از کانال صعودی تشکیل شده توسط 21St دسامبر، اما کمی بعد دوباره ردیابی شد روند کاهشی دارد و در حال حاضر نزدیک به سطح 1910 دلار معامله می شود. ما مال خود را حفظ می کنیم چشم انداز صعودی زیرا مورد ارزشمند و پشتیبان ماست نشانگر RSI در زیر نمودار 4 ساعته ما که در حال حاضر مقدار 60 را ثبت می کند نشان می دهد احساسات همچنان به نفع گاو نر. معاملات اکشن قیمت نزدیک است خط وسط از جانب باندهای بولینگر ممکن است به این معنی باشد گرانبها تحکیم و تلاش می کند تا یک پایین بالاتر را تشکیل دهد که بتواند حرکت بعدی آن را به سمت شمال تسهیل کند گاو نر من حفظ می کنم آنها برتری. باید گاو نر ممکن است شاهد ادامه روند افزایش قیمت باشیم قطع کردن بیش از 1920 (R1) مقاومت سطح و چالش احتمالی 1940 (R2) مقاومت مانع. از سوی دیگر، شما باید خرس ها ابتکار عمل را به دست بگیرید، شاید ببینیم قطع کردن زیر 1900 (S1) پشتیبانی می کند سطح و رویکرد به 1880 (S2) پشتیبانی می کند پایه.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.