طلا از ضعف دلار سود می برد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طلا از ضعف دلار سود می برد


طلا پس از فرار از محدودیت های حرکت جانبی گذشته خود یعنی 3 به افزایش ادامه دادrd ماه تضعیف دلار آمریکا ممکن است نقش بیشتری در تقویت قیمت این فلز گرانبها داشته باشد. مشخص است که همبستگی منفی بین دو ابزار معاملاتی با وجود وقفه‌هایی در ده روز گذشته دوباره ظاهر شده است. اما پس از آخرین گزارش، باید توجه داشته باشیم که دو رویداد به حرکت و جهت طلا شکل می‌دهند.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای ماه اکتبر

اولین رویداد پس از آخرین گزارش طلای ما برای 8هفتم ماهي كه قيمت طلا را بالاتر برد قطعاً انتشار CPI آمريكا در ماه اكتبر بود. قابل توجه است که نرخ اصلی بیش از حد انتظار کاهش یافت و از سد 8 درصد سالانه عبور کرد و به 7.7 درصد در سال رسید. با این حال، در این مرحله باید توجه داشته باشیم که نرخ اصلی نیز مانند دو شاخص اصلی قیمت مصرف کننده به صورت ماهانه کاهش یافت و همه آنها کمتر از انتظارات بازار کاهش یافتند. این گزارش نشان می دهد که فشارهای تورمی در اقتصاد ایالات متحده به اوج خود رسیده و در حال کاهش است، در حالی که به طور غیرمستقیم تأیید می کند که افزایش نرخ های فدرال رزرو واقعاً برای مهار تورم کار می کند. قرائت ملایم به سرعت انتظارات بازار را افزایش داد تا فدرال رزرو مسیر افزایش نرخ خود را تسهیل کند و مشخصاً، بازار اکنون با احتمال 85 درصد قیمت گذاری می کند که فدرال رزرو در نشست دسامبر خود با افزایش 50 واحدی نرخ بهره پیش خواهد رفت. طبق قرارداد آتی صندوق فدرال رزرو (F F F). بازدهی ایالات متحده نیز کاهش یافت و بازدهی 10 ساله به 3.811% رسید، که پایین ترین سطح در 6 ماه گذشته است و ارزش این فلز براق را بیشتر بهبود بخشید. به نظر می رسد عقب نشینی دلار آمریکا ادامه داشته باشد و به طور کلی، با تشدید انتظارات بازار از فدرال رزرو برای تسهیل مسیر افزایش نرخ بهره، ممکن است شاهد استفاده معامله گران طلا از فرصت خرید این فلز گرانبها باشیم.

اظهارات سیاستگذاران فدرال رزرو

لازم به ذکر است که به نظر می رسد افزایش قیمت طلا به ویژه پس از پایان هفته کاهش یافته است. به نظر می‌رسد که نظرات سیاست‌گذاران فدرال رزرو باعث شد تا فعالان بازار به این فکر کنند که آیا آشفتگی هفته گذشته یک واکنش بیش از حد در بازار است یا خیر. پس از اظهار نظر والر، رئیس فدرال رزرو در اواخر جمعه گذشته، دلار تمایل به تثبیت داشت و کاهش خود را متوقف کرد. والر، رئیس فدرال رزرو، عملاً گفت که فدرال رزرو موضع ضد تورمی خود را کاهش نخواهد داد و افزایش نرخ بهره بیشتری در راه است، اما او تمایل داشت به این نکته اشاره کند که اندازه افزایش نرخ بهره در آینده کاهش خواهد یافت. با این حال، والر اظهار داشت که “ما راه طولانی و طولانی در پیش داریم.” در همین راستا، برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو هشدار داد که افزایش بیشتر نرخ بهره در پیش است، اما همچنین گفت که ممکن است به زودی زمان کاهش نرخ بهره برسد. از یک سو، به نظر می رسد که این اظهارنظرها امکان تسهیل مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را فراهم می کند، اما از سوی دیگر، هشدار می دهد که افزایش نرخ بهره بیشتر در پیش است و می تواند به این معنی باشد که نرخ نهایی می تواند بالاتر از حد انتظار باشد. در هر صورت، این اظهارنظرها باعث شد که ارزش دلار همچنان به تضعیف خود ادامه دهد، اما با سرعت کمتری، و برعکس اجازه داد که قیمت طلا همچنان به رشد خود ادامه دهد. ما انتشار فردای نرخ رشد خرده فروشی ایالات متحده برای اکتبر و همچنین نرخ رشد تولید صنعتی در همان ماه را برجسته می کنیم، اما پس از آن ممکن است به احساسات بازار و اظهارات برنامه ریزی شده مقامات فدرال رزرو بستگی داشته باشد و ما انتظار داریم نسبت منفی از طلا به دلار آمریکا دوباره در معرض دید قرار خواهد گرفت.

تحلیل فنی

نمودار XAUUSD H4

xau-usd-4h-chart-15-11-2022-technical-analysis
  • پشتیبانی: 1770 (S1)، 1730 (S2)، 1700 (S3)
  • مقاومت: 1805 (R1)، 1847 (R2)، 1880 (R3)

قیمت طلا در هفته گذشته به روند صعودی خود ادامه داد و پس از شکستن خط مقاومت 1770 (S1) به بالاترین سطح سه ماهه رسید که اکنون به حمایت تبدیل شده است. ما تمایل داریم چشم انداز صعودی قیمت فلز گرانبها را تا زمانی که بالاتر از خط روند صعودی که پس از 3 شروع شده است حفظ کنیم.rd از نوامبر لطفاً توجه داشته باشید که اندیکاتور RSI در زیر نمودار 4 ساعته ما بالای 70 است که از یک سو احساسات صعودی را در بازار طلا نشان می دهد، اما از سوی دیگر نشان می دهد که قیمت این فلز گرانبها به سطوح بیش از حد خرید رسیده است. آماده تنظیم پایین تر است. اگر گاوها کنترل قیمت طلا را حفظ کنند، ممکن است شاهد شکستن خط مقاومت 1805 (R1) باشیم و سطح مقاومت 1847 (R2) را هدف قرار دهیم، با 1880 (R3) که بالاترین قیمتی است که برای قیمت طلا در نظر گرفته ایم. لحظه. اگر خرس‌ها دست بالا را بگیرند، ممکن است شاهد سقوط قیمت طلا باشیم، با شکستن خط روند صعودی ذکر شده به عنوان اولین نشانه بازگشت روند، به وضوح خط حمایت 1770 (S1) را بشکنیم و به سمت مانع حمایتی 1730 (S2) حرکت کنیم. ، در حالی که مانع پشتیبانی 1700 (S3) پایین ترین سطح تنظیم شده برای خرس ها در حال حاضر است.

سلب مسئولیت:
این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

طلا از ضعف دلار سود می برد طلا از ضعف دلار سود می برد